Jump to content

Moto Zajednica

jonsko more info,

Recommended Posts

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

e sad drugari, zanimljivosti, trajekti red voznje i slicno, odakle sta i dje god po jonskom moru neki predlog, krecem 15 septembra 15 dana preko albanije , pa bi se vozao svuda tudA?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Evo ukratko, s obzirom da nisi sasvim konkretano postavio pitanje.Prvo, odakle misliš da uđeš u Albaniju? Generalno, albanci su OK, priroda je prelepa. Kad iz Albanije uđeš u Grčku, blizu je Igumenica - velika luka, odatle ide skela za Krf. Na južnoj strani ostrva nema šta preterano da se vidi, sever vredi videti. Preporuka: obavezno obiđi Lefkadu i Kefaloniju, mnogo boje od izvikanog Zakintosa. Zakinos je samo za noćne izlaske - prednjače pijanje engleskinje. Plaže - bez veze, za motor - ništa naročito. Što se reda vožnje tiče, imaš na netu, ali generalno, može da se uštedi ako se kreće iz manjih i manje poznatih luka, koje su jevtinije i obično bliže dolaznoj luci, u odnosu na velike. Recimo, na Kefaloniju i Zakintos možeš da stigneš i iz jedne male luke sa severa Peloponeza, daleko jevtinije nego iz Patre, na primer. Konretna preporuka: Kad siđeš u Igumenici posle obilaske Krfa, peglaš uz obalu (lošiji put) do Lefkade (i onaj drugi je lsuper za vožnju). Na Lefkadu ulažiš preko mosta: Nejlepše jonsko ostrvo, izmišljeno za motor. Sa južne strane ostrva imaš skelu do severne strane Kefalonije - ujedno najkraća kilometraža za brod pa samim tim i apsolutno najjevtiniji način da stigneš na to ostvro. Odatje je put jako loš, bar je bio kada sam bio poslednji put, ali može da se vozi. Na isti način, takođe najjevinije možeš i sa Kefalonije na Zakintos. To su ređe linije,jednom do dva puta dnevno. Sa Zakintosa izađeš na Peloponez, i možeš da se vratiš preko mosta preko Korinta - fantazija, a posle njega su fenomenalne, jake krivine ka severu, najboje da izađeš na Egejsko more, u povraku. Mada, ako izašeš na sa Zakintosa na Peloponezu, preporka je da se obiđe jug Peloponeza, pre svega jugozapad. Postoje dav divna mala mesta - Ketoni i Metoni, sa prelepom tvrđavom na plaži. Zapadna strana Peloponeza je većim delom skoro kao Vojvodina, dosta ravno, blage krivin - nerazuđena obala, široki putevi, bez gužve. Piši šta si uradio i gde si bio, zanima me koju si rutu odabrao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Ako ideš na Krf , koristi trajekt Igumenica - Lefkimi (jeftinije oko 30% i vozi pola sata manje nego Igumenica - Krf).

 

Pored severa ostrva koje vredi videti - ja ne bih preskakao ni jug (meni je bio lepši od severa ostrva, tako da - ukusi su različiti :takoje: ).

 

Srpska kuća i ostrvo Vido nikako ne bi trebao preskočiti.

 

 

Pozdrav i uživaj u :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ulazim na igumenicu i razmisljam o skitnji do costa navarina , al bi na neko ostrvo zalegao jedno 7 dana samo da blejim na plazi, al ne znam dje, nije mi daleko nista do kraja dolje ispod zakintosha, samo da skontam sta je najljepse, googlo ne vjerujem jer je uvijek na fotkama san, kad odes ono truba ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

ulazim na igumenicu i razmisljam o skitnji do costa navarina , al bi na neko ostrvo zalegao jedno 7 dana samo da blejim na plazi, al ne znam dje, nije mi daleko nista do kraja dolje ispod zakintosha, samo da skontam sta je najljepse, googlo ne vjerujem jer je uvijek na fotkama san, kad odes ono truba ;)

 

Ja preferiram Krf (prekjuče sam se vratio :(:grr: ), ali se svi slažu da Lefkada ima najlepše plaže. Do nje ti je i najlakše da dođeš - samo pređeš most.

 

Uživaj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Lefkada bi bio i moj izbor

Bio na Zakintosu i ima bas lepe plaze, ali ostrvo prosap kvadom kako hoces.

Prosle godine bili supruga i ja u Pargi i ima u okolini lepih plaza, ali smo napravili izlet do Lefkade i to je to.

Ima bas lepih plaza, mi smo se spustili do Porto kacikija, kazu jedna od 5 najlepsih na Mediteranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

nista ostaje lefkada sa kratkim izletim do coste navarino i okolo sve cete dobijete napismeno i sa slikama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

sad sam cesljao i cesljao informacije, jadno je nekad nesto naci na netu, a eto kolki je, a donekle znam i da searchujem, otpada svo jonsko more, ide se malacko dublje na ostrva, i samo na bleju, jer sva grchka nema nista is sfere mog interesovanja, nego cu otici voznja zarad voznje, santorini je destinacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja