Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

:D :D :D

Pa eto kad se malo sredi vreme, prihvatam da mi neki kolega sa foruma pokaze malo sa motorom, jer nikad isti nisam vozila, kad ste vec tako divni pa se nudite .. :D

 

Pretpostavljamo da si vozila bicikl... ;D ;D ;D

na vama je samo da pustite poruku ostalo je moja briga  ;D ;D

 

Na kome...? ;D ;D ;D

na lepsi pol mislim naravno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Jel mozete da mi kazete u kojim skolama ste polagali, jer planiram da se od pocetka februara upisem u neku, ali ne znam koja je dobra, i da ima svoj motor? Video sam da ima VIR i Pravo, ali ako neko ima jos neki predlog...

 

Procitao sam negde da u nekim skolama moze da se polozi sve u jednom danu (sto bi mi super odgovaralo, zbog obaveza). Jel zna neko koja je to skola? gde se nalazi? opet da li imaju svoj motor?

 

Hvala

 

 

 

Auto skola RAK u st.paovi. Tamo sam polozio za A i upisao C i E

Inace za A se polaze na  PIAGGIO LIBERTY (citaj skuteru), krugovi za osmice su jedno 50% veciod ovih u bgd i isti dan se polazu itestovi i voznja  ... a voznju po gradu bi mogao da odvoza simpanza kojoj je samo pokazan motor na slici  :)

 

Sve pohvale za auto skolu !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Auto skola RAK u st.paovi. Tamo sam polozio za A i upisao C i E

Inace za A se polaze na  PIAGGIO LIBERTY (citaj skuteru), krugovi za osmice su jedno 50% veciod ovih u bgd i isti dan se polazu itestovi i voznja  ... a voznju po gradu bi mogao da odvoza simpanza kojoj je samo pokazan motor na slici  :)

 

Sve pohvale za auto skolu !!!

 

Cek bre. Kako skuter? Zar ne vazi ono pravilo da mora imati brzine? Ili Liberty ima brzine?  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

:D :D :D

Pa eto kad se malo sredi vreme, prihvatam da mi neki kolega sa foruma pokaze malo sa motorom, jer nikad isti nisam vozila, kad ste vec tako divni pa se nudite .. :D

Pretpostavljamo da si vozila bicikl... ;D ;D ;D

na vama je samo da pustite poruku ostalo je moja briga  ;D ;D

Na kome...? ;D ;D ;D

na lepsi pol mislim naravno  ;D

 

Aaaa, ti si persirao... ;D ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Auto skola RAK u st.paovi. Tamo sam polozio za A i upisao C i E

Inace za A se polaze na  PIAGGIO LIBERTY (citaj skuteru), krugovi za osmice su jedno 50% veciod ovih u bgd i isti dan se polazu itestovi i voznja  ... a voznju po gradu bi mogao da odvoza simpanza kojoj je samo pokazan motor na slici  :)

Sve pohvale za auto skolu !!!

Cek bre. Kako skuter? Zar ne vazi ono pravilo da mora imati brzine? Ili Liberty ima brzine?  ::)

 

Ima skola, obicno van Bga, gde su nadlezni normalniji, tj, znaju da su 80-90% dvotockasa skuteri... ;)

Inace, po pravilniku, MORA da bude motor sa brzinama... ??? ??? ??? Licno bi najvise voleo da se na polaganju pojavim na nekom HD-u, ili bar na Goldwingu, samo da vidim face komisiji... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Auto skola RAK u st.paovi. Tamo sam polozio za A i upisao C i E

Inace za A se polaze na  PIAGGIO LIBERTY (citaj skuteru), krugovi za osmice su jedno 50% veciod ovih u bgd i isti dan se polazu itestovi i voznja  ... a voznju po gradu bi mogao da odvoza simpanza kojoj je samo pokazan motor na slici  :)

 

Sve pohvale za auto skolu !!!

 

Cek bre. Kako skuter? Zar ne vazi ono pravilo da mora imati brzine? Ili Liberty ima brzine?  ::)

 

Ocigledno ne mora. moje polaganje je bilo skroz regularno ... sa milicijom i komisijom. Dobio potvrdu .... sve kako treba :)

Kome treba br. auto skole ... na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Hm...prva vezba na poligonu, ona gde vozis izmedju dve linije a ne smes da ih nagazis se zove "Polazak, zaustavljanje i promena stepena prenosa"

Bas me interesuje kako se menja stepen prenosa na liberty?!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

Hm...prva vezba na poligonu, ona gde vozis izmedju dve linije a ne smes da ih nagazis se zove "Polazak, zaustavljanje i promena stepena prenosa"

Bas me interesuje kako se menja stepen prenosa na liberty?!  ;D

zavrneš malo više gas pa popustiš a on pređi u viši stepen kao automatik  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sta je bilo 10.02.2010 ??? Jel neko polozio ili totalna okinawa!?   ;D

 

Odlozeno za 3.3. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Da li neko moze da mi kaze koliko sada koshta uzimanje L tablice i da li mogu sva placanja da zavrshim u Ljermontovoj? Procitao sam da je 2005 bilo valjda 2000i neshto dinara  ;D cenim da je sada vishe ?  :o

 

Takodje me zanima shta se deshava sa novim/starim nacinom polaganja, tj. da li cu moci npr krajem marta da radim obuku i polazem po starom nacinu?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pošto sam danas išao do Ljermontove da podignem neka dokumenta, otišao sam do drugog ulaza i tamo mi je policajac rekao da će polaganje po starom za A kategoriju biti do juna...

 

nisam se penjao da vidim koliko je ali letos je L tablica bila nekih 7200 dinara, zadnja cifra je bila oko 8000 din.. mislim da možeš tamo da uplatiš sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Pošto sam danas išao do Ljermontove da podignem neka dokumenta, otišao sam do drugog ulaza i tamo mi je policajac rekao da će polaganje po starom za A kategoriju biti do juna...

 

nisam se penjao da vidim koliko je ali letos je L tablica bila nekih 7200 dinara, zadnja cifra je bila oko 8000 din.. mislim da možeš tamo da uplatiš sve...

 

Pa kakav si indijanac!!! Bio si mi pred vratima a nisi se javio!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Jel mozete da mi kazete u kojim skolama ste polagali, jer planiram da se od pocetka februara upisem u neku, ali ne znam koja je dobra, i da ima svoj motor? Video sam da ima VIR i Pravo, ali ako neko ima jos neki predlog...

 

Procitao sam negde da u nekim skolama moze da se polozi sve u jednom danu (sto bi mi super odgovaralo, zbog obaveza). Jel zna neko koja je to skola? gde se nalazi? opet da li imaju svoj motor?

 

Hvala

 

 

Ja sam polagao u decembru u  VIR-u jer mi je u bloku. Imaju neku 125-icu u super stanju (bar je tada bila). Jedina zamerka je njihov poligon koji je ceo bio blatnjav jer su radovi na okretnici tramvaja, gde se on nalazi. Polagao sam na drugarevom Suzukiju DR 650 RS, pa mi je pandur tolerisao spustanje noge na osmici koja je dosta minijaturna, raskopana i blatnjava. Sve u svemu nije strasno. Pratis auto ispred sebe u kojima je pandur i on te satro gleda. Trojica su pala jer su usli u raskrsnicu za autom ispred sebe (u kojima je 98% zena), koji se ugasio i njih je uhvatilo crveno. Samo vodis racuna o tim stvarima i ostalo je prosto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pošto sam danas išao do Ljermontove da podignem neka dokumenta, otišao sam do drugog ulaza i tamo mi je policajac rekao da će polaganje po starom za A kategoriju biti do juna...

 

nisam se penjao da vidim koliko je ali letos je L tablica bila nekih 7200 dinara, zadnja cifra je bila oko 8000 din.. mislim da možeš tamo da uplatiš sve...

 

Pa kakav si indijanac!!! Bio si mi pred vratima a nisi se javio!?!?

Aaaaa skroz sam zaboravio da si u tom kraju... shame on me... moraću da se vadim za ovaj propust...  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Imaš ti da se vadiš za još neke propuste. Oladila ti se kafa pa smo je na kraju mi popili.  ;D

uffff danas sam samo kiksao.... i kod vas moram da vadim fleke  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Imaš ti da se vadiš za još neke propuste. Oladila ti se kafa pa smo je na kraju mi popili.  ;D

uffff danas sam samo kiksao.... i kod vas moram da vadim fleke  ;D ;D ;D

 

Ok, castiimo te Vanishom!!!!

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

@ Popsy

Hvala na info!  ;)

 

Ako se neko igrao oko polaganja, uzimanja L table ove godine, ako mu nije teshsko, nek napishe koji su troshkovi.  ::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

@ Popsy

Hvala na info!  ;)

 

Ako se neko igrao oko polaganja, uzimanja L table ove godine, ako mu nije teshsko, nek napishe koji su troshkovi.  ::)

 

L tablica ti je oko 7000,lekarsko zavisi od ustanove, od 2 do 3000,još računaj overu ovlaštenja ako motor nije na tebe. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Danas zakacio na dnevniku RTS da je jos celu godinu polaganje po starom!

Ti isti su na RTS-u pre par meseci pričali da je sve po novom od 10.12.2009. >:(

Proverena informacija je da je do Maja sigurno sve po starom.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

@ miša bmw  Hvala na info...  ;)

 

Dakle, mogu i sam sebi da odgovorim sa velikom sigurnoshcu u tacnost informacija  ;D

Na rts-u su rekli da je polaganje po starom odlozeno do kraja godine.

 

Detaljnije na http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/519671/Voza%C4%8Dki+po+starom+do+kraja+godine.html

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja