Jump to content

Moto Zajednica

Nivo ulja

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Pozdrav! Motor je bio na redovnom servisu kod ovlascenog servisera. Na racunu pise da mi je naplaceno 3l ulja a u motor ide 2.5l. Pomislio sam da je zaokruzeno u naplacivanju ali ipak resim da proverim nivo i malo sam zbunjen. Dakle, ako izmerim ujutru ili par sati posle voznje, nivo ulja je preko maksimuma na meracu (meri se nezavrnutim meracem). Ako merim odmah posle voznje, nivo ulja je tacno na pola izmedju min i max. Kojem merenju da verujem i da li da izvlacim ulje iz motora? I da, na meracu ima malo "baloncica" na ulju ako ga izmerim odmah posle gasenja motora (iako radi u mestu), kao da se buckalo. Ne znam da li je i to normalno.

 

Sutra cu ih nazvati da vidim secaju li se tacno koliko su nasuli, ali me bas zanima vase misljenje u slucaju da se oni ne secaju ili pocnu da me ubedjuju kako ide 3l ulja u taj motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Bez obzira na mjerač ako je veća količina balončića u ulju to bi značilo da ga motor bućka a to ne valja. Negativno utiče na pritisak ulja i podmazivanje. Izvlači višak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
Ako se menja filter onda u tvoj motor staje 2.8 litara ulja, bez zamene filtera 2.5 l.

 

tako je. Menjan je i filter, moja greska, 2.8.

 

Baloncica nema mnogo, 2-3. Nisam nikad obracao paznju na njih, ali danas sam nesto posebno hipohondrican :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Vrlo prosto. Merač služi da pokaže nivo. Minimalni i maksimalni. Ako je preko max. onda je mnogo ulja što ne valja isto kao i ospod min. Meri se na zagrejan motor u uspravnom položaju (ne na ćopavoj), posle 10 minuta kad se ulje slegne, najčešće na neuvrnut merač (osim ako proizvođač ne kaže drugačije). To što si napisao znači da se motor davi u ulju i to mu smeta. Uzmi veterinarski špric jer ima debeli kraj za igle, tanko crevce i izvuci višak kroz otvor za nalivanje ulja. A ovlašćenim "serviserima" skreni pažnju na njino neznanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja