Jump to content

Moto Zajednica

Prebrza voznja u naseljenom

Recommended Posts

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Realno, ako odes na sud odrapace te i finansijski i u bodovima... Pozdravi ti postara i ne odazivaj se na sudske pozive. Nakon dve godine od momenta izvrsenja prekrsaja on zastareva pa te nakon tog datuma ne mogu kazniti za taj prekrsaj. A ako te bude policija trazila ti im reci da ces se odazvati obavezno pa ih lagano izbegavaj. A ako te privedu kod sudije ti mu reci da ti nije dobro i da zelis da ides kod lekara, odlozice ti za neki naredni datum(kazi mu da ne mozes da dises i da se gusis i da te probada u grudima jer prvi put imas posla sa policijom) Pa tako sve u krug dok ne prodje dve godine. A ako te policija ne nadje na adresi udarice ti fiktivnu adresu. U tom slucaju samo prijavi prebivaliste kod nekog drugog(ugovor o stanu i licna karta vlasnika ti je potrebna za to) i skidaju ti fiktivnu adresu odmah. I tako sve u krug..... bitne su dve godine. Pozdrav

 

U jeee...svaka cast bilo kome ko moze da se cima dve godine ovako. A tek prica o gusenju kod sudije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Realno, ako odes na sud odrapace te i finansijski i u bodovima... Pozdravi ti postara i ne odazivaj se na sudske pozive. Nakon dve godine od momenta izvrsenja prekrsaja on zastareva pa te nakon tog datuma ne mogu kazniti za taj prekrsaj. A ako te bude policija trazila ti im reci da ces se odazvati obavezno pa ih lagano izbegavaj. A ako te privedu kod sudije ti mu reci da ti nije dobro i da zelis da ides kod lekara, odlozice ti za neki naredni datum(kazi mu da ne mozes da dises i da se gusis i da te probada u grudima jer prvi put imas posla sa policijom) Pa tako sve u krug dok ne prodje dve godine. A ako te policija ne nadje na adresi udarice ti fiktivnu adresu. U tom slucaju samo prijavi prebivaliste kod nekog drugog(ugovor o stanu i licna karta vlasnika ti je potrebna za to) i skidaju ti fiktivnu adresu odmah. I tako sve u krug..... bitne su dve godine. Pozdrav

 

Pretera ga malo kolega, to je veca impozicija za zivot nego ta kazna i bodovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

Kaznu ćeš svakako platiti, a kakvu - to zavisi od sudije. U svakom slučaju, napravio si mnogo veću grešku od prebrze vožnje, a to je što si pretekao nekog za kog si ocenio da je popio malo više . Takve treba pustiti da idu ispred i napraviti samo dobro odstojanje od njih. Kad obidješ pijanca pa voziš ispred njega - rizikuješ da kad staneš na raskrsnicu il bilo gde - on naleti na tebe i može da te ubije, osakati . . . .

 

Moj burazer je tako krenuo u preticanje bio izguran sa puta totalno slupao auto pri udaru u parkirani kamion. Pocinitelj pobegao kasko ne priznaje stetu uprkos svedocima a nn se i dalje vozi. ne pretici nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Za manje od 6 meseci tesko da ce nesto i da ti stigne !

Tamo negde oko marta pocni da ocekujes poziv, sem ako nisu postali ekspeditivni zbog krize ali ne verujem.

Kazna je ko sto neko napisa za prekoracenje od 21 do 50 u naseljenom mestu 6-20000, 4 poena i mesec dana zabrane.

Ovo se i meni desilo, s tim sto je ogranicenje bilo 60, a ja se malo zaneo pa me spucali na 96km/h :moto3:

Poziv stigao tacno posle 6 meseci. Ja kukao, molio, prvi prekrsaj, nezaposlen bla bla i dobio 8000 sa sudskim troskovima,

a poene i zabranu dobijas obavezno >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Realno, ako odes na sud odrapace te i finansijski i u bodovima... Pozdravi ti postara i ne odazivaj se na sudske pozive. Nakon dve godine od momenta izvrsenja prekrsaja on zastareva pa te nakon tog datuma ne mogu kazniti za taj prekrsaj. A ako te bude policija trazila ti im reci da ces se odazvati obavezno pa ih lagano izbegavaj. A ako te privedu kod sudije ti mu reci da ti nije dobro i da zelis da ides kod lekara, odlozice ti za neki naredni datum(kazi mu da ne mozes da dises i da se gusis i da te probada u grudima jer prvi put imas posla sa policijom) Pa tako sve u krug dok ne prodje dve godine. A ako te policija ne nadje na adresi udarice ti fiktivnu adresu. U tom slucaju samo prijavi prebivaliste kod nekog drugog(ugovor o stanu i licna karta vlasnika ti je potrebna za to) i skidaju ti fiktivnu adresu odmah. I tako sve u krug..... bitne su dve godine. Pozdrav

 

Ovo je bilo tacno, i ja sam koristio maksimalno, pogotovo cinjenicu da kad odes na sud negiras i trazis suocenje a u Beogradu se, barem meni, nikada nijedan pandur nije pojavio i nikada me vise nisu zvali...

...e sad... moj kum je pravnik i ako sam ga dobro razumeo, taj zakon je izmenjen tako da u roku od dve godine svaka pravna radnja resetuje te dve godine tj. ako ti posalju bilo kakav poziv posle recimo godinu dana rok od 2 godine ponovo pocinje tako da slucaj zastareva samo ako za 2 godine oni ne naprave nijednu pravnu radnju...ja sam ga tako razumeo, mozda ima nekog pravnika ovde koji zna tacno...

Ali i dalje ostaje cinjenica da u Beogradu panduri ne dolaze na suocenje...znaci ne priznajte nista i trazite suocenje, velika je sansa da vas vise nece zvati...osim naravno ako vas je snimila kamera, onda nema spasa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Zakon je jasan po pitanju prekrsaja a kaze da apsolutna zastarelost za bilo koji prekrsaj u R. Srbiji nastupa nakon 2 godine od momenta izvrsenja prekrsaja(bilo da je ZOBS, JRM ili bilo koji drugi) Cak i da se zavrsi ceo prekrsajni postupak i da sudija donese presudu takodje prekrsaj zastareva, jedino ukoliko se preuzme presuda tada ne zastareva prekrsajni postupak ali i tad moze da se izvuce iz cele price.... moze da zastari i potrazivanje novcane kazne ali to je prica za sebe..ps. pravnik sam po struci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja