Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

cini mi se da i ovde ima jedna greskica i to kod pitanja kada policajac podigne ruku u vis ...ovde stoji kao tacan odgovor da to znaci da su obavezni da se zaustave svi oni koji dolaze sa bocnih strana policajca,a mislim da je tacan odgovor da svi treba da stanu... e sad , realno gledajuci na raskrsnici pre tog znaka samo se i krecu vozila koja dolaze sa boka,pa ni ovaj drugi odgovor nije netacan ,ali.... izgleda da po knjigama stoji da svi moraju da stanu na znak podignute ruke

Kada policeman podigne ruku uvis,kao sto je opisano,odgovor je da se moraju zaustaviti  svi ucesnici saobracaja,nevezano za prilozenu situaciju,tj.sliku...Jos jedno trik pitanje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: BGD

ah...zaboravio sad da se upishem ...pao sam voznju...sad za koji dan polazem drugi put...

nego, htedoh da ispricam anegdotu sa polaganja..mozda nekom bude od koristi:

 

Polagao ja drugi po redu (prvi bio neki lik na vespi auto skole, i nemam pojma dal je polozio) ,na svom motoru.Odradio poligon bez frke, cak je veoma namrsteni pandur rekao "aj sad osmicu, ne moras po liniji, samo je uradi, posto ti je motor veliki".I na red dosao "grad"...Grad su u stvari dve ulice na banjici:)

i tu sam pao...zbog nepravilnog prestrojavanja pri skretanju i polukruznom okretanju..uvek sam bio uz desnu ivicu a ne treba tako..nebitno

ono sto je bitno je dalji razvoj dogadjaja.

Pitam ja tamo nekog instruktora (iz autoskole preko koje polazem..a sam sam radio obuku ...znaci preko njih samo papirologija) kad je sledece polaganje...

"aaa pa ti si bas lepo vozio...al eto...ma trebalo je da uzmes neki cas obuke"

ja reko "ma dobro nije frka..sta ce mi cas, sad znam gde sam gresio"

on : "ma kazem ti, TREBALO JE DA UZMES NEKI CAS"

 

:)

znaci bez blama mi je rekao "aj se malo otvori za kintu pa mozda i polozis", samo na njihov nacin!

 

ej...1500 dinara cas obuke...pa dacu im ako je u tome fora.Al fora je malo trula.

Anyway, juce sam zakazao i cas i polaganje .Pa cemo da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Citam i nemogu da verujem ja sam danas polagao i naravno pao. Posle odvozanog grada kaze meni pandur . zaboravio si migavac desni, nisi propusto lika na raskrsnici dok si radio polukruzno, ja mu kazem nemoram da ga propustam posto stoji na zaustavnoj liniji druga je prica da je stao na liniju preglednosti to je onda pravilo desne strane, lik odmahne glavom i kaze OCES DA KAZAES DA JA LAZEM samo sam ga pogledao, i kaze da zakrivudam kad krenem i da se  previse naginjem u krivini, O boze samo sam stavio kacigu na glavu i upalio motor i taman da krenem Dolazi vlasnik auto skole i kaze *Nemoj da se ljutis ako si policiji mogao da das 7500 za probne mogao si i ovde da das za dodatne casove mi bi ti pokazali* Sta reci posle ovoga, sto kaze moj poznanik treba da svi okacimo nazad na motoru nisam registrovan i nemam dozvolu mamu im lopovsku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ne mogu da iskopam... u ovoj temi sam ranije pisao na šta policija prilikom polaganja POSEBNO obraća pažnju:

 

 

  • na STOP znak stati prvo na liniju a zatim i na liniju preglednosti i to sa OBE noge!
  • prilikom skretanja u levo i rađenja polukružnog motorista koji se kreće desnom stranom kolovoza (gde bi bili desni točkovi kola - nekih 30 -40cm od ivice puta) daje migavac u levo, gleda preko ramena da li je sigurno da se prestroji, prestrojava se u levu stranu svoje trake, opet gleda preko ramena, skreće u levi deo trake puta pa se zatim vraća u desni deo (ako ovo nije jasno iskopaću gde sam preciznije objasnio)
  • prilikom bilo kakve akcije gledati preko ramena
  • nekada će policajac naterati vozača auta da napravi prekršaj u nameri da vidi da li ćete se polakomiti i vi... vozite svoju vožnju i ne jurite vozilo ispred sebe... to je najbitnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 435 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

da li moze neko ko polaze u a.s zeleno svetlo da okaci samo datum kad se izlazi na ispit

dosao bih da gledam sta i kako

hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

kad polozite voznju ostaje jos 580 dindzi takse za upis nove kategorije u vozacku

btw renovirali Ljermontovu sad izgleda... hmmm.. skoro isto ali manje krsh  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Polozio danas testove i voznju u as rak  :)

Prolaznost je 100%.

Pozz za sve sa polaganja !

 

;D

Iju pivo pa da vozim, da mi odmah lupe kaznu XD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

odlicna slika mali :) ... sve pohvale i preporuke za auto skolu RAK iz Pazove ... ljubaznost,usluga..sve na najvisem nivou ... dolazak u 8 ujutro,polaganje testova,zavreno za nekih 10 minuta ,svi izasli , policajac pregledao za pola sata,svi polozili, odlazak na poligon,uvezbavanje po par puta svako pre polaganja,polaganje poligona , svi polozili,odlazak u Staru Pazovu,polaganje gradske voznje,trajalo sat vremena , svi polozili,odlazak u kafanu,i tu svi polozili(bezalkoholna pica) , odlazak na rucak , i tu svi polozili,povratak u auto skolu,tu nam ljubazna gospodja i njena prelepa cerka zavrsise brzo potvrde da smo polozili ,povratak za Beograd,pravac Ljermontova,u tu se ponovo sretnemo nas nekolicina sa polaganja,dobijemo nove vozacke .. .znaci sve u jednom danu,kako se samo pozeleti moze... pozdrav za sve drugare koji su polagali voznju juce,zaista su svi momci dobro vozili...vidimo se na drumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ne mogu da iskopam... u ovoj temi sam ranije pisao na šta policija prilikom polaganja POSEBNO obraća pažnju:

 

 

  • na STOP znak stati prvo na liniju a zatim i na liniju preglednosti i to sa OBE noge!
  • prilikom skretanja u levo i rađenja polukružnog motorista koji se kreće desnom stranom kolovoza (gde bi bili desni točkovi kola - nekih 30 -40cm od ivice puta) daje migavac u levo, gleda preko ramena da li je sigurno da se prestroji, prestrojava se u levu stranu svoje trake, opet gleda preko ramena, skreće u levi deo trake puta pa se zatim vraća u desni deo (ako ovo nije jasno iskopaću gde sam preciznije objasnio)
  • prilikom bilo kakve akcije gledati preko ramena
  • nekada će policajac naterati vozača auta da napravi prekršaj u nameri da vidi da li ćete se polakomiti i vi... vozite svoju vožnju i ne jurite vozilo ispred sebe... to je najbitnije

 

meni je policajac malo zamerio sto nisam stajao na stop, vec direktno na liniju preglednosti na sta sam ja rekao da znam, samo da sam se suvise kasno setio toga

ali je rekao, ok, nigde nije bilo pesaka, pa nije bas toliki prekrsaj, a tamo gde ih je bilo si uredno stajao na stop liniju, tako da te necemo obarati jer dosta lepo vozis i dobro vladas motorom

 

a gledanje preko ramena nisu pominjali ni tokom obuke, niti su trazili na polaganju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Evo da se pohvalim,ja sam polozio prekjuce (19.08) u Nisu.

Pandur je stvarno bio na svom mestu,od nas petorice trojica je polozilo.Jedan od ovih sto su pali se zeznuo na zaustavnoj liniji(sto je ocigledno).Drugi je popio dva piva na eks pa je kad je ulazio u poligon proleteo kroz znak "stop" ispred ulaza u poligon tako da je pao na samom kraju polaganja.

Nas trojica nekako polozismo ;) Sad cekam da mi lupe pecat pa da se vozikam.

 

btw. zna li neko sta moze da bude ako me zaustave sad dok mi je dozvola u sup-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

btw. zna li neko sta moze da bude ako me zaustave sad dok mi je dozvola u sup-u?

 

Da te "oleše" sa kaznom, jer voziš bez odgovarajuđe kategorije (~50.000 dindži). Uopšte ne shvatam, da je toliko veliki problem sašekati 1-2 dana taj bezvezni, a neophodni pečat. Uostalom, ako imaš lovu, vozi i ne pitaj nas za mišljenje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Evo ga i moje iskustvo, sa auto-školom Talija u Beogradu. Na polaganju poligona kod hotela Srbija sam zakačio uzdužnu liniju, i INSTRUKTOR je zaurlao "Zgazio si! Silazi sa motora!" Instruktor!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Evo ga i moje iskustvo, sa auto-školom Talija u Beogradu. Na polaganju poligona kod hotela Srbija sam zakačio uzdužnu traku, i INSTRUKTOR je zaurlao "Zgazio si! Silazi sa motora!" Instruktor!?!? Policajac mi je u prolazu rekao "Ja bi te pustio ali te onaj tvoj video!" Koji moj? Onaj moj koji mi je na času vožnje po gradu (1000 din) za 45 minuta iscedio pola rečenice - "puštaj pešake, to gledaju".

To mi je bilo treće polaganje. Mnogo kasnije sam položio kao čovek, ali ne u Beogradu. U BG-u je nemoguće položiti. Nemojte ni da pokušavate, bacanje para.

 

Milose,izvini,ali,pretera ga bre!Procitaj jos jednom svoj post i vidi cime si izazvao ovakvu moju reakciju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

I ja položio, najzad.....

Što se tiče mog iskustva sa polaganja, hteo bih da napomenem shodno prethodnim postovima, nisu mi tražili da se okrenem kada dajem žmigavac , bilo je dovoljno pogledati u retrovizor pre davanja žmigavca ali ne samo da bacim oko nego da se vidi da pomeram glavu, to je bilo sasvim dovoljno. Kada se prestrojavan uz razdelnu liniju moram da izbacim žmigavac ali kada se vraćam u desni deo trake ne mora da se izbacuje žmigavac....

Tako je bar bilo kod mene i hvala bogu položio sam....

 

Srećno svima koji tek treba da polažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: HONDA XL 600 LM

Lako je tebi da polozis kad si ti doktor a jos si i pop !

 

Salim se cestitam doktore dugo nam se i srecno vozio.

 

Drumovi te nepregledni videli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Lako je tebi da polozis kad si ti doktor a jos si i pop !

 

Salim se cestitam doktore dugo nam se i srecno vozio.

 

Drumovi te nepregledni videli.

 

hahahahhhahaaaa

 

Puno hvala prijatelju...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Evo i ja da se nadovezem posto sam noviji u polaganju za A.

Ja imam polozeno za B kategoriju tako da cu pisati sta je meni sve trebalo.

 

Za dobijanje "L" tablice u Ljermontovoj (drugi ulaz, 2 sprat, kancelarija 33) u Beogradu potrebno je sledece:

 

- Kopija lekarskog uverenje za "A" kategoriju (moze da izadje od 1800-3000 dinara zavisi gde radite) i original na uvid,

- Kopija licne karte i originala na uvid,

- kopija vozacke dozvole ili PSP dozvole i originala na uvid,

- kopija saobracajne dozvole i originala na uvid, ukoliko nije vas motor potrebno je ovlascenje lica koje vam pozajmljuje motor. Na ovlascenju se mora obavezno naglasiti da ce se motor koristi za obuku i polaganje A kategorije i mora biti overeno u sudu ili opstini.

Ako uzimate ovlascenje od auto skole onda ne mora biti overeno u sudu.

- i treba uplatiti 2 takse od 6.300 i od 740,00 (pogledajte sliku priznanica). Model za uplatu je 97, poziv na broj je broj vase opstine (takodje imate sliku). Moja preporuka je da dobro pogledate da niste slucajno pogresili u nekom broju.

Tablice se izdaju svakim radnim danom sem PETKA od 08:30-15:30

 

Tablice morate vratiti tacno 15 dana nakon izdavanja.

 

Slika priznanica:

 

Photo060.jpg

 

 

Slika za broj opstine:

 

Photo059.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

I ja položio, najzad.....

Što se tiče mog iskustva sa polaganja, hteo bih da napomenem shodno prethodnim postovima, nisu mi tražili da se okrenem kada dajem žmigavac , bilo je dovoljno pogledati u retrovizor pre davanja žmigavca ali ne samo da bacim oko nego da se vidi da pomeram glavu, to je bilo sasvim dovoljno. Kada se prestrojavan uz razdelnu liniju moram da izbacim žmigavac ali kada se vraćam u desni deo trake ne mora da se izbacuje žmigavac....

Tako je bar bilo kod mene i hvala bogu položio sam....

 

Srećno svima koji tek treba da polažu.

bogami ja zalio popovu vozacku u petak na skupu!  ;):D nego popovicu,kada ce da ponovimo to zalivanje?ajd kad stigne dozvola iz ljermontove  :D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jel ima neko primer ili sablon kako bi ovlascenje za obuku i polaganje vozackog ispita na motoru trebalo da izgleda... ako neko ima u wordu nek ga okači  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja