Jump to content

Moto Zajednica

Sredjivanje Yamahe XT 600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Kada stoje ove zice raskaceno nece da upali ali kad sam ih stavio na mali dzek koji ide iz agregata upalio je ali cini mi se da baca struju konstantno nema takt, kad je raskacen baci prvu varnicu i onda nista.... Pali samo po sauhom, bez sauha nece ni da pali ni da radi...Da li ovo ima veze jedno sa dgugim...kad upali sa sauhom puca nenormalno, skinut je filter vazduha i poklopci....mozda ima veze sa tim....pomagajte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: YAMAHA TT 600

Kada sam vidio prvu sliku gdje je motor u gepeku pomislio sam : ako ovo sastave ja cu ih castiti novi motor :D

Salu na stranu . SVAKA CAST MOMCI . PRATIM TEMU IAKO NE MOGU MNOGO DA POMOGNEM :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5237 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

 

Slicno nesto, to je nesto zbudzeno, cemu sluzi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5237 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pa to ti je to otprilike.. po bojama koliko se sjecam.. sa cdi-a narandzasta i crna idu na bombinu,crvena i mislim smedja(u jednom su dzeku koji izazi iz dekla) je napajanje za cdi , a drugi dzek sto izlzi iz dekla je sa 3 kabla(mislim da su svi bijeli sa linijom u boji) je sa pickup-ova i imas jos neki za copavu i gasenje.. najbolje ovde prebaci temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ovo lici na tranzistorsko paljenje-TCI(cajavec),a to se nekako ne slaze sa motorom.Ako se ne varam xt bi trebao da ima tiristorsko(kondenzatorsko) paljenje(CDI)

Da li iz bloka izlaze mozda zelena,bela sa zelenom linijom,bela sa crvenom linijom?(ovo su dva pickup-a,zelena im je zajednicki vod),i crvena i braon zica koje su za napajanje cdi-a

visokim naponom?

Da li je bobina na motoru za CDI ili za TCI?Za cdi ima samo jedan prikljucak + kabel za svecicu,za tci ima dva prikljucka + kabel za svecicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Bombina ima dva prikljucka, obelezio sam zutom bojom te dve zice one idu iz cajevca koliko sam video, motor ima i njegov orginalni cdi u koji udu dva dzeka iz masine, jedan dzek ima dve drugi tri zice, ako na taj dzek koji ima dve zice zakacim ove odgoljene (crvenu i zelenu) motor pali i radi pod sauhom. Danas cu slikati detaljno sklopljenu instalaciju

post-5310-0-01008300-1341477343_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Juce nabaceni tockovi i sklopljena kutija filtera i filter, radi bez sauha ali lose puca i nema stabilan rad. Ja iskreno mislim da su nesto budzili oko cdi-a, e sad odakle da krenem, da li se CDI moze proveriti, da li se moze oko njega nesto cackati posto on nije zaliven, mislim da joska mozda ima odgovore? Mnogo bi mi pomoglo ako bi neko ko ima xt slikao instalaciju da vidim sta tu sve stoji fabricki a sta su ovi petljali.

Hvala

post-5310-0-67931200-1341552792_thumb.jpg

post-5310-0-08330500-1341552804_thumb.jpg

post-5310-0-47863800-1341552815_thumb.jpg

post-5310-0-39537500-1341552827_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Stigao CDI upravo montiran, samo broji a pali kao mina, lepo radi, kad ga zaturiram pucne kad naglo pustim gas, mozda da mi neko pretrese i karburatore posto je to bas dugo stajalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Kada sam vidio prvu sliku gdje je motor u gepeku pomislio sam : ako ovo sastave ja cu ih castiti novi motor :D

Salu na stranu . SVAKA CAST MOMCI . PRATIM TEMU IAKO NE MOGU MNOGO DA POMOGNEM :D

bio je sklopljen nego ga mi rasturili zbog transporka :) :)

 

Zarko svaka cast jos malo i gotov je kompletno ;) pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

E sad pitanje za elektricare posto mi se cini da po velicini bombina nije orginal da li to ima nekakve veze, tipa da ne vuce jacu struju ili tako nesto da mi ne sjebe i ovaj CDI a skup je kao sam djavo?

Danas radim auspuh po meri....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Motor je gotov napokon, mogu da kazem da me je struja rasturila koliko me zezala ali sve je sada to proslost nadam se, ostale su jos neke sitnice da se srede....evo par slika kako sve izgleda:

post-5310-0-50509000-1346995166_thumb.jpg

post-5310-0-63552200-1346995196_thumb.jpg

post-5310-0-16942900-1346995227_thumb.jpg

post-5310-0-91348400-1346995247_thumb.jpg

post-5310-0-14075500-1346995263_thumb.jpg

post-5310-0-93417200-1346995277_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja