Jump to content

Moto Zajednica

А шта ми је ово требало!?

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Јебо те, стварно је засран мотор где год је могло да се засере. Стварно ми није јасно. Ово, бре, к'о скривена камера.

 

(Имао сам с мојим МЗ-ом сличну ситуацију својевремено)

 

А ја се извињавам што псујем... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2745 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kupih svojevremeno jako raspali NSR, i sve na tom motoru je bio budz!!! Sredio sve ali ne ovako pedantno i prodao ( ljudi se vozaju vec 3 god) i bio sam ubedjen da nikad vise necu videti ni slicno skrnav motor sto se majstorisanja tice, ali ovo....

 

Medalju za kretenizam onom ko je radio ovo!!!! A susteri, ko vam je ikad rekao da ste majstori! :(

 

Srecno kolega, uz tebe smo, i mnogo debele zivce ti zelima, trebace ti.... nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

A te žice služe za ..?

 

Нисам ни ја начисто што су оне у иберлауфу, али нису ту џабе... Мораћу мало да потражим...

 

Предпостављам да те жице служе да задрже уље а да само гас (ваздух) оде на рециклажу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

U pitanju je poklopac tzv. iberlaufa ,te žice služe da zadrže ulje da ne izađe napolje,zajedno sa uljnim parama.Kada se motor ugasi,ulje se ocedi nazad u motor.

Čim je ovde stavljana ,ova kao membrana,cenim da je ovaj motor žderao ulje kao lud .Srećko ne zameri ,ali sam siguran 101 posto da je tako.jer da nije bilo ove membrane ,taj bi izbacio svo ulje iz sebe na pređenih 100,200 km,i duvao bi na iber više nego na auspuh...

 

Aj ti pitaj onoga ko ti je prodao taj motor,gde ga je održavao, i organizuj spavanje za nas i neku klopu kod tebe u wien,a mi ćemo malo variti tog majstora,j meni prepustite njegove ruke,a vi možete ostalo, ja mislim da više nikad ne bi vario osovine...

 

Preteče me kolega1zdravo.gif

Promenio član nebojša
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Te žice služe da kroz njih prolaze uljne pare iz motora i da se na njima to ulje kondenzuje pa vraća nazad u mašinu. Pošto je motor hladjen vatduhom - dosta se greje pa zbog tog. Nešto slično je imao i Fića u svom iberlaufu . Ona dekla što je pukla na ćošku se može zaliti tečnim metalom ili čak zadihtovati hermetikom jer ne trpi neko posebno opterećenje, mada bi bolje bilo da se nađe druga cela ( zato i kažem da je najbolje uzeti onaj agregat - biće tu dosta sitnica ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Srećko ne zameri...

 

Aj ti pitaj onoga ko ti je prodao taj motor,gde ga je održavao, i organizuj spavanje za nas i neku klopu kod tebe u wien,a mi ćemo malo variti tog majstora,j meni prepustite njegove ruke,a vi možete ostalo, ja mislim da više nikad ne bi vario osovine...

 

Не замерам ништа. Ја сам нов у овоме (читај: ово радим први пут) и сваки савет, баш сваки ми је више него добродошао! :takoje:

 

А што се "мајстора" тиче, ударен је он од Бога већ сасвим довољно тако да би BJB & Co било превише...

 

Мада, кад боље размислим, једна поправно-васпитна h_hit_3.gif не би била на одмет...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

( zato i kažem da je najbolje uzeti onaj agregat - biće tu dosta sitnica ) .

 

Питаћу га да ли хоће и под којим условима да га пошаље за Беч?

Да ли се уместо ових жица могу користити оне жице за грубо прање шпорета? Оне су доста гушће од ових овде?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2745 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bilo kakva vrsta zice nerdjajuce koja nece zagusiti protok karterskih gasova.(moze i ta za sudje) Bukvalno moze da se stavi u cev i dune ustima da se vidi koliko pravi otpora. Uzmi u obzir da ce joj garez jos malo smanjiti protok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Питаћу га да ли хоће и под којим условима да га пошаље за Беч?

Да ли се уместо ових жица могу користити оне жице за грубо прање шпорета? Оне су доста гушће од ових овде?

 

Vidi, raspitaj se medju našim ljudima tamo, možda neko ide službeno tamo pa da ti to uzme ( neki vozač - Bus, kamion ), il neka kurirska služba. Jeste daleko, al ste u E.U. , pa bar nema problema sa granicama, carinama. Evo, sad mi pade na pamet, možda da vidiš sa nekom šlep službom, da ih pitaš - da ti to odrade ako voze neki auto tamo. Uvek ima neki način .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Čim je ovde stavljana ,ova kao membrana,cenim da je ovaj motor žderao ulje kao lud .Srećko ne zameri ,ali sam siguran 101 posto da je tako.jer da nije bilo ove membrane ,taj bi izbacio svo ulje iz sebe na pređenih 100,200 km,i duvao bi na iber više nego na auspuh...

 

 

Preteče me kolega1zdravo.gif

 

Ako si mislio na ovo :

 

20121119161424.jpg

 

Nije to nikakva membrana - već fabrički dihtung na kome postoje dve velike rupe za prolaz uljnih para - da mašina može da diše što bi mi rekli.

 

Evo ga u kompletu dihtunga :

 

7344674.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Потврђује се оправданост оваквог наслова ове теме.... :(

 

Верујем, колега Зорге, да ми нико не би замерио да сад одустанем... Као што си на почетку ове теме видео, имам (имао сам) добру вољу и жељу да рестаурирам ову машину, али се изгледа неко својски потрудио да се овај мотор више не вози!!! Сад ми је јасан израз "само за резервне делове"...

 

Ал' ајд' да идем још мало напред да видим шта ће испасти... За предпоставити је да су минимално карике (а можда и клипови и цилиндри) испустиле душу. То нећу знати док га не отворим целог. Немаром бивших власника, а уз несебичну помоћ такозваног мајстора (или усуђујем се рећи више њих јер ово тешко да може смислити само један нечовек), ово је сад јад и беда...

 

Ја ћу учинити све што је у мојој (финансијској) моћи али ја нисам Harry Poter... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Nemoj dozvoliti da te obeshrabre ovakve stvari.

 

To sto te stanje motora iznedadjuje je zbog toga sto nisi profesionalac u ovom poslu. Motor ima poprilican broj godina i sigurno za to vreme mali milion intervencija, od kojih je vecina bila, blago receneo, aljkava. Slusaj drugare sa foruma koji drze servise pa su se nagledali svega i svacega.

 

No, ja jos uvek nisam na ovom motoru video nekih kapitalnih, teskih gresaka zbog kojih bi ga trebalo proglasiti u "samo za delove". Poprilicno je kompletan, uglavnom je na njemu sve originalno, cak ni ne izgleda lose, onako u globalu na fotkama.

 

Meni je sad zao sto nisam slikao sta sam sve zatekao i sta sam uradio na mojoj Yamahi DragStar. Pazi, godiste 2004, dakle kad sam je uzeo, bila je svaga 6 godina stara, 12.000 milja, a najbolji drug mi je rekao kada je video: "Bacio si pare, konju!"

 

Trajalo je celu zimu, al su me na prolece pitali "... jel nova?...". I mislim da je vredelo truda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Данас чим будем ухватио мало времена решићу енигму око ланчаника који нам је одузео толико енергије. После тога крећем у озбиљније растурање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ja bih ti zamerio da sad odustaneš :zdravo:

Čitam ovo već mesecima i neće da može da se prekine ova "zabava".

Imaš alat, imaš finu "garažu", imaš stručnu pomoć od drugara sa foruma, imaš hladno vreme sledećih par meseci...znači sve preduslove da uspeš.

Olupaj to kako valja pa da dočekamo i prvu vožnju zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

naleteh na temu,skoro 90min sam proveo sam da bih preleteo! kafu koju sam bio pripremio zaboravih,prateci detaljne slike :care: za ovo treba zivaca,vremena,svega svacega! kada ga zavrsis umesto 400 vredet ce 4000jura! svaka cast majstore!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Немој сада да одустајеш, верујем да ти је тешко кад видиш у каквом је стању мотор, исто тако верујем да си се разочарао јер овоме нема краја, шта год да расклапаш на њему само испадају нови проблеми.

Али исто тако верујем да си знао и сам да неђе бити ​​лако, али ипак си кренуо од лакших ствари да га средјујеш, По неком мом резону требао си прво растурити машину па тек онда карбураторе, одмах би видео шта те даље чека. Мада лако је нама да паметујемо кад нису наше паре и живци у питаљу.. Ако икако можеш истрај сада до краја па шта буде.

 

Велики поздрав.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Кад бих вам речима описао шта се крије испод поклопца вентила, небисте ми веровали!!!

Ово пишем са посла, али кад стигнем кући послаћу вам слике на мој начин па ћете просудити сами...

Још сам под утиском...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Najvece fuseracije sam video od 'majstora' iz Beca,tako da me ovo nista ne iznenadjuje.Bio sam proletos u jednom servisu za kola i nagledao sam se raznih cudesa koje rade.Samo cepaj dalje,kad je opravis vise ces da je volis i znaces sta vozis.Ja sam moj motor ,koji je inace presao samo 5000 km sredjivao 3 godine,ono kad sam bio na odmoru i jos imam par sitnica da odradim i zamenim ali mi se ne zuri.Polako i uspeces,barem u Becu mozes da nadjes sve delove :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja