Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KDX-dajte savet neki

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Moze li mi neko pomoci, radi se o Kawasaki-u KDX 125  (1995)  god. cena 1300e.... Planiram da ga uzmem, pa kakav je motor, ako ima neko specificaciju tog motora znacila bi mi, kakvo je odrzavanje ima li delova itd.

PS. Volim ENDURO motore i vec neko vreme tragam za za Yamahom DT 125 ili Suzukijem TS 125. Godiste 92 - 96

Znaci slucajno naidjem na Kawasaki i svidi mi se na izgled, sad neznam kakav je u odnosu na Yamahu ili Suzuki endure.

Za svaki savet unapred HVALA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

baci neku sliku ako imas

Pa nemam nijednu sliku, al motor vizuelno extra izgleda, a mene  zanima kakav je motor i kakva su vam iskustva, ako ga je neko imao ili bar vozio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Ok, slusaj, dobar model, ali vrlo redak. Vozio sam jednog kod babe u selu,i to je to, znaci nabavljanje delova ce biti malo

tezi podvig, pogledaj i Kawasaki KMX, to ti je slican model, i isto lepo izgleda.

 

A na moto-berzi imas nekoliko DT-a koje "upadaju" u raspon godista koje trazis ;)!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Video sam ...imaju 2 plava na moto-oglasima...

To ti je ekstremniji motor od Kawasaki KMX-a (ujedno i od DT-a i Ts-a). To je njihov KX model (iz recimo 91-ve godine) znaci full cross race model malo "ugusen", sa dodatim svetlima, zmigavcima i brzinometrom. Kvalitetnije je uradjen od KMX-a (kvalitetnija masina, ram, ogibljenje...pogledaj samo viljuske na tom modelu i uporedi sa drugim...).

 

Po meni, sto se tice izbora, Kawasaki KMX bi ti bio bolji izbor i od TS-a i od DT-a (bolje ide, laksi je, imas delova dosta - pogledaj samo koliko ih ima u Nemackoj polovnih na oglasima) - Delove za te motore uvek mozes naci u Grckoj, ima ljudi koji to dobiju ovde za 2-3 dana...

 

Isto vazi za delove za KDX, samo sto je motor ozbiljniji od KMX-DT-TS varijante...realno ces pre naci deo za KDX nego za TS...Sigurno su delovi za KMX i DT dostupniji nego za KDX, ali ja ne bih brinuo...Klip/karike/radilicu/lezajeve...ionako neces nikad kupovati original, nego zamene specijalizovanih firmi (ima ih ovde koji to nabavljaju), jer su delovi jeftiniji...Ne znam sta moze da ti zafali na tom motoru, a da ne mozes da nabavis...

 

Znaci, slobodno KDX (sto se tice performansi/kvaliteta to ti je najbolja varijanta), pa onda KMX, pa DT, pa TS. Normalno, sve to pod uslovom da je motor u dobrom stanju.

 

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Klasična hard enduro prangija :)  i nema veze ni sa DT-ovima i KMX-ovima.

 

Ako klip nije izgoreo i lamele još drže onda to nije mnogo para za taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

To ti bas hard enduro 125-ica.Znaci visokoturazna cvaja koja zahteva ostru voznju i nije bas pravljena za lagano vozikanje po gradu...

 

To bi znacilo da Yamaha DT125R moze da posluzi po gradu ili sam ja pogresno shvatio. Ma najverovatnije uzimam DT, imam neku jeftinu kombinaciju da je uvezem i da  me kosta oko 1000e, ali 99 god. i 15000km. E sad samo da nebude koliko para toliko muzike!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

To ti bas hard enduro 125-ica.Znaci visokoturazna cvaja koja zahteva ostru voznju i nije bas pravljena za lagano vozikanje po gradu...

 

Kakve veze ima sto je to upucana 125-ica? I ona ima 3-stepeni KIPS, i sasvim se normalno vozi po gradu i bilo gde...moze savrseno lagano da se vozi, a i da se lepo zavrne...

Znaci, najbolji izbor od tih 125-ica (i ne spada u klasu KMX-DT...)...sa njom bi u klasi recimo bio neki KTM-ov dvotaktas sa svetlilma...neka 125exc masinica...

 

Ali ako je covek vec odlucio da kupi Yamahu, to je to...ja recimo ne bih nikad to izabrao, Yamahica ima uzasno losu (za mene) suspenziju, pogotovu onaj mekani i traljavi zadnji amortizer...KMX je bolja varijanta (i laksa nekih 15-ak kilograma, zavisno koju varijantu-godiste uzmes), a KDX je dosta kvalitetniji motor...njega bih svakako uzeo ispred svih navedenih varijanti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja