Jump to content

Moto Zajednica

Beograd, Zeleni venac...

Recommended Posts

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Danas oko 11h prolazim iz Terazijskog tunela na plato Zelenjaka i na uglu sa Carice Milice gledam neki naked bajk crne boje kako leži na sred raskrsnice, pored stoje policajac i verovatno vozač motora (držao je kacigu u ruci). Čovek, čini mi se oko 45 godina. Vidim da nema nikakvih povreda! Čudno je samo to što drugog vozila nema nigde, kao da je sam od sebe pao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

prolazio oko 11 i 20h. isto sam video.. crna CB500, oboren na levi biok, kacika nabačena preko motora.., i još malo napred, 10ak metara, nešto kao štitnik za koleno-lakat, stoji na ulici i pored toga mala barica krvi. upravo se vratih nazad i još se vidi. nadam se da je kolega dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6

Radim iznad tog semafora na zelenom vencu.

 

Vozac motocikla je udario pesaka, starijeg coveka koga je hitna pomoc odvezla ambulantnim kolima. Vozac motocikla je sacekao policiju zbog uvidjaja. Vozac motocikla je delovao povredjeno, tj. odrano po rukama a mislim i da je udario koleno solidno posto je sepao. U svakom slucaju prvo sto je uradio nakon pada je da je sepajuci prisao pesaku , legao pored njega i postavio mu svoj pojas ispod glave. Pokusao je sa jos par slucajnih prolaznika da ukaze pomoc pesaku dok ne stigne hitna pomoc. Pesak je verovatno udario glavom o asfalt jer mu je glava bila krvava. Okolnosti pod kojima je doslo do sudara ne znam precizno, moguce je da je pesak krenuo nepropisno da predje ulicu van pesackog prelaza (nisam siguran ni kome je bilo zeleno) pa ga je motociklista udario jer ga nije video. Znam da povremeno vidjam pesake kako pokusavaju da predju Brankovu ulicu dok je kolima zeleno. Po zvuku nakon udarca mogu da zakljucim da je brzina kretanja motocikla verovatno bila u rasponu 40kmh - 70kmh.

 

Meni uvek jezivo izgleda kad vidim udese sa motorima. Nadam se da ce pesaku i motociklisti biti dobro nakon svega.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Ne znam iz kog pravca se kretao kolega, ali po položaju motora bih rekao da je išao prema mostu! Ako je tako, onda je pešak prelazio van pešačkog (često se to dogadja na tom mestu). Ne mogu da shvatim ljude koji pretrčavaju pet saobraćajnih traka, a jednom mi se dogodilo da zamalo nisam oborio ženu koja je nosila jedno dete, a drugo vodila za ruku na tom mestu!

 

Bilo kako bilo, želim obojci brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...

Ne mogu da shvatim ljude koji pretrčavaju pet saobraćajnih traka, a jednom mi se dogodilo da zamalo nisam oborio ženu koja je nosila jedno dete, a drugo vodila za ruku na tom mestu!

 

A, narocito starce, koji ionako kljakavi prelaze sve potrckujuci, uzas! Neko da ga nosi na dusi, zasto? <_<:jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

brz oporavak obojci!

...STA LJUDI MISLE KAD TAKO PRELAZE ULICU!!???? (ne mogu da ukapiram "te samoubice i ubice")

..da probas da ga izbegnes, u riziku si da sam sebe povredis.... zbog drugog... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

I šta reći za ovako tendenciozni naslov: "Motociklista udario pešaka ma Zelenom vencu", zar ne bi prikladnije bilo (vrlo verovatno i tačnije, sudeči po slici) reči: "Pešak naleteo na motorciklistu i oborio ga, obojica povredjenni" ili nešto u tom stilu, ovako - naravno - uvek su motorciklisti krivi... :zbunjen:

 

Obojici želim brz oporavak.

 

Za novinara... >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Interesantno je da ni u jednom novinskom izvjestaju ne stoji da je pjesak prelazio ulicu van obiljezenog mjesta-pjesackog prelaza,a sto slike ocigledno pokazuju. :stabre: Tendenciozno se ide sa bacanjem krivice na motoristu. 1hmm.gif

 

Brz oporavak motoristi,a pjesaku vise srece drugi put u pretrcavanju ulice. :takoje:

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Pre neki dan sam na izlazu iz tunela, ali bukvalno 10 metara od izlaza iz tunela, prema Nbg, naleteo na zenu koja tu prelazi ulicu sa sve kolicima i bebom unutra, a jos dvoje-troje istezuci vratove gledaju ima li nekog da ide iz tunela pa i oni da predju. Uspeo sam dovoljno da usporim, otvorim vizir i izgovorim im najstrasnije i najodvratnije stvari kojih sam u momentru mogao da se setim. Ruzno zvuci i ruzno jeste, ali da ih je kamion zbrisao sa lica zemlje bilo bi mi zao samo tog deteta (i vozaca kamiona).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Udareni dekica je cale jedne nase klijentkinje. Jbg, mnogo dobar covek, ali opet stariji je covek. Znam da mu je taj dan glava bila puna briga, tako da je veoma moguce da je prelazio van pesackog dok je za vozila bilo zeleno svetlo. Ali da ne bude nagadjanja, cim nesto saznam oko samih okolnosti udesa, napisacu.

 

Sto se dekice tice, ima nekoliko polomljenih rebara, glava mu je dosta u podlivima. Verovatno je imao tezi potres mozga, posto juce nije prepoznao nikoga od porodice i nije nista govorio. A danas je samo uspeo da otvori oci. Ali svestan je, to je jako vazno. Za dalje sta ce biti i kako ce biti, videcemo.

 

Ako neko nesto zna o kolegi, neka napise.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6

Dekici i motoristi zelim brz oporavak, motoristi da otvore cetvore oci, ja uvek kalkulisem (usporim i posmatram) oko poteza drugih ucesnika u saobracaju, narocito oko prometnih pesackih prelaza i autobuskih stanica. ;)

Ako nista, dobro je poznato da pesacka zebra i druge glatke povrsine mogu da ubiju motociklistu koji zakoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja