Jump to content

Moto Zajednica

Ostrvica (24.11.2007.)

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12114 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U subotu 17.11. bih se provozao do ovog mesta. Procitah negde da je ovaj 800m visok vrh, jedan od dva vulkana u Srbiji iz doba tercijera. Nalazi se u blizini Rudnika, i izgledom dominira krajem. Mnogi ga greskom smatraju za vrh Rudnika, ali on to nije.

 

Put iz Lazarevca bi isao ovako:

 

QOMfj_mapa2ac1.th.jpg

 

Za povratak postoje 3 pravca. Prvi, isti kojim smo dosli, zatim Ibarskom magistralom (najbrze i ima kafana za okrepljenje rostiljem) ili preko Tresnjevice izaci u Arandjelovac. Inace, od Lazarevca do Ostrvice je 44km. E sad, kvaka 22, planiram da se peske popnem na vrh, gde postoje ostaci starog naselja. Sad je zgodno jer kazu da preko leta ima dosta zmija. Znaci, bice dosta materijala za slikanje i dosta tema za zezanje!

 

Dakle, ako vreme dozvoli, javite se pa da se organizujemo, nemoj posle da bude "jaoo, pa nisam znao". Ako vreme ne dozvoli, moracu sam. :)

 

Evo da se informisete:

http://togm.org.yu/rudnik/ostrvica.htm#top

http://www.planeta.org.yu/10/vulkan.htm

 

Ostrvica.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Subota se blizi, razmisljajte, planirajte... :) Pre polaska se ide na caj, ako to nekom nesto znaci!

E pa to je onda totalno druga stvar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Ode ti na kraju tamo bez mene  :(

 

Rado bi se pridruzio ali nemam nosac fara (a samim tim ni far ni instrument tablu) na motoru, a bez toga se ipak ne bi upustio u iole duzu vangradsku voznju...

 

Inace, nema puno prostora za endurisanje... kad se odvojite sa asfaltnog puta ima mozda nekih 500-600m zemljanog kolskog puta, jedna velika livada i onda naglo krece uspon koji je moguce jedino peske savladati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja sam pre jedno 6-7 godina bio tamo, pesaka, do vrha. Kad se skrene sa Ibarske, kod one kafane ima put koji ide dosta daleko i koliko se secam moze da se prodje prilicno daleko. Nisam siguran da mozes motorom do samih stena da stignes. Ali, zato i ides da proveris to ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YamahaTDM850

Preuzeto sa http://www.meteos.co.yu/:

 

"    IZGLEDI VREMENA ZA NAREDNE DANE:Od četvrtka, pod uticajem hladne vazdušne mase sa severa, u svim krajevima Srbije hladnije. Temperature do kraja sedmice u intervalu od 0°C do 5°C, uz konstantne uslove za povremenu kišu, susnežicu i moguć sneg i u nižim predelima. Za vikend će doći do formiranja snežnog pokrivača u nižim krajevima zapadne i jugozapadne Srbije. Početkom iduće sedmice manji porast temperature."

 

Nije mi namera da vas demotivisem. Samo sa ovakvom prognozom  izglede da uzivaju imaju  samo endurci?! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12114 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Satnica? Sto ranije krenuti, da ostane vise vremena za pentranje uz brdo i slikanje na vrhu. Zatim skoknemo do Cacka na topao caj, i da vidimo sta se radi u Manculama. Odgovara?

 

Stvar se za sada NE ODLAZE! Ko ne dodje kajace se, ko dodje kajace se!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Cacak

Satnica? Sto ranije krenuti, da ostane vise vremena za pentranje uz brdo i slikanje na vrhu. Zatim skoknemo do Cacka na topao caj, i da vidimo sta se radi u Manculama. Odgovara?

 

Stvar se za sada NE ODLAZE! Ko ne dodje kajace se, ko dodje kajace se!! :)

 

E to volim da čujem... :)

Obavezno mi javi ako budete dolazili...

 

P.S. Tačnije, to volim da pročitam... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Satnica? Sto ranije krenuti, da ostane vise vremena za pentranje uz brdo i slikanje na vrhu. Zatim skoknemo do Cacka na topao caj, i da vidimo sta se radi u Manculama. Odgovara?

 

Stvar se za sada NE ODLAZE! Ko ne dodje kajace se, ko dodje kajace se!! :)

 

Ma kad smo vec u tom kraju mozemo i do mataruske banje.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ljudi, ko dolazi sutra u Lazarevac? Lalajko u koliko sati da dodjemo, gde da te nadjemo mi koje nisi zvao i nisu dolazili kod tebe na pasulj ili caj???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12114 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sve mislim da se ti salis da ces doci! Dogovor je da se bude u 9h u Lazarevcu, da bi se oko 10h krenulo. U tom slucaju, ti si vec trebao da krenes!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja