Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

Ja izbacim u ler i pustim kvacilo, drzim prednju kocnicu a kad se upali zuto, tek onda ubacim u prvu i krecem...

 

Uptavo tako ubacuješ u prvu kada se upali žuto, ali moraš da držiš nožnu kočnicu ali ne logično mije da si obavezan da budeš u prvoj brzini dok stojiš na semaforu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ja izbacim u ler i pustim kvacilo, drzim prednju kocnicu a kad se upali zuto, tek onda ubacim u prvu i krecem...

 

Uptavo tako ubacuješ u prvu kada se upali žuto, ali moraš da držiš nožnu kočnicu ali ne logično mije da si obavezan da budeš u prvoj brzini dok stojiš na semaforu?

 

Ljudi o čemu vi pričate? Jel vi stvarno mislite da pandur zna u kojoj ste brzini i koju kočnicu držite? Vi ne vozite paralelno sa autom.. pandur vas gleda iz kola pomoću retrovizora!

 

Kad staneš na semafor ubaci u ler, kad se upali crveno na pešačkom ubaci u prvu, ako ne možeš da držiš nogama motor onda pritisni kočnicu, it's simple as that!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

Ja izbacim u ler i pustim kvacilo, drzim prednju kocnicu a kad se upali zuto, tek onda ubacim u prvu i krecem...

 

Uptavo tako ubacuješ u prvu kada se upali žuto, ali moraš da držiš nožnu kočnicu ali ne logično mije da si obavezan da budeš u prvoj brzini dok stojiš na semaforu?

 

Ljudi o čemu vi pričate? Jel vi stvarno mislite da pandur zna u kojoj ste brzini i koju kočnicu držite? Vi ne vozite paralelno sa autom.. pandur vas gleda iz kola pomoću retrovizora!

 

Kad staneš na semafor ubaci u ler, kad se upali crveno na pešačkom ubaci u prvu, ako ne možeš da držiš nogama motor onda pritisni kočnicu, it's simple as that!

 

Pa ja sam upravo to i rekla... bezveze je držati motor u prvoj dok čekaš zeleno... e sad zavisi kako je pandur raspoložen taj dan pa da li će da te drnda što si spustio obe noge ili ne ili će ti naći neku drugu manu... je*eš ga, mene je na polaganju za B hteo da obori a nisam nigde pogrešila jednostavno tako mu došlo ali je instruktor odradio svoje i rekao mu da ne će dozvoliti da me okrivi za nešto za šta nisam kriva. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ljudi nemojte mesati kako je pravilno voziti, kako vam je stariji covjek rekao, kako je bolje.... i kako treba na polaganju voziti.

Za polaganje naucis voziti onako kako ti oni kazu, ne mora znaciti da je to ispravno, ali bez pogovora tako uradis i proces. A kad prodjes onda mozes voziti kako hoces...

P.S. meni je na polganju rekao da moram obe spustiti na semaforu, ali me nije oborio, dobar neki coek...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

Ljudi nemojte mesati kako je pravilno voziti, kako vam je stariji covjek rekao, kako je bolje.... i kako treba na polaganju voziti.

Za polaganje naucis voziti onako kako ti oni kazu, ne mora znaciti da je to ispravno, ali bez pogovora tako uradis i proces. A kad prodjes onda mozes voziti kako hoces...

P.S. meni je na polganju rekao da moram obe spustiti na semaforu, ali me nije oborio, dobar neki coek...  ;)

 

Dobro pošto ste svi na ovom forumu neprijateljski raspoloženi i mnogo pametujete jedan priča jednu drugi drugo...Da li neko zna tačno kako treba voziti na polaganju a kako ne treba i kako se ulazi sa motorom u kružni tok jer mi je to najbitnije pošto ostala pravila znam. Ako možete da budete konkterni bez filozofiranja. Hvala !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pre polaganja pitas pandura i instruktora koju nogu spustas i tako i radis, posto u raznim skolama ocigledno drugacije rade...

Meni to nisu ni gledali, a spustao sam obe noge. A koliko znam, ulazak u kruzni tok je isto kao i sa autom? Neka me neko ispravi ako gresim u vezi ovoga...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

Pre polaganja pitas pandura i instruktora koju nogu spustas i tako i radis, posto u raznim skolama ocigledno drugacije rade...

Meni to nisu ni gledali, a spustao sam obe noge. A koliko znam, ulazak u kruzni tok je isto kao i sa autom? Neka me neko ispravi ako gresim u vezi ovoga...

 

 

O.K. hvala.

Znam da ima neka fora ali nisam razumela nekog tipa što mi je na brzinu objašnjavao, jer kada idem normalnom ulicom i skrećem levo idem uz belu liniju pa se prestrojavam desno ali ne znam kojom trakom ulazim u kružni tok desnom pa uz belu liniju pa uz ostrvo ili levom pa skroz uz ostrvo. Ali O.K. na kraju znam jednog pandura što vozi motor pa ću njega pitati samo da ga nahvatam :))) Ima tu nekih caka a sve koje znam su polagali baš davno i nismo tada imali kružni tok u gradu tako da svi ulaze kako im odgovara ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

stalno kada ides treba da ides zamišljenim tragom desnih točkova  automobila (0.5m od desne ivice) a kada skreces u levo ili pravis polukruzno (zbog ovoga sam ja pao) prvo pridjes beloj liniji razgranicenja pogled ogledalo, pogled preko ramena pa skretanje... i prilikom toga se ide u levi deo tvoje trake pa se onda prebacujes u "normal mode" tj. tragom desnih tockova...

 

ako sam pogresio u interpretaciji, molim vas da me ispravite....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd-Mirijevo
stalno kada ides treba da ides zamišljenim tragom desnih točkova  automobila (0.5m od desne ivice) a kada skreces u levo ili pravis polukruzno (zbog ovoga sam ja pao) prvo pridjes beloj liniji razgranicenja pogled ogledalo, pogled preko ramena pa skretanje... i prilikom toga se ide u levi deo tvoje trake pa se onda prebacujes u "normal mode" tj. tragom desnih tockova...

Znaci fakticki kada se radi polukruzno u levo ti prelazis sa jedna strane bele linije na drugu ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

stalno kada ides treba da ides zamišljenim tragom desnih točkova  automobila (0.5m od desne ivice) a kada skreces u levo ili pravis polukruzno (zbog ovoga sam ja pao) prvo pridjes beloj liniji razgranicenja pogled ogledalo, pogled preko ramena pa skretanje... i prilikom toga se ide u levi deo tvoje trake pa se onda prebacujes u "normal mode" tj. tragom desnih tockova...

Znaci fakticki kada se radi polukruzno u levo ti prelazis sa jedna strane bele linije na drugu ??? ???

mmmm... da... kolko sam ja shvatio instruktora i policajca... ko da mi je ta linija stit od ostalih ucesnika u saobracaju, pa da mi se neko ne podvuce izmedju mene i linije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Čačak

stalno kada ides treba da ides zamišljenim tragom desnih točkova  automobila (0.5m od desne ivice) a kada skreces u levo ili pravis polukruzno (zbog ovoga sam ja pao) prvo pridjes beloj liniji razgranicenja pogled ogledalo, pogled preko ramena pa skretanje... i prilikom toga se ide u levi deo tvoje trake pa se onda prebacujes u "normal mode" tj. tragom desnih tockova...

Znaci fakticki kada se radi polukruzno u levo ti prelazis sa jedna strane bele linije na drugu ??? ???

mmmm... da... kolko sam ja shvatio instruktora i policajca... ko da mi je ta linija stit od ostalih ucesnika u saobracaju, pa da mi se neko ne podvuce izmedju mene i linije...

 

Shvatila sam...Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Dakle!

 

Normalno kretanje u saobraćaju je uz desni točak. Kada kandidat za B kategoriju u autu skreće levo, vi morate voziti uz razdelnu liniju, dakle blizu levog točka i kod skretanja isto tako stati. Kada završite skretanje ulevo, vraćate se na putanju desnog točka automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Jedno glupo pitanje.

Posle skretanja -skrenuo/la si i vozis uz belu crtu (iza levog auto tocka).

Treba da predjes uz trotoar (ili iza desnog tocka aotomobila).

Jel' dajes migavac pri tom predstrojavanju iako si u istoj traci?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Koliko sam ja shvatio - da, za svako pomjeranje veće od 50cm na cesti se treba dati žmigavac. Nema veze da li prelaziš u drugu traku ili ne. Mijenjaš putanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Jedno glupo pitanje.

Posle skretanja -skrenuo/la si i vozis uz belu crtu (iza levog auto tocka).

Treba da predjes uz trotoar (ili iza desnog tocka aotomobila).

Jel' dajes migavac pri tom predstrojavanju iako si u istoj traci?

 

 

Ne, ne treba. Signalizaciju koristiš samo ako obilaziš/pretičeš/skrećeš...

 

Ovo za 50cm je smešno, ne treba da izigravamo novogodišnje jelke u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Narode,

 

Molim za pomoć, treba da polažem 11 juna testove, a 22 vožnju, i to u Renome L autoškoli na Banovom Brdu.

 

PRvo, ako neko ima testove ako nije problem da mi pošalje, neke aktuelne, bio bih jako zahvalan.

 

Drugo, treba da polažem na VEspi 200E, e sad čuo sam dakle, od nekih ljudi na ovom forumu da je to "čudan" menjač dakle sve je u levoj ruci, kvačilo, a menjaju se brzine sa okretanjem. Sad, da li je to komplikovanije "zbunjujuće" od klasičnoh menjača sa nogom, ili ne? Utešite me :)

 

Ako neko može malo više info molim vas

 

Hvala unapred

 

zzzz

 

p.s. nov sam u svemu, pa i motorima, pa eto :) razumite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Ako te ne mrzi da dođeš do Univerzitetskog Naselja (Belville) Blok 67 na N.BGD, daću ti narezan disk sa važećim testovima, naravno, besplatno, od 8  do 16 h ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

U 'bem ti lebac :)

 

nisam znao da su ljudi toliko dobri ovde :)

 

Hvala vam svima koliko vas ima. A poslao sam ti emejl i fon coolair pa se dogovorimo...

 

A inace, ja koji imam B dozvolu, ja polazem samo jedan list na testovima? Samo raskrsnicu, opis situacije i znakove... Jel da?

 

zzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 340 postova

U 'bem ti lebac :)

 

nisam znao da su ljudi toliko dobri ovde :)

 

Hvala vam svima koliko vas ima. A poslao sam ti emejl i fon coolair pa se dogovorimo...

 

A inace, ja koji imam B dozvolu, ja polazem samo jedan list na testovima? Samo raskrsnicu, opis situacije i znakove... Jel da?

 

zzz

I jedan list sa "suvim pitanjima" znaci ukupno 2 lista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja