Jump to content

Moto Zajednica

Hyatt danas 20.06.2012

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Danas u ulici kod Hyatt-a oko 13h oboren je nas kolega mislim na hondi dominator. Vozio je ne vise od 50 -60 km./h kada je gospodja samo skrenula prema parkingu hyatt-a i isekla mu put. On je dobro nije zivotno ugrozen ipak slomljena noga iznad clanka i ogrebotine. Motor napred dobro havarisan.

Klasican primer "nisam te video-la" sindroma....

 

Cuvajte se

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Video sam.Strasno.Postavlja se ,bar meni pitanje da li vise ima smisla voziti motor.Jednom nedeljno dozivim bar blagu neprijatnost.Postaje zaista opasno.Ja nisam plasljiv covek,ali pomisao da necu moci da radim jedan period dok se budem lecio je strasna.

Naravno, ne treba tako razmisljati,treba se maksimalno cuvati i voziti kao p....Medjutim tu dolazi blago u pitanje ono zbog cega vozimo motore a to je uzivanje.Negde u tolikom strahu od dnevnog ,bahatog ljudskog taloga,zaista budem ovako pesimistican.

Jedna od vaznih stvari u zivotu su pouke,pa tako i ova da se mora strasno paziti.Kad god se ugleda zena,pa taman i vozila najobazrivije,svirena,uveravanje da vas je ugledala i tada polako obilazenje.Sta god da vam je uradila nema svrhe raspravljati se,mislim sa zenama,jer niti zele niti hoce da shvate,a sto je najtuznije u poslednje vreme imam utisak da zele da povrede.Ja sam otac zenskog deteta,dobri muz moje zene,najbolji sin moje majke i uz svo postovanje prema zenama sam ovo napisao.Mislim da sam jos puno toga loseg o njima mogao napisati,a verujte mi nemam nikakvu licnu frustraciju osim da su neverovatno bahate,medjutim necu da me neko ne bi pogresno razumeo.

Moramo se cuvati da ne bi odustali.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Nadam se da će se kolega uskoro oporaviti.

 

Počeo sam da se osećam jako ugroženim bez jakne sa protektorima. Na ovu vrućinu, kaciga, potkapa (zbog znojenja) i to je to. Treba da budem sam na putu da bi se osećao koliko - toliko siguran u majici kratkih rukava.

 

Znam da me to ne bi zaštitilo od vozača kao što je dotična "gospođa" sa "nisam ga videla sindromom" ( a pred policijom "vozio je 200 na sat na zadnjem točku i zato ga nisam videla sindromom"), samo napominjem da imam (možda iracionalan) osećaj ugroženosti u zadnje vreme. Mislim ... imam 30 i kusur, nisam se tukao od srednje škole, ali sam u prošli petak udarao šakom u šoferku od GSP-a i "kulturno pozivao vozača da izađe kako bi mu objasnio šta je uradio neposredno pre toga".

 

JBG pazite se.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

Ovde nije u pitanju zena ili muskarac vec u tome sto ljudi za volanom ne gledaju,ne da nije sindrom coravosti nego prosto i jednostavno ni ne trude se da pogledaju. :neznam:

 

Mene je na semaforu mogao da udari kreten(muskarac) meni zeleno-isla sam peske a njemu uslovno desno zeleno nije ni pogledao.Sreca da gledam sa svih strana kada prelazim ulicu inace bi me do sada vec milion puta neko pokupio.A kada smo pali sa motora izleteo nam je muskarac a ne zena,evo i druga Goblina nije "video" muskarac,a drugarici Ruzi je muskarac pregazio motor.....

 

Ne zato sto sam zensko ali smatram da su muskarci bahatiji vozaci bas zbog one famozne reci na slovo P....Za sve im je opravdanje u fazonu pa necu tako ispascu P,pa zasto tako ti si P,pa vozis polako kao P,pa ako je zaljubljen onda je P,pa ako provodi vreme sa zenom onda je papucar i P,pa ako pije sok onda je P.....Ja bas mislim da su to muskarcine koje zive svoj zivot onako kako oni hoce...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Kneževac-Beograd
  • Motocikl: zx400r ninja

Ovde nije u pitanju zena ili muskarac vec u tome sto ljudi za volanom ne gledaju,ne da nije sindrom coravosti nego prosto i jednostavno ni ne trude se da pogledaju. :neznam:

 

Mene je na semaforu mogao da udari kreten(muskarac) meni zeleno-isla sam peske a njemu uslovno desno zeleno nije ni pogledao.Sreca da gledam sa svih strana kada prelazim ulicu inace bi me do sada vec milion puta neko pokupio.A kada smo pali sa motora izleteo nam je muskarac a ne zena,evo i druga Goblina nije "video" muskarac,a drugarici Ruzi je muskarac pregazio motor.....

 

Ne zato sto sam zensko ali smatram da su muskarci bahatiji vozaci bas zbog one famozne reci na slovo P....Za sve im je opravdanje u fazonu pa necu tako ispascu P,pa zasto tako ti si P,pa vozis polako kao P,pa ako je zaljubljen onda je P,pa ako provodi vreme sa zenom onda je papucar i P,pa ako pije sok onda je P.....Ja bas mislim da su to muskarcine koje zive svoj zivot onako kako oni hoce...

 

 

:takoje:

 

(pojedine žene sporije reaguju u nekim situacijama, jer su plašljivije ali ništa ne može da se gleda generalno jer ima i muških takvih, a u zadnje vreme su svi u svim sverama života postali manje obazrivi ,a više ih stoli bojko za one oko sebe, i tako dalje i tako bliže)

 

setih se da me je muškarac u dzipu marke mercedes ML u žarkovu oko 22h na suženju traka tik pred nisovim pumpama isterao skoro u suprotnu da bi isti posle nepunih 100 m skrenuo na semaforu u jablaničku pri čemu sam vozila oko 80 u tom momentu (e sad vozim 30 :moto3: ), šta reći a ne zaplakati :rat2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

ja sam svedok ovog strasnog udesa (doduse sam sve videla 2 sekunda posle samog sudara) i mogu da kazem da je veliki sok kada gledas tako nesto uzivo, sva sam se tresla. nikad necu zaboraviti kako je momak leteo i kako je vristao od bola... od sutra i po najgoroj vrucini cu voziti u cizmama, jer videla sam sta se desilo s nogom u patiki i sorcu i zaista je jezivo. jeste zena kriva jer je skretala, ali za nekoliko sekundi do samog sudara sam cula naglo dodavanje gasa na pravcu, tako da i to je imalo veze. da je isao sporo, prosao bi s manjim povredama, a ovako ... prednji deo auta je unisten pa ne znam bas kolika je bila brzina. nikoga ne krivim samo sam izvukla zakljucke za sebe - bolje da vozim sporije, da gledam sa cetire oka svuda i uvek i da nosim sto vise opreme bez obzira na vreme. ceo dan sam u soku od ovoga sto samvidela.nije honda dominator u pitanju, vec neka zuta Honda SDL (tako nesto, nisam sigurna), a momak se zove Uros i prebacen je na VMA...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Mene redovno seku bez obzira da li vozim auto, ili motor... Naročito vozači od kojih nikada to ne bih očekivao! Oni koji jurcaju, nekako ih uvek ugledam i očekujem svašta, ali još nisam od njih to doživeo...

 

Kolegi želim brz oporavak!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Evo javno objavljujem! Sve dok se na forumu budu tolerisali ženomrzački postovi, svakoj našoj koleginici davaću po plusić za svaki komentar! Bajkerki, skuterašici ili samo suvozačici - svakoj bez razlike! Svaki plusić - jedan cvetić od kolege 2Ljubav.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200R DUCATI Streetfighter 1098

Svedok sam takodje, dao sam podatke policiji pa cu lepo da kazem sve sto sam video. Inace u Hajatu sam ceo dan danas bio i kada sam odlazio kuci oko 20h video sam tu zenu koja je udarila Urosa kako stoji tamo i gleda..nije joj lako..

Samo zamerka Urosu sto nije nosio opremu..jakna + cizme i na 40C OBAVEZNO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Danas sam isao u zgradu NISa sluzbeno dva puta i to oko 13.30 i oko 4.15h.

Nisam video sam udes, ali sam video i auto i motocikl, na trotoaru polupani. Strasan prizor.

Posle sam cuo od cuvara rampe na ulazu na parking NISa da je decko slomio nogu (otvoren prelom). Zenu sam video kada sam odlazio, sva drhti i sklanja pogled od motorista, jer joj se u ocima videlo da je ona skrivila udes. Koliko god da je njoj tesko, Urosu (neko rece da se tako decko zove) je sigurno 30 puta teze i bolnije.

Vrelina, asfalt koji se topi, nervoza kod ljudi, a u glava su svi na odmoru i eto ti jednacine za ovakve stvari.

I zaista sa opremom na sebi, jer koliko god da je vruce, bolje se tri puta okupati u toku dana nego ici u patikama, sorcu i majici.

Samo da nam se decko brzo oporavi i bude zdrav kao dren.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Urose, brate, sta da ti kazem... Razumem te... Vec 10 dana nosim "osmicu", jer me jedan,isto tako, nije video. Bio covek i u urgentnom i svaki dan me zove da vidi kako sam i kune sebe sto jos jednom nije pogledao, napravio je problem i sebi i meni, a samo da je pogledao... Jbg, vreme se ne moze vratiti.

 

Samo se nadam da nije teska operacija i da ce ti oporavak biti sto laksi... Izdrzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Kao prvo, zelim Urosu brz oporavak i da se brzo vrati u sedlo :moto3:.Voziti kola u Beogradu je odavno postala stresna aktivnost a ne motor, to je superstresna aktivnost. Dve sezone sam radio kao dostavljac i vozio sam skuter\auto podjednako i primetio sam da se uglavnom primenjuje pravilo ko je jaci, sto je tuzno :( Evo da vam predstavim kako sam ja to video:

 

1. Fiat Doblo Maxi verzija vise kombi nego pickup, uvek bolje prodjem kroz grad sa njim nego dok sam vozio juga, pustaju me kada propisno krenem da se prestrojim ne ulecu mi pod tockove ne guraju se u traku samnom itd... naravno uvek ima specijalaca :)

2. Kad vozim jugisu...pa buklvalno bi me pregazili da mogu :)

3.Vozim skuter... sam sam u cudu kako nisam podmazao asfalt, jer sam bukvalno nevidljiv. Par puta sam mislio da ce me od pozadi pregaziti jer mi se toliko nabiju pod zadnji tocak da poslim da ce me svaki cas lansirati, Bezanje u desnu stranu je nesto najgljuplje sto sam radio u pocetku jer tu najvise naje**te.

 

Tako da samo sami sebe mozemo da sacuvamo, jer 70% njih vozi bez glave. Ovde ne branim ni jednu stranu jer sa obe strane ima specijalaca :lud:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Cale zove sa uvidjaja...pita jel znas nekog Urosa rece mi i prezime ali mi nije ostalo u glavi, vozi zuti motor bla bla...kazem decka ne poznajem ali bilo bi lepo da mi javis sta je bilo....

 

Decku na mesto nezgode dosao mladji burazer oguljen kao banana jer je koji dan pre toga i on poljubio asfalt..... 0staa2.gif

 

Najaci je jedan od ocevidaca koji je pokusao da utesi brata pa mu kaze...nije nista strasno, mozda mu je samo otkinuta noga 1staa.gif moj cale nije mogao da veruje sta mu je ovaj rekao i zamolio doticnog da se pomeri....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja