Jump to content

Moto Zajednica

kupili bi smo motor na rate,bar 2 godine

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

kupili bi smo neki motoric na rate,na bar 2 godine....

udarila kriza za kupovanje i isplacivanje istog momenta..:gaa:.:(

ko ima neku ideju moze da se javi na pp.

pozdrav za sve!:ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

bas malo informacija, nisi navela ni koji bi tip motora kupili :zbunjen:

tip/nov/polovan/izgled/kvalitet/itd

 

pa ne znam,tipa neka hondica 900rr,94-95 na primer,polovnu ali funkcionalnu, da radi naravno :hej:.....

u sustini dane bude ispod 750 kubika,valjda sam malo pojasnila hehe.:takoje:

hvala na ispravci :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

RR iz 94-te? Ne bih seo na to ni da mi plate... Treba biti siguran u motor koji voziš.

 

Bolje se strpiti i dobro kupiti, nego srljati pa se skrljati. 1aha.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

RR iz 94-te? Ne bih seo na to ni da mi plate... Treba biti siguran u motor koji voziš.

 

Bolje se strpiti i dobro kupiti, nego srljati pa se skrljati. 1aha.gif

 

pa dobro,tu si u pravu..:ups: ali mi smo imali hondu cbr900rr iz 95 i pokazala se samo tako,dusa me boli za njom...sad bas nisam toliki strucnjak da znam sta ne valja za tu jednu godinu proizvodnje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

RR iz 94-te? Ne bih seo na to ni da mi plate... Treba biti siguran u motor koji voziš.

 

Bolje se strpiti i dobro kupiti, nego srljati pa se skrljati. 1aha.gif

 

pa dobro,tu si u pravu..:ups: ali mi smo imali hondu cbr900rr iz 95 i pokazala se samo tako,dusa me boli za njom...sad bas nisam toliki strucnjak da znam sta ne valja za tu jednu godinu proizvodnje...

 

 

Te mašine su jako dobre i izdržljive i mogu trajati i 30 godina, ali ako se dobro održavaju. Poenta mog posta je bila drugačija: Da li kupiti motor star 18 godina i sesti i voziti se? 0zbunjen.gif

 

Video sam da si napisala "da radi naravno", što podrazumeva: kupim, hop na njega - vožnja, a sređivanje usput... Ipak ne možeš biti sigurna u kakvom stanju su osnovni sistemi motocikla, a da se ne lažemo, štagod kupiš u startu imaš 300-400 evrića ulaganja... U krizi ljudi sređuju samo neophodno kako bi mogli da se voze, a ko ga kupi, pa nek' sređuje sam posle. Ne možeš biti sigurna u kakvom je stanju agregat i kako je održavan dok ga ne rastaviš, a pošto ne znam prodavca koji bi to dopustio pri kupovini, možda je bolje kupiti nešto novije sa više para, pa i u sledećoj sezoni, ali biti siguran u vozilo.

 

Ne pišem napamet, kupio sam skoro nov motor, odmah uložio 350 evrića, a još me čekaju gume... Da ne pričam da je moj FZ6 2006. godište. Neki smatraju da sam picajzla, ali volim kad znam da sam siguran i da nema šta na motoru da otkaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

tina_d teško da će te neko lično "kreditirati" na 2 godine kakav god motor da je u pitanju... Šta na primer u slučaju da skrljaš motor posle 2 meseca? Koji je tvoj motiv (i pored najbolje namere) da ga otplaćuješ do kraja??? Koje je sredstvo obezbeđenja za privatno lice koje bi ti na taj način prodalo motor? Najčistija opcija je da uzmeš u banci keš kredit na 2-3-4 godine i sa gotovim novcem kreneš u kupovinu motora. Problem je ako ne možeš da uzmeš kredit od banke (na primer ako nisi formalno zaposlena ili si prijavljena na "minimalac" itd...).

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

RR iz 94-te? Ne bih seo na to ni da mi plate... Treba biti siguran u motor koji voziš.

 

Bolje se strpiti i dobro kupiti, nego srljati pa se skrljati. 1aha.gif

 

pa dobro,tu si u pravu..:ups: ali mi smo imali hondu cbr900rr iz 95 i pokazala se samo tako,dusa me boli za njom...sad bas nisam toliki strucnjak da znam sta ne valja za tu jednu godinu proizvodnje...

 

 

Te mašine su jako dobre i izdržljive i mogu trajati i 30 godina, ali ako se dobro održavaju. Poenta mog posta je bila drugačija: Da li kupiti motor star 18 godina i sesti i voziti se? 0zbunjen.gif

 

Video sam da si napisala "da radi naravno", što podrazumeva: kupim, hop na njega - vožnja, a sređivanje usput... Ipak ne možeš biti sigurna u kakvom stanju su osnovni sistemi motocikla, a da se ne lažemo, štagod kupiš u startu imaš 300-400 evrića ulaganja... U krizi ljudi sređuju samo neophodno kako bi mogli da se voze, a ko ga kupi, pa nek' sređuje sam posle. Ne možeš biti sigurna u kakvom je stanju agregat i kako je održavan dok ga ne rastaviš, a pošto ne znam prodavca koji bi to dopustio pri kupovini, možda je bolje kupiti nešto novije sa više para, pa i u sledećoj sezoni, ali biti siguran u vozilo.

 

Ne pišem napamet, kupio sam skoro nov motor, odmah uložio 350 evrića, a još me čekaju gume... Da ne pričam da je moj FZ6 2006. godište. Neki smatraju da sam picajzla, ali volim kad znam da sam siguran i da nema šta na motoru da otkaže.

 

 

 

 

 

ma raumem te ja,ali kad nesto volis to je jace....:gaa: mi smo (prvenstveno suprug) tu nasu odrzavali u tip top stanju i ispali glupi ali jbg...sta ces....hvala ti u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

tina_d teško da će te neko lično "kreditirati" na 2 godine kakav god motor da je u pitanju... Šta na primer u slučaju da skrljaš motor posle 2 meseca? Koji je tvoj motiv (i pored najbolje namere) da ga otplaćuješ do kraja??? Koje je sredstvo obezbeđenja za privatno lice koje bi ti na taj način prodalo motor? Najčistija opcija je da uzmeš u banci keš kredit na 2-3-4 godine i sa gotovim novcem kreneš u kupovinu motora. Problem je ako ne možeš da uzmeš kredit od banke (na primer ako nisi formalno zaposlena ili si prijavljena na "minimalac" itd...).

 

Postoji nešto što se zove lična menica i služi kao obezbeđenje fizičkih (ne privatnih!) lica. Svako je može izdati na određeni iznos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

tina_d teško da će te neko lično "kreditirati" na 2 godine kakav god motor da je u pitanju... Šta na primer u slučaju da skrljaš motor posle 2 meseca? Koji je tvoj motiv (i pored najbolje namere) da ga otplaćuješ do kraja??? Koje je sredstvo obezbeđenja za privatno lice koje bi ti na taj način prodalo motor? Najčistija opcija je da uzmeš u banci keš kredit na 2-3-4 godine i sa gotovim novcem kreneš u kupovinu motora. Problem je ako ne možeš da uzmeš kredit od banke (na primer ako nisi formalno zaposlena ili si prijavljena na "minimalac" itd...).

 

bravo,dodjosmo do tog cuvenog minimalca (ja minimalac,muz ne prijavljen)... a sto se tice sredstva,ne mogu da lupam...znam samo da nemamo nikakve skrivene ili zle namere. dogovor je dogovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Hm,...nisi li ti neki dan nudila na prodaju DVA motocikla??I to povelike zapremine??

danas imaš, sutra nemaš :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Hm,...nisi li ti neki dan nudila na prodaju DVA motocikla??I to povelike zapremine??

 

jesam, od 500 i 1100 kubika,ali niko se nije javio ni za zamenu ni za kupovinu. honda nam je mala za nas dvoje od 500 a suzuki trazi malo vise para za registraciju,samo zbog toga. Bas zato sam i napisala ovde ovo, ali ako ih prodamo u medjuvremenu onda super.

Ovakav slican oglas sam videla u kupuje,covek je isto kupovao na ovaj nacin,pa sam htela da probam i ja,to je to...nista drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mene zanima ta honda od 500cm,ali ako bi moglo na rate...mesecno po 100tinak e,,naravno zavisi i koja ti je cena,racunam ako kupujete na rate,dace te isto na rate...:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

ja se svima izvinjavam unapred ako su nasli/mislili nesto ruzno o ovome sto sam pitala na pocetku,samo sam htela savet ili ideju,nisam nikog terala ni na sta,ja volim motore kao i svi vi i nista vise. i svako bi voleo da vozi (po svom misljenju) najolji motor ali zelje su jedno a mogucnosti drugo.... evo,nije problem,zatvoricu temu da ne bi dolazilo do dalje zabune. Pozdrav za sve u svakom slucaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja