Jump to content

Moto Zajednica

Rumunije nikad dosta

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Bitno je hraniti putnicki duh! Prvo citanjem putopisa, pa odlaskom na krace destinacije, pa sa jednim nocenjem, pa sa vise nocenja, pa van zemlje, pa mozda i kampovanje... Samo redom! Razmisljati veliko, a raditi sve redom od najmanjeg - to je otprilike recept! Niko nije krenuo tek tako. Evo, i ja sad gledam ovu nasu "Hit the road" ekipu, i sve mi se cini da cu da im iskopiram bar deo putanje jednog dana :) Sad i ja tu malo filozofiram kao da sam neki veliki putnik, ali cini mi se da nisam mnogo omasio poentu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

100km je neki maksimum bez benzinske. Nece biti problema sa dometom od 200km. Jedina zaista problematicna deonica (tj 20-ak metara) je tamo gde je reka nanela onu kamaru blata na put. Do sada je to sanirano 100% jer su itada radili na tome. Na transalpini ima nekoliko deonica po nekoliko stotina metara bez asfalta. Nista nesavladivo. Videli smo jedno 10 kruzera na transalpini. Nemas brige :takoje:Jedino sto bi mozda mogao da izbegnes ako ti se ne muci je petrosani-curtea, jer tu ima par desetina km loseg puta. Mozes taj deo da odradis magistralom (nas 2. dan).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

:ooo: Mislimmmmm šta reći?!?!!! :care::takoje::moto3: Uz pozitivnu zavist i zadovoljstvo čitanja putopisa javlja mi se :stabre: ideja kuda naredne sezone preko grane!. Moram još jednom, natenane, od prve strane dovde - da utvrdim gradivo.

 

Prvi redovi ostali verni do kraja :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Svaka cast komsilja i za putovanje i posle za potroseno vreme da se napises putopis. Verujem da ce i ovaj putopis pokrenuti nekog. Odlicno je da na kraju im mali rezime celog puta i troskova, koji ce verovatno mnogima znaciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam uzivala citajuci ovaj putopis. Nekako mi sve leptirici po stomaku krenuli... Zbog finansija, sve sam mislila da krenem kao suvozac, ali mi posle ovoga ipak dajete nadu da bih mogla svojim motorom na ovakav jedan put. I sve gledam, ako je mogla i ona http://backtojapan125.wordpress.com/project-english/look-at-the-project/ sto ne bih mogla i ja...?? Posle ovog citanja bukvalno svakog napisanog slova, i posle raznoraznih saznanja (covek stvarno svasta moze da vidi i procita na netu sto ce ga pokrenuti), sebi sam zadala trenutno ogroman zadatak...kupiti ostatak nedostajuce opreme (odela za kisu, nosace kofera i kofere i jos po neka sitnica), pokrenuti svog blog i...krenuti. Hvala jos jednom na svim prenesim impresijama...

Evo i od mene podrska :zdravo: Nadam se da ces na godinu krenuti jednu ovakvu turu. Inace taj Varadero mi se jako svidja. Finansijski ti je super jer je 125ccm pa dosta manje trosi, ne znam koliko je komforan ali cisto sumnjam da je mog gpz komforniji od njega. Ako vozis prosecno 70km/h sa prtljagom to je nekih 20km/h sporije od onoga sto ja vozim sa svojim tako da nije strasno. Jedino preticanja su zeznuta jer tesko mozes obici nekoga ali nema potrebe za zurbom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Odličan putopis pročitao i pregledao iz cuga, zadali ste mi domaći zadatak za planiranje vožnje Rumunijom.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Hvala! Ruta je zaista dobra. Ko voli, moze da doda Brasov na rutu, nije daleko. Tamo je cuveni drakulin dvorac, mada s obzirom koliko je marketinga oko tog drakule, malo nam se zgadilo moram da priznam. Ostatak rute je dobar i slobodno ga iskopiraj :) Rumunija je tako blizu a jeftinije u okolini nema, a i gorivo im je dobro. I dalje stojim iza toga da je ovaj pravac BestBuy, tj. da za ulozen novac dobijete najvise od svih zemalja iz okoline. Ima lepsih destinacija naravno, ali ne ovako blizu i povoljno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Hvala! Ruta je zaista dobra. Ko voli, moze da doda Brasov na rutu, nije daleko. Tamo je cuveni drakulin dvorac, mada s obzirom koliko je marketinga oko tog drakule, malo nam se zgadilo moram da priznam. Ostatak rute je dobar i slobodno ga iskopiraj :) Rumunija je tako blizu a jeftinije u okolini nema, a i gorivo im je dobro. I dalje stojim iza toga da je ovaj pravac BestBuy, tj. da za ulozen novac dobijete najvise od svih zemalja iz okoline. Ima lepsih destinacija naravno, ali ne ovako blizu i povoljno.

 

Dobar putopis 0takoje.gif A sto se tice Drakulinog zamka,ne nalazi se u Brasovu vec u Branu.Bio sam u Rumuniji krajem oktobra,imali smo smestaj u Brasovu,a do zamka smo imali oko sat vremena busom. Brasov kao grad meni bio interesantan,nije mali grad,ali guzve nikad nije bilo iako smo bili kad je sezona,haloween zurke i izleti. I ako se ide ka Brasovu,vredi obici i zamak Peles(Sinaja,44km od Brasova).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Moja greska, dobro je da si ispravio :takoje: Sledeci obilazak Rumunije ce biti malo "turistickiji". Ovaj je bio cisto vozacki. Hvala na preporuci, zapisano je za sledeci put :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Lepa tura i putopis! :takoje:

Sa svojim drugom planiram nesto slicno pocetkom avgusta, zbog obaveza smo uslovljeni

da turu smestimo u 3 dana. Interesuje me misljenje kolega koji su vec prosli ovu turu da li je

pretenciozno smestiti Transfagarasan i Transalpinu u jedan dan? Elem, marsruta po danima

koju sam ja smislio izgleda ovako:

1.dan: Beograd-Bela Crkva-Moldova Noua-Drobeta-Turnu Severin-Targu Jiu-Curtea de Arges (spavanje)

ukupno 510 km

2.dan: Curtea de Arges-Transfagarasan-Sibiu-Sebes-Transalpina-Targu Jiu (spavanje)

ukupno 403 km

3.dan: Targu Jiu-Drobeta-Turnu Severin-Donji Milanovac-Veliko Gradiste-Beograd

ukupno 342 km

Interesuje me misljenje iskusnih, da li je izvodljivo? Ovaj drugi dan me najvise brine?

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Fora je u tome sto imamo samo 3 dana, onda bih morao treci dan da vozim Sibiu-Beograd a to je previse,

pogotovu sto tog treceg dana kolega uvece radi pa sam gledao da bude najkraci.

Ne znam u koliko si ujutru ustajao i kad si kretao s voznjom ali deluje mi izvodljiv taj drugi dan ako

se porani. Interesuje me za koliko si sati presao Transfagarasan, odnosno deonicu od Curtea de Arges

do Sibiu-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Jel ovo otprilike ruta kao na slikama? U tom slucaju mislim da je izvodljivo. Povlacim ono sto sam malo pre rekao jer sam u glavi okrenuo nazive gradova :) Taj zanimljiviji deo transalpine je od ovog puta u blizini jezera Vidra do grada Novaci. Ne sme se propustiti. Nemas brige ako je ovo putanja za drugi dan. Izvodljivo je.

post-11338-0-28784300-1343403519_thumb.jpg

post-11338-0-55886300-1343403524_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Moram priznati da sam zbrzao taj deo prilikom crtanja rute jer sam se koncentrisao na donji deo slike :) Ne znam kakav je taj put koji sam naveo, ali bih ipak isao sibiu - sebes glavnim putem jer su tu putevi dobri i brzi i ustedecete verovatno vreme iduci magistralom umesto ovako kako sam nacrtao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: dvotockas bez motora

Meni je najveseliji deo, onaj sa snimka, gde se Mikrob na onim, vrhovima, serpentinama, prevojima oseca kao kod kuce. S tim sto mu ove provalije obrasle travom, dodju kao Glava Zete ili kanjon Morace ali tapacirani. Dok ti pokusavas da izvuces zivu glavu on odvrce gas i uziva.

Odlican, koristan i inspiritivan putopis, uzivao sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja