Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motorcilkista ! ! !

Recommended Posts

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F
Rekao je da je vozač bio pod dejstvom alkohola i da je vozio veoma brzo.

 

Vozac motora ili kola?

Vozač motora na žalost, proširio putanju, prešao u drugu traku i direkt u auto. Nek mu je laka zemlja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Saucesce porodici i prijateljima poginulog !

 

Nisam bio tamo, al ovo sto su Fijuku rekli da je motociklista bio pod dejstvom alkohola bih uzeo malo sa rezervom.

Kolko znam, da bi utvrdili dal je neko pod dejstvom alkohola, policija ima dve mogucnosti:

1. Duvanje u balon il dreger

2. Vadjenje krvi i ispitivanje u laboratoriji

 

Ovo prvo bih odbacio, jer je covek poginuo, a za ovo drugo - cisto sumnjam da je hitna pomoc mogla da utvrdi na licu mesta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Policija i Hitna pomoć nije ništa rekla Fijuku u vezi alkohola nego ljudi koji su videli tipa kad je krenuo pijan iz Bele Ckrve. Ljudi koji si bili zajedno sa njim u kampu. Ali uvek ide ona priča, koliko sam puta pijan vozio i stigao do kuće no problemo, ali đavo nikad ne spava, ko zna koliko je do sada ispravljao krivine ali ovog puta naiđe auto, nije imao sreće 0plac.gif

 

 

Tuga i žalost ali nauk za sve koji vole da potegnu na skupovima i da voze pod dejstvom alkohola

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Nismo bas uvek svi gospodari svoje sudbine,999 puta jesmo a samo jednom nismo.

Dosta ljudi sa moto skupa vozi pod dejstvom alkohola,neki drugacije ni nemogu.

Na vecini skupova te na samom ulazu bukvalno teraju da uzmes rakiju,pa krene drustvo pa pivo. . .

i umesto da kad se vec popilo prespava na zalost ima ljudi koji sedaju u takvom stanju na motor i voze.

Sto je strasno po sve ucesnike.

Laka mu crna zemlja. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja sam cuo drugacije..da je vozac auta bio alkoholisan i da je otpozadi udario motociklistu

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

www.rts.rs/page/stories/sr/story/135/Hronika/1147370/Poginuo+motociklista+kod+Žablja.html

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Jbg. Ovo je kao na ratistu..2 tocka su rizik..zao mi ljude, krivi ili je-to je nebitno.. :(

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Na žalost, istina je. To je moj drug iz osnovne škole. Ne znam koliko je umesno, ali ovaj deo foruma postoji i da ne bismo ponavljali greške svojih nastradalih kolega. Alkohol, brzina , krivina, asfalt - sve može da bude uzrok ove nesreće. Pokojnog Duleta sam poznavao, sećam se imao je najlepšu "petnaesticu" u Dolovu, ali se ne sećam da je posle toga imao i vozio bilo kakav motor. Čak i tog Tomosa nije mnogo vozio, drugim rečima, nije bio baš "zagrižen" za motore. Nemalo sam se iznenadio kada smo se sreli pre dve-tri godine na skupu u Kovinu, kada je vozio Virago 1100. A sada evo vidim da je nastradao na sportskoj Yamahi.U proteklih 10-tak godina motori su postali lako dostupni, za 1000-2000 EUR, može da se kupi motor koji ima preko 100 KS, i koji je u rukama početnika ( bez obzira na godine)prava tempirana bomba. Ako uzmemo u obzir loše održavanje takvih motora, lošu obuku, nedostatak mesta gde bi bezbedno mogao da proveriš granice sebe i motora, recept za nesreću je potpun! Put na kome se desila tragedija dobro poznajem, što neko reče - to i nije krivina, ako gledaš dovoljno daleko ispred sebe, teško može da te iznenadi auto, makar i gazio belu liniju, pored puta su trava i pesak, tako da ni izletanje ne mora da bude fatalno. Sa druge strane, malo peska na putu, kontra nagib krivine, strah da se motor nagne još koji stepen, fiksacija na auto koji se približava , panika... Tanka je linija koja može da prelomi na jednu ili drugu stranu, a i onaj odozgo mora malo da pomogne. Ipak, u ovakvim situacijama , presudno je iskustvo, koje se opet stiče kilometrima i godinama na motoru - prečice nema! Pokojni Dule vozio je veliki kastom, a zatim sportski motor, dve krajnosti, koje potpuno različito ponašaju. Meni, kada sednem na svoj motor, treba bar mesec dana da se "uvozam" posle zime provedene za volanom automobila. Svi mi znamo kakvi su nam refleksi i procene situacija u saobraćaju na početku,a kakvi na kraju sezone. Pre neki dan sretnem na ulici jednog poznanika, vozi skuter, prvi put u životu. Kaže, mnogo mu se sviđa, pa planira da na proleće uzme nešto jače, i pita me za savet: R1 ili GSXR ?!! Brate, u pedesetoj godini života si otkrio motore,i odmah 1000ccm!

Izvinjavam se, možda sam preterao sa pisanjem, ali pogodilo me je... Ne bih želeo da u čitulji saznajem da je još neko od mojih vršnjaka zavoleo motore.

Dule sada si na nekom boljem mestu, gde ćemo svi mi jednog dana, ali želja mi je da nam motocikli budu pasija, a ne sredstvo da tamo stignemo... Počivaj u miru!

  • Podržavam 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Djordje.Rad dobar post, hvala ti. Ja takođe želim da kupim prvi veći motor iako sam "hladna glava" sve mi ovo ukazuje na opasnosti koje nosi neiskustvo, još kada se na to doda snaga mašine što ti reče loše održavanje i nadaj bože alkohol rizik je prevelik a ishod najčešće fatalan. Sjajna rečenica motor j e pasija , a ne samo sredstvo da se negde stigne. Inače poznajem dosta Dolovaca godinama sam igrao rukomet a danas me i posao tamo navede. Iskreno saučešće porodici i prijatrljima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Na žalost, istina je. To je moj drug iz osnovne škole. Ne znam koliko je umesno, ali ovaj deo foruma postoji i da ne bismo ponavljali greške svojih nastradalih kolega. Alkohol, brzina , krivina, asfalt - sve može da bude uzrok ove nesreće. Pokojnog Duleta sam poznavao, sećam se imao je najlepšu "petnaesticu" u Dolovu, ali se ne sećam da je posle toga imao i vozio bilo kakav motor. Čak i tog Tomosa nije mnogo vozio, drugim rečima, nije bio baš "zagrižen" za motore. Nemalo sam se iznenadio kada smo se sreli pre dve-tri godine na skupu u Kovinu, kada je vozio Virago 1100. A sada evo vidim da je nastradao na sportskoj Yamahi.U proteklih 10-tak godina motori su postali lako dostupni, za 1000-2000 EUR, može da se kupi motor koji ima preko 100 KS, i koji je u rukama početnika ( bez obzira na godine)prava tempirana bomba. Ako uzmemo u obzir loše održavanje takvih motora, lošu obuku, nedostatak mesta gde bi bezbedno mogao da proveriš granice sebe i motora, recept za nesreću je potpun! Put na kome se desila tragedija dobro poznajem, što neko reče - to i nije krivina, ako gledaš dovoljno daleko ispred sebe, teško može da te iznenadi auto, makar i gazio belu liniju, pored puta su trava i pesak, tako da ni izletanje ne mora da bude fatalno. Sa druge strane, malo peska na putu, kontra nagib krivine, strah da se motor nagne još koji stepen, fiksacija na auto koji se približava , panika... Tanka je linija koja može da prelomi na jednu ili drugu stranu, a i onaj odozgo mora malo da pomogne. Ipak, u ovakvim situacijama , presudno je iskustvo, koje se opet stiče kilometrima i godinama na motoru - prečice nema! Pokojni Dule vozio je veliki kastom, a zatim sportski motor, dve krajnosti, koje potpuno različito ponašaju. Meni, kada sednem na svoj motor, treba bar mesec dana da se "uvozam" posle zime provedene za volanom automobila. Svi mi znamo kakvi su nam refleksi i procene situacija u saobraćaju na početku,a kakvi na kraju sezone. Pre neki dan sretnem na ulici jednog poznanika, vozi skuter, prvi put u životu. Kaže, mnogo mu se sviđa, pa planira da na proleće uzme nešto jače, i pita me za savet: R1 ili GSXR ?!! Brate, u pedesetoj godini života si otkrio motore,i odmah 1000ccm!

Izvinjavam se, možda sam preterao sa pisanjem, ali pogodilo me je... Ne bih želeo da u čitulji saznajem da je još neko od mojih vršnjaka zavoleo motore.

Dule sada si na nekom boljem mestu, gde ćemo svi mi jednog dana, ali želja mi je da nam motocikli budu pasija, a ne sredstvo da tamo stignemo... Počivaj u miru!

Od prve do poslednje reci si u pravu....ali na moto skupovima se u glavnom najvise prodaje pivo, i eto ti zla.....da li bi iko popio vise od dve konzerve piva kada bi na sledecem moto skupu na ulazu stavili ovaj slupani auto i motor.....ne znam...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

alkohol kao i pivo postoji otkad je sveta. ja sam pre kupovine motora ždero da sam i jetru načeo!! kad sam kupio motor(kawasaki gpx-750r) moglo je pivo teći pored mene nisam ga ni namirisao i to 5 godina. niko nikog negura u čašu!! to što je neko siguran u sebe i bolje vozi nakon 6,7,8 10 piva e to je već nešto drugo a obićno završi ovako. neka mu je laka zemlja i počivao u miru. tuga

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja