Jump to content

Moto Zajednica

Chopper za pocetnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

Pozdrav svima:

 

 

Odlucio sa da kupim motor, ali mi je potrebna mala pomoc. Svidja mi se Honda Shadow vt 125. Pa me zanima da li neko ima iskustva sa ovim motorom? Takodje bih molio za neka iskustva i predloge vezane za slicne motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Honda Shadow,Honda Rebel,Yamaha Virago,Suzuki Marauder...

Svi do jednog su kvalitetni motori.

Posto si pocetnik, mozes uzeti 125cc ali toplo preporucujem da odma pocnes sa 250cc.

125cc je "opasniji" od 250cc jer mu treba dosta vise vremena za ubrzanje i preticanje.

Osim toga, kada jednom naucis osnove, za jednu sezonu ces se smoriti sa tom 125-icom.

Baci oko na nekog Viraga 250cc, a ako mozes priustiti, najtoplije preporucujem Dragstar 250cc.

To je najbolji kruzer od 250cc.

 

Znam da nisi dobio odgovor koji si zeleo, ali bolje unapred da ti ukazem na nedostatke 125-ice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Honda Shadow,Honda Rebel,Yamaha Virago,Suzuki Marauder...

Svi do jednog su kvalitetni motori.

Posto si pocetnik, mozes uzeti 125cc ali toplo preporucujem da odma pocnes sa 250cc.

125cc je "opasniji" od 250cc jer mu treba dosta vise vremena za ubrzanje i preticanje.

Osim toga, kada jednom naucis osnove, za jednu sezonu ces se smoriti sa tom 125-icom.

Baci oko na nekog Viraga 250cc, a ako mozes priustiti, najtoplije preporucujem Dragstar 250cc.

To je najbolji kruzer od 250cc.

 

Znam da nisi dobio odgovor koji si zeleo, ali bolje unapred da ti ukazem na nedostatke 125-ice.

U potpunosti podrzavam !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

Honda Shadow mi se svidja zbog vodenog hladjenja, pa mi se to cini pouzdanije od vazdusnog. A buduci da zivim u Kraljevu blizu su mi Goc i Kopaonik pa bih sa devojkom pravio izlete. A opet imam ogranicen budzet na 1600 evra. Pa da li je moguce sve ovo uklopiti? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Honda Shadow mi se svidja zbog vodenog hladjenja, pa mi se to cini pouzdanije od vazdusnog.

Jeste i ja sam čuo, pukne ljudima crevo i iscuri vazduh usred nedodjije.

A drugo ako nisi ograničen kategorijom uzmi najveću kubikažu koja može za te pare mislim da to nije 125 sigurno. Evo recimo kod drugara sam video hondu vt500 u jako lepom stanju za 1200 e, nisam se detaljno informisao jer mi još jedan motor ne treba ali ako te zanima raspitaću se. Imaš i po oglasima en500, 535 pa i 750 itd sve što se ceni do oko 2000 prvo dobro pogledaj pa ponudi koliko imaš neko će pristati, ionako su cene kruzera naduvane a vlasnici kukaju kako se teško prodaju, baš me čudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 590 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

500-tku odma,i lagano kaciga na glavi a u glavi kocnica..duze ce 500ccm da te zabavlja,ovako kupis nesto manje,ulozis da sredis malo a uvek ima sta da se sredi a najverovatnije ce dogodine da ti poraste apetit i prodaja je izvesna.ono"jao samo da ga kupim ima da ga cuvam sta ce mi jaci" vazi samo u teoriji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Ја се нисам усуђивао да узимам ништа преко 250 ццм, јер сам пробао и мање и веће и, могу ти рећи, није ми било свеједно ни кад цваја од 250 почупа из места, а камоли нешто јаче.

С друге стране, после 3 године вожње, уме да зафали снаге кад треба да се претиче. Додуше, ово моје је кинез од неких 15ак коња, али у тој категорији можеш лако наћи и машине са 20 и нешто мало преко, што мислим да је таман за некога ко има мало или ни мало искуства.

Такође, ваздушно хлађење је кева, о одржавању мислиш само кад треба да се мења уље и подмазује ланац.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nisam cuo ni za jedno vazdusara da je zaribao ?! Ako neko jeste neka napise ! Sa vodenim hladjenjem cuo sam za mnoge da su prokuvali i bez da su imali probleme sa ventilatorima i crevima !!!1zvizduk.gif Mada glasam za 125 shadow ili intruder rebel od 8 ks nikako. 250 svakako dragstar 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova
Hvala za savete, i ako sam sada malo zbunjen Ali cu pogledati nesto od 250ccm...

125 ima virago kod istih likova kao i honda i pre bih to uzeo nego 250, kad ga ubrzo izgustiraš bar se može prodati nekome ko je ograničen kategorijom vozačke. U toj klasi samo kineze, malo platiš možeš i da alališ ali će se lako prodati za iste i 100e manje novce, kad daš 1600 e za malu kubikažu venčao si se s njim. Kruzer nema poentu sa malom kubikažom osim za decu, svi su oni slične snage, ~50 malo manje ili više konja ali je potpuno drugi trip vožnja sa velikim znači 500 je neki minimum a poželjno preko 1000. Možes toliko snage izvući i iz nekog dvotaktnog 125 ali tu ne možeš da uživaš u vožnji na isti način. Kad se vožiš 80 125-250 ispod tebe urla u visokim obrtajima, maksimalni obrtni momenat postižu tek na kraj gasa pa intuitivno držiš u tom režimu a to svakako nije opuštena vožnja. Veliki istu snagu i brzinu , recimo 15 ks i 80 kmh postižu na 2-3000 o/min uz prijatno brektanje mašine, kad treba da pretekneš ne šaltaš dve brzine dole da bi povukao nego samo daš gas bez grča na licu, teško je opisati ali kad probaš i jedno i drugo shvatićeš o čemu ti pričam. naći ću sutra broj telefona od honde vt500c za 1200 ako nije otišla, v mašina vodeno hladjenje koje ti se svidja :bljak: i ostaće ti para da završiš papire i kupiš nešto opreme ili da potrošiš na izlete, to ti je moj savet a ima i na motoberzi jedna vt750c za 1550 ali vidim da zazireš od većih ali stvarno ispod 500 nemoj dzabe za taj novac, kupi onda kineza za upola i manje eno ljudi se voze i sa njima bez problema.

Copyrighted_Image_Reuse_Prohibited_792308.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

sve sto je covek rekao,u pravu je, Moj primer,resim da kupim prvog kruzera,iste strahove sam imao kao i ti.Pitam ljude,kazu 250cc,ja se napravim pametan pa kupim Sprint Prince 125cc,to je bilo prosle godine u maju,u oktobru sam kupio Virago 535cc,mozes da ga vozis isto kao i kineza od 125cc,ali preticanje,udobnost........ poslusaj ljude i nista ispod 250cc ne kupuj,pa polako....

 

Sve najbolje,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Cini mi se da je to previse para. Ja sam za 3.800 prodao Dragstara 650 godiste 2004 u odlicnom stanju. Jos nisam skinuo oglas, pa mozes da pogledas kako to izgleda:

 

http://polovniautomobili.com/oglas2243616/yamaha_dragstar_xvs650/

 

 

U 250ccm klasi Hyosung Aquila je dobar izbor, a i daleko je blize tvom planiranom budzetu:

 

http://polovniautomobili.com/oglas2071932/hyosung_aquila_250_gv/

 

nije previse mali, ima ga, a sa 28ks je cini mi se najjaci kruizer u klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

Dragstara 650, je odlican, i voleo bih jednog dana da imam nesto slicno. A sto se Aquile tice, imam malo averziju, mada verovatno gresim, ali sta da se radi. Hvala u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Dragstara 650, je odlican, i voleo bih jednog dana da imam nesto slicno. A sto se Aquile tice, imam malo averziju, mada verovatno gresim, ali sta da se radi. Hvala u svakom slucaju.

 

Mislim da neopravdano sumnjas u mali Hyosung. V2 motor, 28ks, uljara. Poprilicno je velik, udoban, potrosnja mu se ne penje preko 4 litra. Moj kum (kozmo na forumu) se slatko sa njom navoza. Zavisi za gde ti motor treba. Po Srbiji ovaj zavrsava posao, nije skupo ni odrzavanje, kao ni registracija. Mene sa 250ccm moja yamaha slatko navoza, od proleca 2010. do sad smo presli oko 19000 km i malko vise. I ne bezi od vazdusara, manje delova, a ovo sto ti trazis nisu visokoturazne masine, nece se pregreju. Moja je isla uz dosta brda, po svakakvim vrucinama i nikad se nije pregrejala, a 1983. je godiste.

Razmisli i o Hyosung Aquili GV250. To je korejska marka, treci brend u svetu po broju prodatih primeraka pre dve godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

I ja sam imao slicnu dilemu sa kubikazom i hladjenjem, al valjda sto nisam znao koga da pitam i sto nisam znao vise o motorima od opsteg znanja. Uzeo sam na prolece 2010. kao prvi motor Keeway Supershadow 250cc, kopija Viraga. Tad je imao 4700, do danas ukupno 23800km, platio sam ga 1300E.

 

Jedine probleme koje je imao su selen blokovi, to sam isprva menjao a posle trajno zavario zadnji lancanik za tocak, da mu ne mislim. Zamenio sam lanac na 10,000km, akumulator proslog leta, svecice, mada njih bez razloga nego eto, ne skodi. Sve ostalo svodi se na podmazivanje lanca i zamenu ulja i filtera. Ovo za selen blokove sam cuo od jos dva lika da su imali iste probleme na ovom motoru, valjda su bas na njima stedeli Kinezi.

E da, sajlu kvacila sam menjao, kineska je pukla na 17,000 km.

 

Nigde me nije ostavio, za uzbrdo sasvim dovoljno snage, vozio sam ga par puta po petsto i nesto kilometara na dan na preko trideset stepeni, ne pregreva se to bas tako, pogotovo ako mu sipas dobro ulje. Potrosnja fantasticno mala, po gradu oko 3,5 a na otvorenom ne predje 3 do 3,1, merim svaki put kad sipam posto uvek napunim rezervoar i resetujem sat.

 

Po meni je bolje da uzmes ovako nesto nego da spucas pare u 125cc ili nekog matorog japanca. Ako i imas decje bolesti karakteristicne za neke kineze, a svode se na losiju zavrsnu obradu i kvalitet materijala nekih delova, bar ces brze da naucis da se snadjes, a manje ce da te kosta.

 

Jedino zasto bih menjao ovog je nedostatak snage u preticanju u nekim situacijama, npr autobus na autoputu koji drzi stotku lagano moze da se obidje, ali nervira sto je nekako na misice. Magistralama, 70-90, em potrosnja mala em mu odgovara, a za zemlju ovog formata sta ces vise, bar za prvih par sezona.

Mada sve ti zavisi od volje, isao sam s ovim cudom proslo leto do Trsta preko cele obale i nazad Slavonijom, mozda bi ovi sa vecim cc to presli brze ili udobnije, al nije smetalo, valjda su kruzeri za te sporije varijante i karaktere. Sa 125cc bi sigurno mogao isto, uz puno strpljenja i to sve, al bi greota bila to da teras uz Durmitor, smorio bi se valjda, sta znam.

Uzmi si 250cc.

 

A i mozes na neki moto skup u blizini ovih dana, pa lepo pitaj nekog da te provoza na motoru koji te interesuje, ako nista bar ce vidis kako ce bude tvojoj devojci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Za vikend postavljam oglas za prodaju Viraga 535, pa ako te interesuje pogledaj i razmisli.

 

Zasad mozes videti temu o preradi i sredjivanju

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54553-yamaha-virago-535-transformacija/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja