Jump to content

Moto Zajednica

elektronika na etz 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Zamolio bih vas za strucnu pomoc. Ne razumem se mnnogo u motore, a jos manje u elektriku, ali sam obozavalac mz-a. Hocu da kupim MZ etz 250 ali mu je otisla cela elektrika. Treba da se napravi paljenje i da se zamene valjda neke cetkice na reglerima. S obzirom da ja to ne umem napraviti zna li neko koliko bi mi za to uzeo elektricar? Bio bih zahvalan na odgovoru. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pozdrav.

Paljenje mozes i sam da nastelujes uz malo uputsva ovde na forumu, a i cetkice mozes promeniti za 10 min posla.. 0takoje.gif to je sve ukupno 30min posla ako je sve uredu.. 0takoje.gif

 

preporucujem ti da to sredis sam uz savete ostalih forumasa(vozaca MZ motocikala)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

kako to misliš? Moj mz nije imao nijedan kabal kad sam ga sastavio, a ni ja u struju puno razumeo. "majstor" tražio 50-80e(te pare nisam imao), pa sam sam složio celu struju za 3-4 dana, gledao kako je kod drugara na MZ-u. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za pocetak napisi nesto o sebi, prvo i osnovno - odakle si . Onda da vidimo ko od nas MZ-asa je u tvojoj blizini, a onda ce sve ici lakse. Autoelektricari u vecini slucajeva nece da se bakcu sa motorima, jer je veca zarada na kolima ( a manje posla ). Struju ce ti pre uraditi neki skolarac iz elektrotehnicke skole - malo za slavu, a malo i da nesto nauci.

Autoelektricar ako bi i pristao da ti razvede celu instalaciju i sve poveze, verovatno vi ti trazio stotinak evra. Jbg-a, na kolima iscupa crknuti relej, ubode novi i uzme 20 evra, a sa motorom treba da se bakce ceo dan !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja