Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne znam da li nekom stoji napomena za variomat i ništa ne bi imao protiv da i meni stave al ne postoji mogućnost polaganja na variomatu.

 

Nisi me obradovao za Pančevce.jel ti pouzdano da je zatvoreno do daljeg, odnosno da ne postoji mogućnost da uzmem ono što je moje i što je ostvareno sa punim pravom.Na vratima ništa ne piše.Daj malo bliže informacije ako ih imaš molim te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

postoji mogucnost polaganja na variomatu i posle toga ti u napomeni stoji da si polagao na istom i da ti A kategorija vazi samo za taj tip ! proverena i sugurna informacija, da ti sad ne slikam dozvolu od drugara koji je tako polagao, izvadis L table za skuter i sa njim najnormalnije odes na polaganje posle cega ti upisuju A kategoriju sa nopomenom da si polagao na variomatu...

 

sto se skole tice sva papirologija je kod inspektora i istraznog sudije (u istraznom postupku) i dok se isti ne zavrsi ne mozes je dobiti nazad, KOLATERALNA STETA !

 

...i da nemoj da se nerviras nisi jedini ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Polako...Đunta moj ti je savet da sutra pre podne odeš u SUP, tražiš dežurnog inspektora i porazgovaraš sa njim! Zašto da gubiš položeni test ako si ga polagao regularno i ako se sečaš puba koji je bio  na času polaganja. Pa nisu svi uhapšeni i neće sve propasti Ako nisi u tome učestvovao onda idi i traži da ti se priznaju testovi i idi u drugu školu pa prijavi polaganje na klasičnom motoru da kasnije nemaš probleme!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

U istoj sam situaciji kao djunta... Zvao sam danas auto skolu i rekli su mi da nista ne mogu sad da mi kazu,jedino da zovem u ponedeljak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma u redu za variomat,sasvim mi je svejedno,mada mislim da i to ubacivanje ograničenja rade samoinicijativno.Slična je priča bila da se moped 50 kubika, samo PSP, ne može registrovati za dvoje a ja ga naj normalnije registrovo i to pri prenosu polovnog.Mi smo skloni malo da ofrlje prihvatamo naka uvrežena tumačenja.Ja bi voleo da neko iznese zakonsko uporište o podeli na variomat i menjač.Al ajd da ne tupimo.

 

Ne prihvatam da sam kolateralna šteta.Nit sam tom dozvolio da radi nit sam ga ja zatvarao, nit niko moj mutio.Normalno bi bilo da mi država omogući da koristim svoje stečeno pravo već položenog ispita i nastavim praktični deo, svakako u nekom kasnijem roku zbog svega, ili ako Sud poništi retroaktivno polaganje, da omogući ponovno polaganje pod istim uslovima starog zakona opet u nekom produženom roku.To što nisam jedini ne znači da treba da prihvatim to kao svršen čin.Jel ima neka opcija da izvadim ponovo L tablicu ili duplikat potvrde pa da se prijavim na drugo mesto pošto će navodno ići po važećem zakonu još 3 meseca.Ne stvarno,ne mogu da prihvatim ovo zezanje a kupio sam i nov skuter.

 

Inače svuda se javljaju slični problemi gde neko nagrabusi ni kriv ni dužan.Najprostije, kupite u banci devize, obrnete se oko sebe i predomislite i ponovo zamenite devizu i ako se ustanovi da je falsifikat ne pomaže da ste uzeli pre minut tu u banci na tom istom šalteru.Prodajte dolare banci,zapisaće sve brojeve i Vaše podatke i moraćete da stavite potpis da su Vaši.Kupite dolare,banka Vam neće dati potvrdu ko što je uzela od Vas.E slično i ovo.

 

Naravno,nisam pristalica muvanja konkretno.Vozim 35 godina i sit sam budala vozača koji su delom to postali na neregularan način.Konačno sam seo na motor, kupio 150 kubika i sad da puknem zbog tamo nečije pogrdnosti, da ne nabrajam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa naravno da nisam učestvovao kao verovatno i ostali, mahom klinaci.Bio sam ubedljivo najstariji.Bilo dva ponovca u grupi a u sledećoj se isto pojavio ponavljač mojih godina.Bilo ljudi taj dan za polaganje A,B,C, ko zna koliko nas.Ako je bilo muvanja ko što sumnjaju,sigurno nije bilo vidljivo.Policajac koji je bio ispitivač, svima je proveravao dokumenta i nije među osumnjičenima.

 

Hteo ja danas da odem u policiju,al ko velim pošto je sve taze,mogu me zadržati na priči ko zna koliko a moro sam u Upravu Prihoda da odnesem prijave za doprinose jer je danas bio poslednji dan,pa reko što je sigurno.Sutra subota,mislim da od dežurnog neću dobiti fajdu,bolje možda u ponedeljak kad je tu istražni Sudija i tužilac pa da se što verodostojnije razjasni priča.Au majko moja,šta me snađe pod stre dane.Tako mu to dođe kad nisam na vreme istero kera sa motorom, kad sam bio mali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Idi  do škole i zalepi papir sa informacijom da kome nešto nije jasno neka nazove...i stavi svoj br. mobilnog. Kada ti se njih dvadeset bude javilo organizuj ih, kaži im da samo zajedno možete podići frku, otidite zajedno do MUPa i reci te im da ne želite da zbog propusta njihovih kolega vi ispaštate. Shvataš li ti da su tu i oni umešani! Objasnite im da će te do prve redakcije otići odmah ako ne dobijete pozitivan odgovor na vaš zahtev.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odlična ideja mada mislim da će to neko skidati sa vrata jer mislim da neko stanuje u kući iznad.

 

Ma svakako da su policijski službenici umešani,pa nismo valjda mi to radili pa sad da ispaštamo.Mi, koji smo polagali sedeći u klupama smo samo izgleda bili paravan, sa svojih plaćenih 2.000 Din. po ispitu, za mnogo krupnije rabote koje bez sprege sa ovlašćenim službenicima niko ne bi mogao da radi.To je iskazano i u sumni koja opravdava privođenje.I naravno, da je sva odgovornost i obaveza ispravke posledice prema nama upravo na policiji.Nisam protiv njih,naprotiv, al kukolj mora da se odstrani a ne i mi sa njim.

 

Ja ne pamtim kad sam platio kaznu iako sam bivši trkač.I poniženje mi je bilo i da polažem ispit, naročito pismeni deo, a kamoli da doživljavam ovo i još da sam doveden sad u sitaciju da gulim nekakvu auto školu ako me opale po novom zakonu.

 

Vidim večeras da je uhapšen još jedan policajac u Pančevu uz komentar da je pritiskao neku tamo drugu školu da daje potvrde o polaganju bez učešća.E,dokle to ide.Moraćemo da se organizujemo za samopomoć i na uljudan način rešimo problem.No,da ne prejudiciramo, možda se sve završi normalnim tokom.Potrebno je inspektorima da pregledaju dokumentaciju,možda  ćemo biti pozivani poimence da sravnimo dokumentaciju i urađene testove, što bi u ovoj sitaciji bilo sasvim normalno.Da nije opasnosti da nas zakači novi zakon, ni reč ne bi reko, al ovako moramo da dođemo do pravednog ishoda za nas.Čudi me da nije već dato neko saopštenje koje bi se odnosilo na nas koji smo u sred postupka, bilo u započetoj obuci bilo u položenom ili palom statusu.Ajd, videćemo šta nosi dan i da li će neko izaći sa novom informacijom i nekim predlogom.Olakšanje je da se nekome neko javio iz auto škole, tj. da nisu zatvorili i zbrisali.A i 48 sati je osnovni pritvor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Well, well.. Posto cu B izgleda poloziti nekad, upisala sam A sad da me okachi stari zakon... Imam polaganje PSP 29 decembrau auto skoli AS 011, polaganje je 2500.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

u toj kuci iznad autoskole vise niko ne zivi posto su svi stanari u zatvoru ;) a zivela je Renatova majka i sestra do hapsenja...

 

...e sad ako mislite da drzavu boli K... za nas GRDNO se varate !!! jednostavno takav je zakon ! dokazni materijal u istraznom postupku se NE vraca eventualnim pravim vlasnicima do zavrsetka (ma kad on bio) istraznog postupka !

 

...znaci SVA papirologija nadjena u auto skoli je trenutno dokazni materijal, eventualno kad se pregleda SVA dokumentacija moze se odrediti sta nije potrebano za dalji postupak i vratiti se vlasnicima, a to znamo kod nas moze da potraje duuuugo !!! ;(

 

i mi tu jednostavno NISTA ne mozemo da uradimo, eno pun grad studenata za mnogo ozbiljnije stvari pa ih zabole sto mislis da ce se potresti zbog eventualno par desetina polagaca autoskole sumnjivog kvaliteta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam znao da gore neko stanuje,mislio sam da je sve škola.Znači ona starija žena koja mi je primila dokumenta je "gazdina" majka.

 

Shvatam ja da je sve dokzni materijal i da treba vreme za istragu i da smo svi sumnjivi normalno.Zato i predpostavljam da će nas zvati sve koji smo polagali bar testove.Lično,nemam nikakav problem samo da bude što pre.Ja ću idem u ponedeljak pravo u policiju, ako me prime naravno.Da, istražni postupak po zakonu je takav i to se mora poštovati, ko je meni kriv što sam napravio pogrešan odabir.No,šta sad uraditi?Da li da idem u drugu školu i polažem najnormalnije, nov lekarski,to nije problem al jeste L tablica.Ni to neće biti problem ako će se primenjivati stari zakon još naredna 3 meseca.Ima li ko informaciju o tome?Tražiću duplikat potvrde, imam fotokopiju, ili ću ponovo sve iz početka ko da nisam ništa radio, a i imam valjda pravo da se obučavam koliko hoću.Savet?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Delijo nemoj samo sedeti skrštenih ruku i čekati bilo šta sa neba! Policajci su isto uhapšeni a oni su organizacija koja mora da stane iza postupaka svojih službenika i da vam izađe u susret nekim predlogom! Pritiskajte ih, što više, to bolje!

Ako si čist možeš otići u drugu školu što pre zakazati testove, ponovo polagati, normalno trebaju ti svi doc. (lekarski i L tabla) a kasnije tražiti nadoknadu štete!   Uglavnom u ponedeljak, pravo u stanicu!!

 

Ajd ujedno da se pohvalim da sam prošao testove bez ijedne greške a sada mi ostaje 5x vožnja do novog zakona pa valjda ću položiti sa ovakvom nogom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma di me mrzi da pitam.

 

Zemunac,čestitam.Ako ne mož da položiš vožnju normalno,onda ne treba ni da voziš motor,nisi bezbedan.Ma položićeš sigurno pogotovu što sad će ispitivači morati da budu ispravniji.Ja sam vozački položio od jednom i nemam loš stav, al vidim da se svašta priča.

 

Svako da neću sedeti skrštenih ruku.Sve više sam ubeđen da nećemo moći ništa od papira da dobijemo dok se sve ne okonča.Kako uraditi ponovo polaganje zbog papira.Lekarski nije problem,sat dva čekanja i u redu.Tablica isto nije problem da se uzme ponovo jedino se ispit može prijaviti tek po isteku od 15 dana,kad se vrati tablica i dobije potvrda da je obuka završena, ali će već novi zakon biti na snazi.Navodno se datum uzimanja tablice uzima za početak postupka polaganja, ili se u auto školi može upisati na obuku i preko njih se realizuje tablica al svi su kao nešto već pre punu i ne primaju više, već samo omogućavaju polaganje.Prelazni period je 90 dana al niko od škola nije dobio zvanično obaveštenje, a termini za polaganja su već zakazivana za kraj decembra.Nije loša ta ideja da ja uradim sve ponovo a posle tražim eventalnu nadoknadu,mada to nije vredno truda.Uh, ma baš me briga, staviću se u položaj svoje ćerke (15) pa ćemo zajedno izgleda u školu dogodine.(Ima među hapšenim dvojica prezimenjaka,po slikama otac i sin, kad oni mogu zajno u apsanu,moći ću i ja sa ćerom u klupu).

 

Jel ima neko ko ja na forumu,pa bilo nas samo onaj dan bar pedesetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mislim da postoji predviđen rok i sve u okviru njega je na vreme, ne postoji ranije i kasnije u tom intervalu.Možda nisam imao novac da platim 100€ za tablicu,možda nisam imao da nađem motor za obuku,možda sam bio sprečen...Ja sam podneo sve na vreme kao i ostali, a ja da računam na sve nedaće nisam mogao.Uostalom,ispit sam zakazao 17 novembra,dovoljno na vreme.Nemojmo da menjamo posledicu na mesto uzroka.Bez ljutnje molim te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ako je već 'uz poštovanje' red je da odgovorim, normalno u svoje ime!!

 

Vozio sam 11g. auto bez dozvole sa dve novčanice od po 5 DM i preračunavajući isplatilo mi se, materijalno, zato što ako se sečaš, nekada ti je trebao kredit da bi polagao u 'Crvenom signalu'! Kasnije je pojeftinilo, pojavile se i privatne škole, pooštrio se zakon pa sam položio za B. Sa tom dozvolom sam laća u ovim mojim godinama puštan od saobračajaca, koji su jurili klince na trkalicama, bez opreme sa neregistrovanim motorima, bez kazni ali kako se novi zakon približio a nema više novčanih kazni za vožnju bez dozvole, već samo zatvor, reših da otaljam i ovo!

Da, odgovor po meni je, da jesu srpska posla jer u smešnoj državi, smešno se i živi!! Nije jedan Zemunac odredio pravila igre, ja sam se samo njih pridržavao dok se moglo! Sve to je smešno u odnosu na ono šta su sve radfili političari a sa upravnim odborima su još i male bebe bili!!

 

Đunta slažem se da nesposobni ne trebaju ni voziti motor a svoja polaganja opravdavam sa time što mi je skoro noga polomljena a teška je Afrika pa sebi dajem fore da padnem koji put i moja nesigurnost nije u tehnici vožnje već u trenutnoj nemogučnosti da vozim. kažem trenutnoj jer noga zarasta, biće ok.

Iskreno mnogi stariji su sada tek u ovoj godini polagali jer nas saobračajci nisu dirali...imamo B, imamo i saobračajne od kola, znaju da znamo biti 'učesnici u saobračaju' i kada vide da imaš opremu samo mahne rukom..... a sada se mora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svakako da treba da postoji red i poštovanje.Ja nikad nisam vozio motor i za Uskrs uzeh moped,dopalo se meni i supruzi da se vozamo zjedno al smo preteški za 50 kubika i kupismo nov,jači skuter u novembru i ajd da polažem kad mi se ukazala potreba za tim i op problem.

 

Sad kad ide novi zakon po kome je drastično skuplje polaganje, navala je enormna.Šta to govori,da gomila nije polagala do sada dok ne treba više para.Tek sad kada sve bude skuplje biće vožnje bez dozvole i iakave obuke sve više.Ako je država htela da poveća bezbednost, naročito u A klasi, trebala je da pojeftini ispit a klincima da da besplatno.Sad,nema više malog A, 125 sa 16, i dal misle da će klinci da čekaju 18 da sednu na jači motor.Sad će da poraste prodaja kitova za budženje motora od 50 kubika samo tako.

 

U moje doba, L tablica je bila besplatna za A i uzimala se čak na godinu dana.Sad, 15 dana i 100€.Na ovu bedu, ni meni nije bilo jednostavno da platim sve a kamoli nekoj siromašnoj samohranoj majci.Supruga mi je profesor u srednjoj školi i znam odlično koliko klinaca kuburi sa novcem, a oće moped što je normalno, pa za obuku i dozvolu ne ostaje ništa.

 

Sad kad je velika navala, po statističkoj verovatnoći negde puca i eto problema u kom sam ni kriv ni dužan.Verovatno će toga biti još, nijo to samo tamo izmišljotina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Kako smo malo proširili temu da se na momenat vratim samom polaganju i da upozorim buduće polagaće da obavezno obrate pažnju na dva znaka (jer jedna greška na znakovima...pao si)! Znak upozorenja na nizbrdicu i znak za uzbrdicu!

Juće smo, mislim, skoro svi dobili da označimo upozorenje za nizbrdicu i dvoje je palo i ako su imali šansu od 50% da pogode tipujući na jedan od ta dva! Malo logike može pomoći da ne budete imali izraz kao ta dva momka (pocepanih 3000d).

Znakovi se 'čitaju' kao i azbuka, ...znaći sa leva na desno...Tako posmatrajte crnu boju na žutoj podlozi...da li sa leva silazi ili se penje. Znam, deluje smešno ali zašto na smešnim stvarima da padnete!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Si, signore...to samo jednom može da mi se desi da padnem ne na ne znanje već na ćoravitis pa da pročitam pogrešno reć ali dva puta...non!! Krivo mi je samo što mi se tip nasmejao kada sam ga pitao a da li je obavezno odelo za bajkere jer znam za kacigu a za odelo nisam siguran a on pade! I da  mi je bilo to pitanje, prošao bih jer na takvoj, jednoj grešci se prolazi!

Sada 14tog imam vožnju i hto sam namerno kod Jasminka međutim ne može jer ako si testove polagao u jednoj školi ne možeš vožnju u drugoj!  Još Jasminko ima motore i jedan baš za moju odvaljenu nogu ali ne mere! Ovaj nema ni jedan motor a skuplji za trećinu...kad u startu nisam, eh sada je kasno!

probaću na Africi pa imam fore 5x do marta!!

Ne smem pominjati javno tog drugog jer su pravila takva ali treba dozvoliti reklamu onoga ko za BJB znaći, ko je najeftiniji a ne razmišljaš da ćeš kasnije imati problema i ima dobre motore za polaganje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

Zvao sam danas A.S''Putnik'' ,pitao sam kad ima polaganje voznje za A kategoriju,rekli su mi da oni imaju termin ali da nemaju ispitivace u supu i da se strpim da ce me zvati kad bude bilo. Isto sam pitao dal ce biti problema sa priznanjem testova i dal cu morati da polazem po novom zakonu,odgovor je bio da se sve priznaje i da polazem po starom posto sam polozio testove i jos jednom da budem strpljiv,auto skola radi normalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja upravo došo iz Pančeva.Predhodno sam razgovarao sa službom 92 u Pančeu,krajnje ljubazan službenik,potom sa službenicom u odeljenju plaganja,izuzetno predusretljiva i ljubazna sa baš pokazanim razumevanjem problema i voljom da pomogne u okviru službenih mogućnosti.Nisam baš očekivao, zaslužuju pohvalu kod predpostavljenih što ću i učiniti.

 

Bio u školi,radi,instruktor tu,vozila isto,idu časovi vožnje normalno.Svi dosijei u ormanu,samo neki delovodni registrator valjda uzet.Gospođa Putnik,starija žena,vlasnica je odmah donela moj dosije,pozvala nadležnog službenika u policiji i po njegovim instrukcijama mi dala sva original dokumenta,iskopirala ih sebi,ja podpiso u dosijeu da sam ih uzeo i ona mi na potvrdi za L tablucu upisala da sam položio teoretski deo i da nisam izlazio na praktični,pečat,potpis.Trenutno u Pančevu nema policijskih ispitanika koji bi činili komisiju tako da dok ne obezbede neće biti polaganja, do kad,ne zna se još par dana.Misli da nije moguće polagati vožnju u drugoj školi al evo čovek gore reko da može.Nije problem da sačekam al sam uzo papire za svaki slučaj.Stari zakon će biti do marta pa mi laknulo.Zaposlena iz škole puštena iz pritvora još u petak i eto je radi u školi.

 

Komentar nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mpže se polagati u drugoj školi vožnja al mora policija da overi pečatom da je položen teorijski deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja