Jump to content

Moto Zajednica

Honda rabel 450 cmx

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Kao sto pise u opisu teme hteo bih da cujem vasa iskustva i misljenja o ovom motoru.Prvenstveno me interesuje kako su se pokazali agregati, i da li su izdrzljivi za neki mozda dalji put.A jos me vise interesuje zasto se ovaj agregat proizvodio samo 1986 i 1987 (tako sam negde procitao mozda i nisam u pravu).

Evo i slika da ne bude zabune oko modela:

post-23896-0-13470300-1339294575_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Evo, ovi pisu da se proizvodila samo 1986. Verovatno nesto nije bilo u redu pa su prestali. Medjutim ne mora da znaci da su imali tehnicki problem, moze da se desi da je jednostavno zastareo u tom trenutku, pa su jednostavno napustili taj model.

 

Na tebi je da (ili ne) otkrijes, sta je bilo u pitanju. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

O Rebelu cujem samo pohvale, a sto se ovog modela 450ccm tice, mislim da se ne proizvodi iz ekonomskih razloga jer je tih godina trebao da privuce zenske vozace u americi.

Jednostavno je konkurencija bila prejaka, pa su povukli taj model.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

O Rebelu cujem samo pohvale, a sto se ovog modela 450ccm tice, mislim da se ne proizvodi iz ekonomskih razloga jer je tih godina trebao da privuce zenske vozace u americi.

Jednostavno je konkurencija bila prejaka, pa su povukli taj model.

 

Tačno, zbog jako niske visine sedišta bila je predviđena za žensku populaciju. A predhodnik je bio sa 250 ccm. Ova sa 450 ccm ima 38 konja i bila je sasvim solidna a za mnoge (žene) čak i prejaka...

Vjerujem, da je i to (pored toga da motor nije bio V-twin) bio jedan od razloga,da nije bila prodajni hit u ona vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

A jel zna neko nesto vise o tim agregatima kakvi su.Sve pohvale sam cuo za Rabel 250, da li je i ovaj agregat pouzdani izdrzljiv kao i rabel 250?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

A jel zna neko nesto vise o tim agregatima kakvi su.Sve pohvale sam cuo za Rabel 250, da li je i ovaj agregat pouzdani izdrzljiv kao i rabel 250?

 

Pa vjerovatno se - malo stariji - još sječate Honde CM 400 i CM 400 T - kao soft choper (1979-1981), koju je baš proslavio taj neuništiv 400 ccm agregat. Agregat doslovno, jer je Honda več u 60 im masovno proizvodila agregate za struju i početkom 70-ih počela da stavlja baš te 4T motore - sa tada19 kw ili 25 KS . No taj "agregat" je imao promjer klipa x gib 70,5 mm x 50,6 mm, OHC - jednu bregastu u glavi, 3 ventila (2 usis , 1 izduv) i naravno 396 ccm...

 

Naslednik CMT 450 (1982-1986) , CMX 450 ili REBEL (1986-1987) ima malo povečan promjer klipa na 75mm, isti gib 50,6 mm, DOHC - dvije bregaste, znači i drugačiju i malo veču glavu, isto 3 ventila po klipu i 447 ccm...

 

Sad uspoređivati 250 i 450 ccm je isto kao da uspoređuješ 600 i 1000 ccm .Oba dva motora 250 i 450 ccm kod Honde su bili naslednici "starih" 200 i 400 ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Imao sam 2 Rebela 450 u prodaji ,jedan je otisao negde na jug srbije a drugi vozi moj komsija (inace je policajac u Ljermontovoj).Ovaj drugi je dosao iz Holandije sa radilicom koja je zestoko cukala pa smo ubacili radilicu i klipnjace od Honde 400N uz prepravke.KOmsija 2x mesecno ide za Krusevac i nije imao nikakvih problema.Motor je spor ,ima lep zvuk twina i ima neprijatne vibracije preko 90km-h i jako je udoban i nizak,sa vrlo malom potrosnjom.Ako ti je ovo nesto pomoglo sretno sa kupovinom-mislim da i komsija prodaje Rebela iskopaj na oglasima u pitanju je Batajnica,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Mene samo interesuje agregat tog motora.Radio bih nesto po mojoj zelji.Oduvek sam imao zelju da napravim motor po mom ukusu.Ovaj agregat mi se cini dovoljan sto se tice kubikaze i konjaze. Ne treba mi da ide preko 120, ali bih voleo da dobro potegne u startu.Da li neko zna od vas koliko kosta osvezavanje ovog agregata TJ. generalna motora?

( imam neke kombinacije iz inostranstva da doteram, tamo mi je 3 puta jeftiniji, pa zato pitam sto se tice generalke)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja