Jump to content

Moto Zajednica

gsxf 750 kvacilo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Pozdrav drugari,

Imam jedno pitanje... evo ovako... Prvo da vam opisem o cemu se radi.. Motor ugasen, u mestu stoji, i stisnem kvacilo ubacim u prvu brzinu i drzim i dalje kvacilo i kada hocu da ga guram tako dok drzim kvacilo, jako tesko ide... Imam osecaj kao da ne odvoji do kraja i da ne moze da se pomeri (moze ali je jako tesko).

Gore na kormanu sam odvrnuo onaj sraf za podesavanje sajle kvacila do kraja.

Kako resiti problem, sta da radim ??? Da li smem dole kod dekle ispod plastika da pokusam da podesim, ima jos jedan sraf od sajle ?? Da li ce biti problema onda kada menjam brzine ??

 

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Dobro tako sam i mislio, nego kako onda da proverim da li je dobro... Da li mogu sjebati menjac ako okrenem sraf malo vise... 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

nemoj cackati nista....upali motor ostavi ga par sekundi da radi ugasi ga i onda ga ubaci u brzinu i poguraj sa stsnutim kvacilom i videces da ce mnogo lakse ici.

to je sasvim normalna pojava na puno tipova motora i nije nikakav kvar. vrati sve kako je bilo posto si sraf izvijao sad ti je sajla pretegnuta i kvacilo verovarno uvek malo odvojeno ....da nebi morao kupovati nove lamele :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Problem je bio u sajli, juce mi je pukla sajla kvacila. Danas sam je zamenio... Ne mogu da verujem da je tako ali ona je pucala malo po malo i izduzivala se... i juce je pukla skroz , tako da danas je zamenjeno, sve je ok !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Opet pukla sajla kvacila !!!

Ne mogu da verujem da moze to da se desi, nije izdrzala ni tri meseca !?!

 

 

Da li neko moze da mi pojasni kako da nastelujem sajlu kvacila, a da je ne pretegnem ?

 

Verovatno sam je prosli put kada sam je stelovao, pretegao... I da li mogu da stavim jacu sajlu ! deblju ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Pa ne mozes da je "pretegnes" ako ima malo slobodnog kretanja rucice, ne moze da bude skroz naspanovana/zategnuta.

Ako ti jedino tako radi kvacilo kako treba onda nesto nije u redu sa samim kvacilom.

Ako nisi pretegao sajlu, moguce je da bila loseg kvaliteta. Sajla mora da bude od vrlo tankih gustih niti u plasticnom buziru pa tek onda u onom spoljnom omotacu.

Cesto vidjam po prodavnicama aftermarket zamenske sajle koje nisu nikakve...

 

Pregledaj i poluge kod samog kvacila, polozaj buzira (da negde nije jako savijen) itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

A gde mogu da kupim takvu sajlu u plastici ? Ja sam ovu sto mi je pukla pravio kod nekog coveka koji inace pravi sajle svih vrsta... E sada da li on ne moze da napravi takvu sajlu da izdrzi potrebno opterecenje, ne znam, ocigledno da ne moze...

 

Ima u Markosu u Novom Sadu ali je sajla 40 eura !!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Ima u Markosu u Novom Sadu ali je sajla 40 eura !!!! :)

 

 

Znas kako ljudi kazu: Znas sta mozes dobijes za nista?

Pa, nista!

 

Sajla za tomos automatik je mnogo jeftinija od te za tvoj suzuki.... (sori, mor'o sam da napisem)

Ili zapali za Segedin pa kupi tamo jednu sajlu ili poruci sa neta ako neko radi dostavu za Srbiju ali kako god okrenes, 40e nije strasno i izadjice te skuplje da budzish i komplikujes.

 

Ovo me podseca na onu pricu kad momak kupi A6 i onda ide od servisa do servisa kukajuci kako je sve skupo za taj auto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

A jel zna neko kako da narucim preko louis-a kvacilo, jer imam drugaricu u becu i jeftinije bi mi bilo da narucim preko njih pa da mi ona donese kada bude dolazila ?

 

Sada sam trazio ali ne mogu da nadjem moj model tamo kod njih na sajtu ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

A jel zna neko kako da narucim preko louis-a kvacilo, jer imam drugaricu u becu i jeftinije bi mi bilo da narucim preko njih pa da mi ona donese kada bude dolazila ?

 

Sada sam trazio ali ne mogu da nadjem moj model tamo kod njih na sajtu ??

 

 

10037444

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja