Jump to content

Moto Zajednica

Silkolene proizvodi?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Sta mislite o Silkolene proizvodima, da li ih koristite i kako ste zadovoljni sa njima?

 

Takodje me interesuje koliko kostaju njihovi sledeci proizvodi nas?

 

Silkolene pro SRG 75

Chain Gel

Silkolene pro4T

Silkolene Comp4

Silkolene Scoot Sport

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

J a nisam bas kopetentan da pricam o kvalietu tih ulja ali znam da kada sam majstorima pricao da koristim silkolajn ulja rekli su mi svi do jednog da je to tesko njesra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Sprej za lanac--titanijum...bla,bla (ne znam tacan naziv)  --  jako zadovoljan,ne prsti ,lanac beo kao nov,dobro upija. Samo ga treba naneti na vruc lanac i ostaviti da se lanac ohladi (najbolje uvece poprskati).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ja nisam bas kopetentan da pricam o kvalietu tih ulja ali znam da kada sam majstorima pricao da koristim silkolajn ulja rekli su mi svi do jednog da je to tesko njesra
  Čisto sumnjam, Fuchs je mnogo ozbiljan proizvodjač i putničkog i teretnog programa, a ni u moto-priči nije od juče, da bi bio tek tako ''njesra''. A za sprej od 10-ak Eura znam lično da jeste ''njesra'' i felna je ''njesra'' posle korišćenja istog. Onaj titanium, skuplji, je već...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A za sprej od 10-ak Eura znam lično da jeste ''njesra'' i felna je ''njesra'' posle korišćenja istog. Onaj titanium, skuplji, je već...

Ajd sad ponovo Chain Gel Titanium 10ak e u Markosu. Zadovoljan skorz, lanac uvek podmazan ponekad i felna (ako ne odstoji celu noc)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Vi perete felne? Cemu to sluzi a uz to i ne radi? Ja se izvinjavam ako nesto nisam shvatio. Svestan sam da moja inteligencija ima skromna ogranicenja pa bi mozda neko mogao da mi pojasni. Da li motocikl ide brze? Da li manje trosi? Da li ima bolju ciklistiku? Da li duze traje?

 

A ja cu da pojasnim moje skromno misljenje iako me niko nije pitao:

 

Nikad forma ispred sustine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Volem sve silikonske proizvode. :P

 

I ti ...shta sise stis'o za tu formu.. ;D

 

Ja sam se stiso uz sustinu, ali dao si mi dobru ideju za primer Yo  :D , znaci sa jedne strane imamo skockanu fufu sa silikonima (forma) a sa druge strane finu devojku koja izgleda obicno (sustina). Iz dugogodisnjeg iskustva mogu da kazem da je "forma" tezak promasaj, sa ili bez silikonskih proizvoda. Sto Lazar Ristovski rece u jednom filmu " Ja najvise volim zenu u prirodnoj prirodi" A ova mantra ("nikad forma ispred sustine") se lako moze primeniti i na druge aspekte zivota kao recimo da li Silkolene sprej dobro podmazuje lanac (sustina-bitno) i da li pri tome prlja tocak (forma- nebitno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Vi perete felne? Cemu to sluzi a uz to i ne radi? Ja se izvinjavam ako nesto nisam shvatio. Svestan sam da moja inteligencija ima skromna ogranicenja pa bi mozda neko mogao da mi pojasni. Da li motocikl ide brze? Da li manje trosi? Da li ima bolju ciklistiku? Da li duze traje?

 

 

Kad skines prljavstinu sa felne, motor ti je laksi- dakle: bolji odnos snaga-tezina, bolja upravljivost zbog manje neogibljene mase, a sto se potrosnje tice mislim i da tu ima poboljsanja!  :D :D :D (izvinjavam se na ovim glupostima, bilo je jace od mene)

 

 

A sto se tog prljanja felene tice, mnooogi misle da je suvise spreja dovoljno spreja, pa zbog toga visak uglavnom zavrsi na felni, oklopima, nogavici suvozacice, itd... Dobar sprej PREVILNO nanesen, i u odgovarajucij kolicini, mora da prijanja na lanac, a ne da spada se njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Volem sve silikonske proizvode. :P

 

I ti ...shta sise stis'o za tu formu.. ;D

 

Ja sam se stiso uz sustinu, ali dao si mi dobru ideju za primer Yo  :D , znaci sa jedne strane imamo skockanu fufu sa silikonima (forma) a sa druge strane finu devojku koja izgleda obicno (sustina). Iz dugogodisnjeg iskustva mogu da kazem da je "forma" tezak promasaj, sa ili bez silikonskih proizvoda.

Jooj,sto volim tako da promasujem. Ma nema veze,kupicu 5 takvih sprejeva za 1 silikonski" promasaj"!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Sprej za lanac je totalna katastrofa, cak i ako odstoji cijelu noc, preko 200 km/h  baca na sve strane. Sa motul-om mi se to nije desavalo

 

Ovo je 100% tacno, spreja ima svuda po motoru samo ne na lancu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Dobro, znaci sprejevi nikako.

A kako su vam se pokazala gore navedena ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Prethodni vlasnik mog motora je koristio polusintetiku i kaze da je bio zadovoljan. Kad su mi menjali lanac u masini pre mesec dana, rekli su mi da je masina za 5-cu. Ja sam presao na Castrol po nagovoru majstora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja