Jump to content

Moto Zajednica

Drzanje noge na kocnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Uopste nije pametno da se zagovara stav da je ok 600 r za prvi motor kad svi dobro znamo da nije. Svaka cast onome ko je tako krenuo u svet motora pa i dalje vozi, ali vise je onih drugih(koji vise ne voze-nazalost). Ipak dosta mladih cita po ovom forumu i mogu da steknu pogresnu sliku. Nisam ni ja mator, imam 23 g ali imam izgradjen stav o tome, ali neko ko nema moze da se zezne...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Kad sam ja polagao instruktor mi je naglasio to za nogu, da uvek treba da bude desna na kocnici jer je kao poenta da ukoliko se nadjes na uzbrdici drzis zadnju kocnicu da ti motor ne bi krenuo u nazad prilikom kretanja... Takodje sam cuo (od drugara) da bi kao trebao uvek da se oslanjas samo na jednu nogu (sto po meni nije bas pametno), znaci kad stanes na semafor oslonis se na desnu, ubacis u brzinu i zatim se oslanjas na levu nogu a desnu vracas na kocnicu (ja ovo nisam radio na polaganju ali sam cuo da nekima i to traze). U svakom slucaju ces poloziti sledeci put ;)

 

kakvih sve "instruktora" ima, bože sačuvaj.....nadam se da ne radiš to sa desnom nogom na kočnici, jer ti u tom slučaju vrlo verovatno sledi padanje kada se budeš vozio po nekom brdovitom gradu gde moraš puno da staješ a asfalt je ko staklo.....kao recimo Sarajevo...

 

Naravno da ne radim to je bilo samo za polaganje... Inace vozim skuter tako da drzim obe ruke na volanu i obe noge na zemlji kad stojim na semaforu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

i ja isto polozio iz prvog puta. platio 100 evra panduru i odma potom kupio gsxr 600 kao prvi motor. nemam cak ni kategoriju koja mi treba jer imam manje od 24

I ti sad misliš da ti je on napravio uslugu??? :stabre:Samo,ne daj bože da se ispostavi da je to bila MEDVEĐA USLUGA(ako znaš na šta mislim).Vidim da si mlad momak a sad koliko pametan,to zavisi od tebe.Želim ti puno bezbednih kilometara i ne zaboravi...PAMETAN SE UČI NA TUĐIM GREŠKAMA A BUDALA NA SVOJIM. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd

i ja isto polozio iz prvog puta. platio 100 evra panduru i odma potom kupio gsxr 600 kao prvi motor. nemam cak ni kategoriju koja mi treba jer imam manje od 24

 

 

Cega se pametan stidi...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Paracin

poenta, boli te uvo, peglaj bez dozvole ili plati da prodjes. jer su panduri stoka i obaraju za dzabe. pandur je oborio decka pre mene i kao razlog je naveo to da ne vlada dobro motorom. seda baja na cbr i dize na tocak od pocetka do kraja poligona. sta je dalje bilo ne znam. ali toliko o tome da ne vlada dobro makinom.

 

A po tebi je ovo ispravno? Da nije takvih "poznavaoca voznje" slika o motoristima bi bila 50% bolja. Da se ja pitam ne bi dozvolio svakome da bude vlasnik motora, a ako je vec vlasnik i pokaze odredjenu patologiju onda bi ga slao na pregled da se ustanovi da li moze da bude vlasnik motora, ne da ima A kategoriju... >:(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

i ja isto polozio iz prvog puta. platio 100 evra panduru i odma potom kupio gsxr 600 kao prvi motor. nemam cak ni kategoriju koja mi treba jer imam manje od 24

 

ima takvih kolko ош...

 

to ti kazem, i nemam nikakvih problema. u beogradu je dovoljno samo da nosis kacigu i niko te ne smara jer je puno pozerasa bez kacige koje policija radije zaustavlja. a sto se tice izbora prvog motora ja bi svima koji su zdravi sa mozgom i telom preporucio 600cc R. jer me je izvukao ovako neiskusnog iz mnogo situacija koje sa slabijim motorom ne bi.

 

 

Mislim da te je Bog izvukao iz mnogo situacija, a ne jak motor ... Ali ajde ... :stabre:

 

 

Ne znam u čemu je problem - ako sam ja mogao u 31 da polažem vožnju, zašto je to problem tebi u 20 i kusur? Ako išta, tada je sve lakše. Moj prvi motor je 650 ccm, ali nije R već je Transalp (i da - mislim da sam preskočio nekoliko stepenica sa tim izborom u sticanju iskustva, ali sam svesno odabrao barem nešto šta nije "prgavo").

 

 

Inače, savetuješ mladog dečka da uradi nešto za šta se odgovara krivično, plaća kazna od 100 i kusur hiljada i leži par dana u ćorki. To nije OK sa koje god strane da čovek pogleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blok 45
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Ode tema u off, s obzirom da sam dobio odgovore ja mislim da je treba zakljucati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja