Jump to content

Moto Zajednica

Da li je ovo normalno ponašanje gasa na GSXR 1000?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Drugari,

 

od kada sam kupio motor, ja živim sa nazovi problemom na koji mi je tek nedavno skrenuta pažnja. Naime ,kada turiram ili vozim na nekim obrtajima većim od ler gasa, i kada naglo pustim gas, obrtaji opadaju nešto sporije nego što bi navodno trebalo. Umesto da se kazaljka zakuca na 1000 o/min koliko je na leru, ona se spušta jedno pola sekunde. Meni ovo nikada nije delovalo sumnjivo do pre neki dan kada mi je majstor Neša Zarić rekao da to ponašanje nije dobro, i da je to možda prouzrokovalo drugi problem koji sam imao zbog kojeg sam uostalom i otišao kod njega.

 

Pošto nisam siguran, jer kao što rekoh, meni sve to deluje normalno, da li neko sa bilo kojom ljutom mašinom sličnih karakteristika može da mi kaže kako se njemu ponaša obrtaljka kada naglo pusti gas sa recimo 5000 rpm?

 

Evo mog snimka, nadam se da ćete usled lošeg snimka ipak videti obrtaljku. U poslednjem turiranju sam, umesto da naglo pustim ručicu gasa, isključio motor na prekidaču kako bi mogao da se uporedi pad obrtaja.

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa,,ja kolko vidim lpo se ponasa,i to se za 10tak min sinhronizuje da lepo vraca gas,nevidim ja tu nikakvu muku.....

i dok radi nista nepipaj, kad pocne da zadrzava gas 3 do 5sek dat ces dirati sve sto nevalja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Deluje sasvim ok. Kada ga vozis na na otprlike 5000-6000 obrtaja i naglo pritisnes kvacilo, kako tada reaguje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Deluje sasvim ok. Kada ga vozis na na otprlike 5000-6000 obrtaja i naglo pritisnes kvacilo, kako tada reaguje?

 

Pa slicno se ponasa, ne lici mi ni tada da ima bilo kakav problem. Kazem, mene je majstor preplasio kako to nije dobar rad.

 

Jel se meni čini ili on radi na tri cilindra?

 

Dobro si primetio, zaista je radio na tri cilindra, zbog toga je i bio na servisu. Medjutim, najpre sam hteo da eliminisem teoriju da gas ne vraca kako treba. Posle ovog snimka sam ga malo prozujao na preko 5000 obrtaja i proradio je kako treba. Sumnjao sam na lose gorivo koje je mozda zapusilo diznu ili blokiralo svecicu.

 

Dva dana kasnije, problem se vratio, opet sam ga provozao malo jace i posle 3-4 min voznje, motor se potpuno probudio. Tako sam presao oko 200 km i potrosio jedan rezervoar do rezerve sa sve Winsovim cistacem dizni.

 

Medjutim sutradan upalim, i opet trokira, ali vise ne pomaze ni da ga provozam i otcepim. :( Proverio sam svecice, deluju ispravno, nisu zamascene, stavljene su pre 10-ak hiljada i to iridijumske.

 

Sad moram ponovo na servis, ali bih voleo da izbegnem pausalne dijagnoze kao sto je ta da ne vraca gas kako treba, navodno zbog TP senzora. Meni se, kao i vama, cini da vraca gas uredno, i da to nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Inđija
  • Motocikl: GSXR 1000

da je problem u bilo kom senzoru upalio bi ti FI gresku.

 

Da li je palio lampicu ???

 

Po meni samo ga treba ustelovati i radice do j...!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Deluje sasvim ok. Kada ga vozis na na otprlike 5000-6000 obrtaja i naglo pritisnes kvacilo, kako tada reaguje?

 

Pa slicno se ponasa, ne lici mi ni tada da ima bilo kakav problem. Kazem, mene je majstor preplasio kako to nije dobar rad.

 

Jel se meni čini ili on radi na tri cilindra?

 

Dobro si primetio, zaista je radio na tri cilindra, zbog toga je i bio na servisu. Medjutim, najpre sam hteo da eliminisem teoriju da gas ne vraca kako treba. Posle ovog snimka sam ga malo prozujao na preko 5000 obrtaja i proradio je kako treba. Sumnjao sam na lose gorivo koje je mozda zapusilo diznu ili blokiralo svecicu.

 

Dva dana kasnije, problem se vratio, opet sam ga provozao malo jace i posle 3-4 min voznje, motor se potpuno probudio. Tako sam presao oko 200 km i potrosio jedan rezervoar do rezerve sa sve Winsovim cistacem dizni.

tp senzor nema veze sa tim...on regulise paljenje,jedino jedino..ako fizicki glavi... i da ga otkacis motor mora da radi...

 

Medjutim sutradan upalim, i opet trokira, ali vise ne pomaze ni da ga provozam i otcepim. :( Proverio sam svecice, deluju ispravno, nisu zamascene, stavljene su pre 10-ak hiljada i to iridijumske.

 

Sad moram ponovo na servis, ali bih voleo da izbegnem pausalne dijagnoze kao sto je ta da ne vraca gas kako treba, navodno zbog TP senzora. Meni se, kao i vama, cini da vraca gas uredno, i da to nije problem.

tp senzor nema veze sa tim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa ako ti je radio na tri cilindra, onda je normalno da ti malo sporije spusta obrtaje. Taj jedan cilindar koji neradi - ti koci masinu kad dajes gas, a isto tako koci malo masinu i kad oduzmes gas ( jeste da su karburatori zatvoreni, al mala kolicina goriva ipak prodje u cilindar, pa ako ne sagori kao u ostalim cilindrima - malo ce da koci motor ) . Mozda bi za pocetak valjalo da ispustis svo gorivo iz rezervoara u neki providni sud ( balon od kisele vode ), pa ako ima djubreta, vode i ko zna cega jos - da rezewrvoar dobro operes, osusis ( da bude suv iznutra ), pa sipas novo gorivo i vidis kako ce raditi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Poslednji put kada sam parkirao motor, radio je na tri cilindra. Onda sam otišao na služ. put na par dana, i kada sam se vratio, u subotu sam, bez provere da li je proradio (a takve stvari umeju da prorade same od sebe kada je gorivo u pitanju), krenem da vidim šta se može uraditi.

 

Otvorim ga, skinem svećice, vidim da su malo nagarene, metalnom četkom i šmirglom skinem ugljenik, malo potopim u nitro razređivač, pa opet malo iščetkam, pa isperem vodom i sapunom :), napravim ih ko da su niklovane, osušim, vratim u motor i brrrrrrrm. :moto3: Sve radi, evo već nedelju dana bez greške.

 

Nikada neću saznati (bar se nadam hihi), da li je stvarno bilo do svećica, ili je možda neka dizna bila u momentu zapušena, ili je gorivo sa dna rezervoara bilo njesra...

 

A TP senzor bih naštelovao, EXCVA motor treba vratiti i naštelovati, ali ne znam više kome da se priklonim. Joca "100 evra dobar dan" Profimoto, zatim majstor kod kog sam već bio a koji mi nije dao potpunu dijagnozu niti potpuno rešio problem, i ko još? Da li g. Bokilić radi ove ljute mašine sa gomilom senzora i elektronike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja