Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Dobro je da ti ne propadne, tuđom krivicom, ono što je započeto! Bar si sada miran.

Postoji neka mogučnost ali ima procedura šta i kako, kada polažeš testove u jednoj a vožnju u drugoj školi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na šta misliš,kakva procedura.Na B.brdu mi rekli samo da MUP stavi pečat.Imaju termin danas i 25.12. a prijave do 18.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Vidi, hteo sam namerno kod Jasminka, više kao podrška posle tamo nekih budalaština nego zbog potrebe, mada kod njega je vožnja 2000d a ovde gde sam sada 3000d...pa vidi, padni jedno 3x pa ode još 30e na svu cenu!! A i Jasminko ima dobre motore za polaganje a ovde bila neka Bemba ali izgleda da je riknula čim je nema više!

Zvao sam VIR da se prebacim ali...ima problema e sad najbolje da zovneš da vidiš šta i kako! Ja se nisam do detalja raspitivao.

Vi koji sada završavate sa L pripazite u koju školu idete! Mene će sva ukupna razlika pod uslovom da budem u proseku 3x vožnja,  6000din. a za te pare može se na rasprodaji naći jakna sa protektorima, normalno ne vrh ali jakna ili čizme!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

procedura za pecat je takva da treba da utvrde razlog sto menjas skolu !? a to znaci da to mozes da uradis samo ako postoji valjan razlog npr. (auto skola ostala bez instruktora za tu kategoriju koju polazes, zatvorena, ....) e sad prosli put sam uz sve urgencije da se posalje inspektor u autoskolu 'preko veze' da bi utvrdio da ta autoskola vise nema instruktora za A i da mogu prakticni deo polagati u drugoj skoli cekao vise od 6 meseci. A za to vreme sam zavrsio i prakticni i teoretski deo u drugoj autoskoli i presao dobrih 10-tak hiljada km ;) kad su se ipak javili da mogu da dodjem da mi lupe pecat bio sam blago sokiran hahahaha ! ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

procedura za pecat je takva da treba da utvrde razlog sto menjas skolu !? a to znaci da to mozes da uradis samo ako postoji valjan razlog npr. (auto skola ostala bez instruktora za tu kategoriju koju polazes, zatvorena, ....) e sad prosli put sam uz sve urgencije da se posalje inspektor u autoskolu 'preko veze' da bi utvrdio da ta autoskola vise nema instruktora za A i da mogu prakticni deo polagati u drugoj skoli cekao vise od 6 meseci. A za to vreme sam zavrsio i prakticni i teoretski deo u drugoj autoskoli i presao dobrih 10-tak hiljada km ;) kad su se ipak javili da mogu da dodjem da mi lupe pecat bio sam blago sokiran hahahaha ! ;)

 

 

 

Bas tako .

Ovo su jedini uslovi.Da ti se prizna polozen test u drugoj skoli, uslov je da ova vise nema tu kategoriju.

Mada, ako si mozda na njihovom motoru imao obuku, to jest uzeo L tablicu na osnovu n jihovog ovlascenja za njihov motor koji sada nije u funkciji, a ti kazes da drugi nemas, mozda bi ti i na osnovu toga lupili pecat, ali sto komplikovati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

ma kakvi.. moj slucaj je ovakav:

 

otisao u renome L na banovom brdu, pa jednom testove jer nisam ucio ali iz druge polozio, sa polozenim testovima uzeo svoje papire, napusio xurca gazda lazu(razlog nije bitan) i presao u auto skolu AS na NBGD

 

tamo polozio voznju iz druge i tu nam se putevi razilaze..

 

u ljermontovu sam isao sa papirima da overim polozen teorijski deo i pitali su me koji je razlog za sta sam ja naveo "drskost" i "nemar"

 

kasnije samo otisao i overio ljubicanstveni papir

 

koliko kapiram, razlog je isti kao i onaj kad izgubis licnu pa moras da napises RAZLOG a ti napises ogromnim slovima ISPALA IZ DZEPA!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma,generalno me bas briga,bitno da sam uzo original papire i mogu ponovo da polažem testove ako treba.Zvaću sutra Mup Pančevo da pitam za overu papira.Dal bi mogo da ih overim u Ljermontovoj ili samo u Pančevu?

 

U Pančevu ima gomila škola i strašna navala pa će valjda da nađu kadar do marta.Veliko olakšanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Jel to sigurno da će moći da se polaže po starom do marta, da se ne cimam sad da polažem? :)

I jel ima neki rok važenja "samoobučavanje"? Vratio sam L tablicu, a ne bih se čudio da su i tako nešto izmislili da bi uzeli pare  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

@ skijash

 

...sad trebas da se upises u neku auto skolu i prijavis ispit, do 10.03.2010 je po starom ako si zapoceo obuku do 09.12.2009.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

@ skijash

 

...sad trebas da se upises u neku auto skolu i prijavis ispit, do 10.03.2010 je po starom ako si zapoceo obuku do 09.12.2009.

 

@ skijas

Meni si rekli da je vazno da zavrsis do marta, kad god da upishesh. Al vidi ipak sto pre :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Polozi testove oNak... pa voznju prijavis kad hoces, niko te ne tera da vozis po snegu i ledu.... Bolje to sto pre otaljati, pominju se neki dopunski casovi teorije, i moguce polaganje prve pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Da se i ja pohvalim malo,juce je moja cerka Natasa polozila i dobila A kategoriju tako da se sledece sezone vozimo zajedno,Hondu rebel je vec dobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

@Nikola-Pera

Bravo za tatu i ceru! Super cete biti na bajkovima zajedno!

 

@RUZICA

Cestitam, sestro slatka! Dugo i bezbedno se vozila!!!

 

@Anikka

U novinama je bilo, ko upise do 09.12. moze po starom da polaze do kraja januara 2010. Provereno. To mi je potvrdio i Mile, iz AS Rak, iz Pazove, kada se jedan moj drug setio da bi i on da polaze, a ja mu preporucio tamo gde sam ja polozio 11.11. o.g. na (zamislite) skolskom Libertiju 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Da li neko zna sa koliko se sada godina polaze za motor preko 125 kubika(sa 21 ili 24),i da li naprimer polozim sad za 125 kubika da li sa 21ili 24 godine moram opet da polazem da bi vozio preko 125 kubika. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Sa 18 mozes da polazes za A2 kategoriju - motori do 35kW

A posle toga, ako imas A2, posto prodje 2 god od kako je imas, ili kad napunis 24 mozes da polazes za sveobuhvatnu A kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

POLOZIO danas!!!

 

...bilo nas je oko 15tak, vise palo nego sto je proslo... Kako god, ja sam prvi polagao poucen iskustvom od proslog puta, sve proslo ok!

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja