Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa strujom ili svecicama na ZXR-750?

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX 7 Ninja

Par dana mi motor posle paljenja na hladno radi nepravilno tj. na 3 klipa a nakon 500m lagane voznje proradi i radi normalno. Nakon pretresa kablova i bobina unimerom uspostavim se da je jedan od kablova na trecoj svecici u totalnom prekidu. Odem do majstor Kocke i nadje covek odmah de je prekid, skrati kabl za tih 2cm, proveri sve unimerom - ispravno.

Vratim sve spakujem, upali ko mina, normalno radi, odem na 2km od kuce i ugasen je stajao 1h. Upalim krenem nazad opet isti zvuk i rad na 3 klipa!? Neverovatno. Opet pregled i kontrola kablova, bobina i svecica. E sad nekim cudom svecica na drugom cilindru (a ne trecem gde je bio problem na kablu)je vlazna i mozda malcice zamascena ali vise je vlazna od benzina (napominjem da sam ih prethodno sve skinuo i detaljno ocistio i prekontrolisao unimerom).

Promenim mesta svecicama i to par puta opet isto, uvek druga vlazna kao da ne pali smesu?! Uzmem drugu rezervnu, isto!? Skinem kapu sa te druge svecice i u nju utaknem ovu rezervnu naslonim je na masu i upalim motor, normalno radi i baca varnicu?!? Kad se zagreje mestimicno na momente kao da proradi i radi normalno narocito pod vecom turazom. (Napominjem da su svecice DENSO U27ESR-N i kataloski za njega i da mislim da su u ok stanju)

Gledao sam i po mraku dok radi dal varnice kablovi al nista. Uhvatim se jednom rukom za ram a drugom pretresam kablove od svecice do bobine al ne drma me struja :)

Totalno me istripovao i nemam ideju sta dalje. Dal uzimati nove svecice, stavljati iridijumske, menjati kablobe ili sta vec, ili ga pak treba malo izduvati na pravcu da mozda sagori to sto je zamastio il sta vec pa mozda proradi... ali opet ne znam, ipak radi samo na 3 cilinra pa se plasim da nesto jos vise ne sj...m?!

Ima li neko predlog ili slicno iskustvo sa ovakvom erotikom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX 7 Ninja

E jbga, i ja sam na to posumnjao ali mi je Stankara njih cistio i podesavao pre nekih mozda 1000-1500km.

Hmmm?!? Jel mogu to nekako sam da proverim ako nije suvise komplikovano. Ako moze ukratko neko objasnjenje?

Uzgred ima li neko iskustva koliko bi on trebao da trosi po gradu L/100km uz sasvim laganu umerenu voznju bez divljanja?! Posto mi nikada ne silazi ispod 10l kako god vozio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

pa ako ti je svecica stalno mokra onda preliva tu nema sta da proveravas a koje godiste i koji tacno model ti je zxr? potrosnja je (ako tako vozis kao sto si napisao) max 6 litara....ako imas siber karburatore gore onda je moguce da trosi 10 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX 7 Ninja

Ja ne znam tacno dal su sa siberima il sta ali znam da je '92 god. za neko Americko trziste i ima oznaku ZX 7 Ninja (CA) a tacno su OVI KARBOVI na njemu i jako bih voleo da moze da se bar malo smanji potrosnja jer sad tih 6l potrosi dok se parkiram :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Najstandardniji keihin, idi kod drugog majstora recimo bokilica da reši to, meni su naprimer prelivali karburatori zato što su neke ljuske iz creva potpadale pod iglice, hoće kamenac da se uhvati na njima, treba otvoriti oči i uključiti mozak da bi se otkrio problem a većina majstora radi rutinski pa ako prodje dobro je i onako postoji izreka bg majstora jebeš mušteriju koja dvaput dodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX 7 Ninja

To za beogradske majstore si u pravu (cast pojedincima). Pa to kad krene od majstora do majstora, svaki sledeci pita ko ti ovo radio i opet te odere, pa sve u krug. Ali moracu videti sta dalje...

A sto se tice potrosnje, posto su obicni karbovi :zbunjen: Ima li tu sanse da se nesto urazumi potrosnja bar malo il je to normalno 10l i sto mu je to mu je i da ne cakam mecku?!? :neznam:

Negde vidoh na forumu da mu ZXR trosi 5-7l (do duse ne pise godiste)??? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX 7 Ninja

pa ako ti je svecica stalno mokra onda preliva tu nema sta da proveravas a koje godiste i koji tacno model ti je zxr? potrosnja je (ako tako vozis kao sto si napisao) max 6 litara....ako imas siber karburatore gore onda je moguce da trosi 10 litara.

Pa ne zanam napisao si da je moguce da trosi 10l ako su siber karburatori?

Pa zar nisu sa siberima?!? Ja :neznam: koji su al znam da bi me zadovoljilo sve sto je ispod 8L/100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Moja honda 33godine stara i ne prelazi 8 litara,jedno vreme je trošila i do 10l kod oštrije vožnje ali je jedan karburator prelivao.Honda je 750 a karburatori od CB 1100 i pri vožnji do 5-6000 obrtaja ne prelazi 5,5 :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zameni akumulator. 

Ili ga napuni pa kad upalis izmeri punjenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja