Jump to content

Moto Zajednica

gilera xr2

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: bataja
  • Motocikl: gilera xr2 marathon

Pomoc I

imam gileru xr2 125 /21 kw Od prve brzine do pete motor radi normalno i nabija brzinu ekstra i drzi je u konstanti, kako ubacim u sestu brzina sa 110-120km/h pada i

stane na osamdeset i tu kao da je na tempomatu nemrda.

Sta uraditi da u sestom stepenu prenosa brzina bude konstantna ili bar da bude 100km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ili ti je motor loš ili ga ne navlačiš dovoljno, to traži obrtaje (ne znam kakav ti je prenos)...

A od 125ccm, pogotovo enduro/cross motora ne treba očekivati mnogo kad je krajnja brzina u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ide taj motor bolje od mnogih sportaka 125c. Imao sam XR2, isla je 140 km/h. Preko 6000 obr motor otvara ventil snage, tako da ga u 6 brzini moras drzati iznad 6000 obr da bi isao. Ispod 6000 obr jednostavno nema snage da odrzava brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Pa i da hoce da ga drzi ispod 6000 obrtaja u 6-om stepenu prenosa pri 110-120km/h nece da moze :) Jedina opcija za takav scenario je preterano dug prenosni odnos,ali bi motor pokazivao slabost i u 5-om stepenu prenosa. Da ne spominjem da bi se motor bukvalno ugasio u 6-om stepenu prenosa pri 80km/h. Nesto drugo ovde zeza pa ne bi bilo lose da se posavetujes sa nekim proverenim majstorom za 2T masine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Rbobane da znam nebih pitao..A samo glupi nepitaju i misle da sve znaju.

 

Nisam mislio da vredjam, pomislih da si pogresno napisao..... treba ti zub manje ako hoces vise snage i da lakse ubrzava, gubitak na konacnoj brzini je zanemraljiv...... menja se prednji jer je odnos otprilike jedan napred manje je kao nazad 3,5 zuba vise a i nemas problema sa duzinom lanca.... drasticno mali prednji npr. 13 pravi problem jer se mnogo lomi lanac i manje traje...... Cenim da ti je sesta preduga, odnosno zamisljena je kao tkz. OVERdrive..... da rastereti motor pri duzoj voznji pri otvorenom.... ILI ti je agregat oslabio , izgubio snagu da odrzi dovoljan broj obrtaja da udje u tkz. rezonantni broj obrtaja kod 2T, to je inace raspon obrtaja gde 2T dise, prvo rez. po usisu a posle po izduvu... ubih sa teorijom.... :jee: Gubitak snage kod 2T se NAJlakse primeti kad postoji razlika kako vuce HLADAN i VRUC, los 2T bolje ide HLADAN!!!! Toliko od mene...... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Rbobane da znam nebih pitao..A samo glupi nepitaju i misle da sve znaju.

 

Eto koliko jedan znak interpunkcije menja smisao rečenice, da si samo stavio znak pitanja, sve bi lakše bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: bataja
  • Motocikl: gilera xr2 marathon

rbobane hvala na odgovoru ,neljutim se nego samo proveravam kakav si kao covek i bajker.Motor u petoj nagura iz zezanja 120-130 i to ugrejan po propisu i kad ga sinem u sestu on drzi neko vreme ali kratko.Potom vrati u 6000obrt. na 80km/h i onda opet 5-4 gas i ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ti si druže ka jedro na tom hrtu(motor je kao ruski hrt).

 

Ne zameri na šali, ali ja sam svojevremeno vozio TZR125. U šestoj je održavao konstantnu brzinu od 80 pa na više bez obzira na koliko je izvučem. Nije hteo u njoj da ubrzava(tada sam imao tvoje gabarite i težinu). Najviše mu je prijalo kada ga šaltam od 6000rpm pa naviše jer mu je tad YPVS otvoren, smeša u idealnom odnosu i :moto3:

 

Sada kada sam ovo napisao, setih se da te pitam:

 

Da li dimi puno kada ga teraš preko 6000rpm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Dobro, nemo se ljutiš.

 

Sva pitanja i potpitanja imaju svrhu eliminisanja uzroka. Pitao sam te za dim jer ako ga ima, pretpostavljam da pravi bogatu smešu i tu gubi na snazi. Ovako ostaje neki drugi uzrok koji je teško otkriti preko tastature.

 

Pozdrav i srećno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: bataja
  • Motocikl: gilera xr2 marathon

Acimo

neljutim se nego kakav je to covek bez100kg.

Izgleda da sam ga malo vise stedeo kad ga sibam 8.5-9000 obrtaja odrzava 100km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja