Jump to content

Moto Zajednica

Sminkane "malisana"

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Iako je lepo vreme i super uslovi za voznju, resio sam da malo, koliko mi vreme, novac i obaveze dozvoljavaju sredim vizuelno mog "malisana". Sto se samog agregata tice, u odlicnom je stanju jer sam to zimus sreNdjivao, ali mi tad novac i vreme nisu dozvolili da i vizuelno sredim motor, tako da sam danas krenuo sa radovima, lagano i natenane, vizir je slomljen, to cu da vidim kako cu da resim jer nisam uspeo na nijednom otpadu da nadjem, verovatno cu od pleksiglasa da pravim homemade vizir, retrovizori kao i komplet plastike pokusacu sam da farbam i sredim, i to ne farbom, vec sprejem, jer sam bio da se raspitam po farbarama i "majstorima" da li je to moguce, i dobio sam pozitivan odgovor, evo par slicica, cisto da vidite o cemu se radi.

 

Sve nalepnice ce biti skinute..

23062012040.jpg

 

Ostecenje vizira kao i test kako ce izgledati plastike nakon farbanja sprejom:

23062012053.jpg

 

Stari izgled zadnje felne:

23062012041.jpg

 

Novi izgled zadnje felne:

23062012046.jpg

 

Slika kompletnih radova odradjenih prvog dana, ipak je uzivo mnogo lepse :zdravo:

23062012051.jpg

 

Narucio sam i sive reflektujuce trakice koje ce takodje biti stavljene, ali otom potom, za sad je ok, jos slika ubacujem sutra, a i verovatno nastavljam sa radovima, ako neko ima ideju za vizir, ili neki koristan savet, slobodno se oglasite, pozz.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Retrovizor pre smirglanja:

23062012047.jpg

 

Retrovizor posle smirglanja, ali nisam bas odradio smirglanje kako treba jer sam bio jako nestrpljiv da vidim kako ce izgledati nakon farbanja sprejom, tako da cu ga jos jednom odraditi dosta bolje, kako god prvi utisci su i vise nego dobri.

23062012048.jpg

23062012049.jpg

 

Slika nakon farbanja, izgleda ok iako nije bio obradjen kako valja.

23062012050.jpg

 

 

Uskoro nastavljam sa radovima, ne zurim nigde :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Da ne bih davio sa puno slika, a imam ih dosta jer sam sve redom slikao kako sam postepeno radio, evo slike na kojoj se vidi dokle sam trenutno stigao:

 

IMGP1704.jpg

 

Sredjena i ofarbana prednja felna, sa trakicama sive boje i zamenjenim svim lezajevima i semerinzima i ako su stari bili ok, ali kad vec skidam sto da sve ne sredim, novi paknovi u kocnici, podmazan puz km sajle i sajla, ofarbani retrovizori,ofarbana boca za ulje koja se vidi na slici, bila je bela i prilicno pohabana ne znam od cega ali sad bolje izgleda, ostalo mi je da skinem ovu zelenu nalepnicu yamaha i da stavim nove skroz drugacije koje trebaju da mi stignu, da sredim vizir kao i da namontiram zadnji tocak i njemu stavim nove lezajeve i semeringe i trakice. I jos par sitnica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

ubacena lajsnica u podrepu sa belim diodama 10cm odnosno 5 dioda unutra, izgleda mnogo lepo u mraku, ali na slici se to ne moze videti zbog blica, nista preterano, ne sija do zemlje, vec samo do gume, diskretno. Nakon toga je kabal kao i sama dioda okolo oblozena silikonom i jako je diskretno namesteno da se skoro i ne vidi kabal koji ide ispod maske do instalacije.

 

IMGP1715.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Danas je zapelo pri otvaranju kocionih klesta na zadnjem tocku kako bih namontirao nove kocione plocice, nikako nisam uspeo da odvijem dva imbus srafa, prskao sam i "odvijam" sprej ali nikako, bas je zapelo, pa sam se usput is smorio, videcu sta cu dalje..

 

04072012077.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Neku duzu cev kao polugu,trebalo bi da popusti. I malo bolji imbus kljuc,da ne zajebes sraf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nategni šaraf ključem, ništa pretjerano i istovremeno ga kucaj čekićem. Samo će u jednom momentu da krene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Odličan posao, samo, gde nađe po ovom lepom vremenu to da radiš? Ja tako nešto planiram na zimu. Doduše, mnogo manji obim radova pošto mi je motor u skoro odličnom stanju, ali eksperimentisao bih malo sa bojama.

 

Osim toga, vizir nek ti napravi izvesni Ivan, ima ovde po forumima njegov kontakt i iskustva sa njim, ja sad čekam da me pozove i zakaže mi izradu tamnog vizira za moj gixxer, pa ću javiti kako je ispalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Odličan posao, samo, gde nađe po ovom lepom vremenu to da radiš? Ja tako nešto planiram na zimu. Doduše, mnogo manji obim radova pošto mi je motor u skoro odličnom stanju, ali eksperimentisao bih malo sa bojama.

 

Osim toga, vizir nek ti napravi izvesni Ivan, ima ovde po forumima njegov kontakt i iskustva sa njim, ja sad čekam da me pozove i zakaže mi izradu tamnog vizira za moj gixxer, pa ću javiti kako je ispalo.

 

hvala na pohvalama, a za lepo vreme, jbg, pocela je jako da me nervira boja i ta neka ostecenja vizuelna pa sam resio da malo preuredim to i da se ujedno uzelim voznje, doveo sam radove pri kraju sto se estetike tice, a mehanika je gotova, i morao sam danas da okrenem jedan krug po gradu, za vizir, videcu javio se neki kolega na forumu koji mi je ponudio vizir ali se ne javlja na telefon, a to sto mi ti kazes za Ivana, javi sta si uradio na kraju pa mozda i ja uzmem od njega. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Evo jedne slike od danas, sve sto mi je ostalo je da zamenim vizir i da skinem nalepnicu ovu zelenu i da nalepim nove koje sam narucio, posle dugo razmisljanja ipak sam odlucio da to budu par monster energy nalepnica, na bocnim plastikama repa, kao i na ovim bocnim plastikama gde se sad trenutno nalazi zelena nalepnica yamaha.

 

05072012078.jpg

 

MonsterLogoHorizontalBlack1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Evo par slika koje dugujem od pre, jedino sto nisam slikao izduvnu granu pre farbanja, bila je korozirala na par mesta, i ispucala i izbledela farba, jednostavno nije odavno sredjivana, evo kako sad izgleda:

 

01072012066.jpg

 

 

I slika poklopca kasete tokom smirglanja i pripremanja za farbanje, na zalost nemam sliku nakon farbanja, ali to mozete videti na slici iznad kada sam provozao par krugova u postu iznad ovoga.

 

30062012057.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja