Jump to content

Moto Zajednica

Bardahl

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Napojio bi svoj motor Bardahlovim proizvodima, u pitanju je Kawasaki Z750S. Prvo je u planu bio Motul ,ali kad sam sabrao da cu kod Bardahla bar 30% manje da platim za skoro istu stvar promenio sam misljenje. :D

 

Za ulje XTC C60 10w50 sam cuo da je dobro, ali me interesuje da li ima svrhe da u motor sipam XT-4 C60 Racing i da li neko ima iskustva sa njim? Ne znam sta je adekvatna zamena za Motul 300V? :zbunjen:

 

Takodje me interesuje i za rashladnu tecnost i engine cleaner koji su daleko jeftiniji od motulovog. :) Brine me jedino to sto ima jako malo podataka o ova dva proizvoda, recimo na engine cleaneru nije naznaceno da li moze da se koristi i kod motocikala i koja kolicina je potrebna? :neznam:

 

PERMANENT%20SPECIAL%20FLUID.png

 

2cfd0f5b85a562c67e4bba73070b396b_big.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja sam citao o ovom ulju na forumu i na zalost se izgleda desava kao i nekima da mi proklizava lamela, ovih dana cu ustanoviti da li je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ja sam sipao u moj z 750 Bel Rey 10-40 i mogu da kazem da sam veoma zadovoljan menjac i masina bolje radi vide se drasticne promene i monjac pri saltanju nije toliko bucan i mnogo lakse ulazi u brxine pri saltanju ,pre toga sam imao i Castrol i Motul ovo ulje je po meni mnogo bolje http://cdn-7.psndeal.../050169_400.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ima tema na forumu...

 

Proklizavanje lamele se desava ako prelazis sa sintetike na polu-sintetiku (na primer), ali samo u pocetku, dok se staro ulje lepo 'ne spere'.

 

Na forumu sam cuo samo reci hvale za Bardahl.

 

Ja danas u moju CBR1000F sipam ulje Baradhl XTC60 15w50

I antifriz, bas taj koji si i ti postavio 'Permanent special fluid'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Cini mi se da manje kliza, postoji mogucnost da je bolje vuce nego sa starim uljem ali posto sam primetio da je ulje dosta potamnelo postoji mogucnost i da je lamela na izdisaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Прешао од скора на Bardahl, разлика се види већ после 50км. Однос цена/квалитет, за сада, бољи него код других. Топло препоручујем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Barrytown

Прешао од скора на Bardahl, разлика се види већ после 50км. Однос цена/квалитет, за сада, бољи него код других. Топло препоручујем.

 

Ako se razlika vidi tako brzo, znači da je pre toga u motoru bilo katastrofa ulje. Veoma loše, ili veoma staro. Bardahl pravi dobra ulja, Motul bolja, svako bira sebi. Ubedljivo najvažnije je da se redovno menja, da se motor doobro zagreje pre prženja. I da se potrefi gustina ulja, kako bi odgovarala motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Прешао од скора на Bardahl, разлика се види већ после 50км. Однос цена/квалитет, за сада, бољи него код других. Топло препоручујем.

 

Ako se razlika vidi tako brzo, znači da je pre toga u motoru bilo katastrofa ulje...

 

Тако је, сипао ми сервисер испод панчевца где сам ишао, док није истекла гаранција. Једном баја насуо, ја проверим, видим празно и реко дај доспи то колико треба. Он ме послуша са осмехом и наплати ми још 500 кинти за цирка 250 мл уља ненормално доброг квалитета, право из бурета. Никад више код њих.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Sipam u furalicu GSXR-1000 ulje Bardahl 10w50 ful sintetika. Jedina promena koju vidim u odnosu na Motul 300V koji sam nekada davno sipao je oko 3000 din viška para u novčaniku nakon promene ulja. :)

 

 

Za tvoj motor? Motul 7100. Bardal vs Motul - koliko para, toliko muzike.

 

Na ovom belom svetu ne mogu da smislim gluplju i otrcaniju frazu od ove koju svaki pijačar ume da izgovori u dahu. NHF. Kada god čujem ovu "umotvorinu", shvatim da s neko dobro pos*ao po svim mogućim teorijama ekonomije, tržišta, marketinga i konkurencije.

 

Sklad muzike i para je uvek proizvod funkcije kvaliteta pevaljkinih sisa, klavijaturistine maestralnosti, ali i drugih bendova koji su voljni da sviraju duže za manje para. Drugim rečima, tržište bato.

 

Tako i sa uljem, Motul već godinama dere s cenama, a Bardahl koji se probija na tržište fura fantastično ulje za manje para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

;);)

 

 

..... Bardahl pravi dobra ulja, Motul bolja

 

 

Motul jeste dobro ulja ...ako ga kupis u originalu ;) ....ali da je bolje od bardahla ?!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Sipao sam gore navedeno ulje i antifriz od Bardahla, jedino sam engine cleaner uzeo od Motula. Nemam pojma koje ulje bilo pre ovog u motoru, ali posle 1500 predjenih km mogu reci da sa Bardahlom rad motora i menjaca je glasniji, ali osetno mirniji i sa manje vibracija. Ako budem bio pri parama prilikom sledece zamene sipacu Motul cisto da bi video ima li razlike, ali mislim da cu se zadrzati na Bardahlu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ja sam promenio ulje pocetkom leta, ispustio Bardahil, sipao Igol.

Covek, koji je doktorirao motorna ulja, kada je video sta sam ispustio. Samo mi je rekao: To ulje nije dobro. Ne znajuci o kojem ulju je rec..

Ispusteno ulje, koliko se secam, je bilo malo penusavo. On mi je objasnio zasto je to tako i zasto to ne valja. Steta sto nisam zapamtio to da vam prenesem.

 

 

Drugo, ja kod nas nikad ne bih kupio Motul.. To nije motul da znate. Covek koji je radio u njihovom zastupnistvu, unistio je i sebi i kumu auto sipajuci motul. Prenosim njegovo iskustvo.

Ako se naruci od van, onda ok..

 

Probajte Igol. Ili Marly..

Ja sam bio prezadovoljan sa Marly-jem, ali posto mi motor trosucka ulje, ne isplati mi se da ga uzimam. Kad zamenim gumice ventila sipacu samo Marly.

Za sad sam zadovoljan sa Igolom. Cena slicna Bardahil-u.. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Pa naravno da ulje koje si ispustio,a penusavo,nije dobro.E sad sto je penusavo to nisi dobro pratio predavanje tog prijatelja.Sigurno da nije penusavo zato sto nije kvalitetno ulje,to su neki drugi problemi u motoru ili u tebi ako mesas razna ulja sintetiku i polusimntetiku,mineralno.To nemoze,neide i naravno da ce da penusa

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Pa naravno da ulje koje si ispustio,a penusavo,nije dobro.E sad sto je penusavo to nisi dobro pratio predavanje tog prijatelja.Sigurno da nije penusavo zato sto nije kvalitetno ulje,to su neki drugi problemi u motoru ili u tebi ako mesas razna ulja sintetiku i polusimntetiku,mineralno.To nemoze,neide i naravno da ce da penusa

 

Uvek sipam isto, polusintetiku.. 10-40.. Koji to problemi u motoru daju penusavo ulje?

 

I pre mene ne znam koje ulje je bilo, ne secam se sad.. Posle toga sam samo spiao Marly. Pa sam probao hvaljeni Bardahil, u cilji da malo smanjim troskove zamene ulja. Kad sam dosao nazad da kupim Marly, porazgovarao sam sa covekom i preporucio mi je Igol dok ne promenim gumice ventila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Barrytown

Drugo, ja kod nas nikad ne bih kupio Motul.. To nije motul da znate. Covek koji je radio u njihovom zastupnistvu, unistio je i sebi i kumu auto sipajuci motul. Prenosim njegovo iskustvo.

Ako se naruci od van, onda ok..

 

Kakvo predstavništvo? Mass?

 

Pitam, pošto znam da je Moutul u Švabiji dosta skuplji nego kod nas. Mislio sam da je varijanta damping cene i sl, probijanje na tržište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Drugo, ja kod nas nikad ne bih kupio Motul.. To nije motul da znate. Covek koji je radio u njihovom zastupnistvu, unistio je i sebi i kumu auto sipajuci motul. Prenosim njegovo iskustvo.

Ako se naruci od van, onda ok..

 

Kakvo predstavništvo? Mass?

 

Pitam, pošto znam da je Moutul u Švabiji dosta skuplji nego kod nas. Mislio sam da je varijanta damping cene i sl, probijanje na tržište.

 

Koliko se secam, tamo je radio. Posto ne znam ni koje zastupnik za Motul.. ::)

Da ne reklamiram firmu, ali sad taj decko radi kod coveka koji je zastupnik za Marly ulja kod nas. Moj savet je da odete do tamo barem da porazgovarate sa covekom.. Google i nacicete bez problema. Ili posaljite mi pp za link firme..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja