Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje po Hrvatskoj

Recommended Posts

Guest gordanmg

Interesuje me vase licno iskustvo na proputovanju kroz Hrvatsku.

Carina, milicija, restorani, smestaj, cene i reagovanje  obicnih ljudi. Njihova reagovanja na nase tablice.

Za bajkere nije problem posto sam upoznat sa njihovim reagovanjima na nas= Sve EXTRA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Interesuje me vase licno iskustvo na proputovanju kroz Hrvatsku.

Carina, milicija, restorani, smestaj, cene i reagovanje  obicnih ljudi. Njihova reagovanja na nase tablice.

Za bajkere nije problem posto sam upoznat sa njihovim reagovanjima na nas= Sve EXTRA.

 

Carina:  ljubazna, nisu se bunili sto smo upali peko reda, pozeleli srecan put.

Milicija: Ovo nismo ni videli ali pouzdano znamo da imaju presretace tako da nema beznja. Ogranicenje na auto-banu je 130, tolerise se do 140-150.

Reakcija na nase table: Mislim da je nema ili je barem ja nisam primetio iako sam prsluk nosio sve vreme.

 

Za restorane pitaj ove forum izelice!  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Jedini problem koji sam ja imao u Hrvatskoj je bio na silasku sa auto puta kod Rijeke kad me je službenik počeo za*ebavati kako je novčanica kojom hoću da platim putarinu ne važeća !? tj. da je suviše oštećena. Situacija je rešena posle 5 minuta kad je došao šef i rekao mu (dovoljno glasno da to i ja čujem)  da me prestane za*ebavati i da radi svoj posao a ne da se glupira.

Sve ostalo je prošlo bez ikakvih problema, a i ljudi koje sam susretao su bili i više nego fini svo vreme. Društvo koje je ostalo u Opatiji je u kafiću imalo problem jer ih konobarica nije htela poslužiti ali je i taj problem rešen intervencijom naših domaćina.

Cene su malo veće nego kod nas, barem u Opatiji. Po restoranima se nisam hranio tako da te cene ne znam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Isao sam sa kolima 3 godine za redom. Apsolutno nikakvih negativnih komentara, iako sam recimo nosio majicu sa natpisom Sbija (sa moto skupa u Indjiji). Ne namerno (nisam mazohista) ,primetio sam da pise Srbija  tek kada sam bio u gradu. Do duse bio sam u Puli,tamo i nije Hrvatska----to je Istra. Cak naprotiv,mnogo pozitivnog iskustva od obicnih ljudi koji svi redom zale za bivsom Jugom.

Policija--ma nisam ih ni video,zabranjeno maltretiranje turista po bilo kom osnovu.  Jedino ako pravis totalne nebuloze u saobracaju,onda....

Ja preticao na punoj liniji ispred tunela Ucka,uleteo u makaze i jedva se iscupali. Policajac koji je stajao ispred tunela ima pregled na 5-6 krivina i video je sve to. Zaustavlja me ( e,jebi ga-mislim se u sebi), nije mi ni trazio dokumenta---samo mi rekao:  Samo Vas posmatram . Molim Vas da obratite paznju,imate decu u kolima. Bolje da mi lupio samar. Nisam stigao da promucam Hvala ,on se okrenuo i otisao.  Sta reci??? 

Cene--za 30 % vece nego u Srbiji (MISLIM NA PRODAVNICE),  nocni zivot--ubistvo s predumisljajem,kafici - uobicajna cena ,nocni klubovi i diskoteke ( 3 Hajnekena---oko 200 kuna--40E ). Restorani su takodje skupi. 

Smestaj--apartman u Puli 35 E  na dan.  Sve u svemu,super letovanja,usluga na visini,nikakvih problema,ljudi su OK.  Potrosis isto love kao u CG ili u Grckoj,  s tim sto se ja osecam kao kod svoje kuce ( cudno,zar ne). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ja godinama idem za HR (samo ove godine sam bio 4 puta), sa autom, 2 ili 3 puta sam doziveo da mi pokazu srednji prst, ali to je sve. Nema nikakve frke. Mozes samo da nejebes za prekoracenje i to ti je to. Policija je korektna da ne moze biti korektnija. Cak sam doziveo da mi na granici izmedju BiH i HR, pandur prica vic :)

Cene su ti kao u BGD, jedino ti je skuplji hleb i sokovi, sve ostalo ti je manje vise isto. Kafici kao u BGD osim nekih ekstemnih, ali kad njih uporedis sa "silikonskom dolinom" i to je isto. Npr. Carpe diem u Hvaru, gde je steciste snobova i  holivudskih zvezdica ::), je poznato po jakim cenama, kafa je 18 kuna iliti 188 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Ja sam isto nekoliko godina unazad dosta isao u HR i nikakvih problema. Bio sam i u razlicitim krajevima, i tu je caka. Treba paziti u Dalmaciji (okolina Dubrovnika, Split, Zadar) i naravno ako naletite na nekog Hrvata koji je izgubio nekog.. Ali to je sve ocekivano. Doduse i u Selcu kod Rijeke sam video barku sa nazivom Ante Gotovina. Mada je u sustini ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

oko 200 kuna--40E

 

A zar nije 200 kuna 2000 dinara,sto je 25E ?

 

Koliko se ja secam, za 100E dobijao sam oko 780 kuna.  E, sad vidim da sam se zaj....,  pa nisam ja dzabe otisao umedecinare--nema matisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

oko 200 kuna--40E

 

A zar nije 200 kuna 2000 dinara,sto je 25E ?

 

Koliko se ja secam, za 100E dobijao sam oko 780 kuna.  E, sad vidim da sam se zaj....,  pa nisam ja dzabe otisao umedecinare--nema matisa

 

Gde promeni po tom kursu idem i ja tamo da menjam :) :) kurs je 7,2 leti i 7,3-7,4 zimi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

oko 200 kuna--40E

 

A zar nije 200 kuna 2000 dinara,sto je 25E ?

 

Koliko se ja secam, za 100E dobijao sam oko 780 kuna.  E, sad vidim da sam se zaj....,  pa nisam ja dzabe otisao umedecinare--nema matisa

 

 

Gde promeni po tom kursu idem i ja tamo da menjam :) :) kurs je 7,2 leti i 7,3-7,4 zimi :)

tocno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

oko 200 kuna--40E

 

A zar nije 200 kuna 2000 dinara,sto je 25E ?

 

Koliko se ja secam, za 100E dobijao sam oko 780 kuna.  E, sad vidim da sam se zaj....,  pa nisam ja dzabe otisao umedecinare--nema matisa

 

Gde promeni po tom kursu idem i ja tamo da menjam :) :) kurs je 7,2 leti i 7,3-7,4 zimi :)

 

Izgleda da se lose secam,a nije ni bitno. Nikad i ne obracam paznju na to.Udjes u banku,menjacnicu i koliko dobijes-dobijes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Po svemu rečenom, mislite li da je moguć ''spust'' od RS preko dela federacije oko Mostara do Ploča pa na Pelješac?

 

Krajnji cilj je Orebić i Korčula, raj na zemlji, samo neznam da li je realno razmišljanje u tom pravcu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Po svemu rečenom, mislite li da je moguć ''spust'' od RS preko dela federacije oko Mostara do Ploča pa na Pelješac?

 

Krajnji cilj je Orebić i Korčula, raj na zemlji, samo neznam da li je realno razmišljanje u tom pravcu...

 

JOOJJ, sve sto sam napisao odnosi se na sever Hrvatske,juzni deo je kanda militantniji, cuo sam da se desavalo da razbiju auto ili da ga gazda nadje u moru. Ja bi jos izbegavao centralni deo Jadrana ,bar jos 5god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ja ne bih izbegavao nista. Ako ti je sudjeno da naidjes na budalu, naicices na nju gde god, ne mora to biti bas centralni jadran.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Za Istru garantujem gosoprimstvo na nivou :).Samo nemoj po Umagu da se motas tamo znaju da budu nezgodni ;D

242cr4.gif

368kn5.gif

 

E to su ti iz Umaga, ovaj Sasa stalno ovako bije ljude ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Za Istru garantujem gosoprimstvo na nivou :).Samo nemoj po Umagu da se motas tamo znaju da budu nezgodni ;D

242cr4.gif

368kn5.gif

 

E to su ti iz Umaga, ovaj Sasa stalno ovako bije ljude ;D

ne,nego ovako

131sn5.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Jes malo su me čudno gledali letos u Umagu dok sam im objašnjavao istorijske Srpske granice Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Jes malo su me čudno gledali letos u Umagu dok sam im objašnjavao istorijske Srpske granice Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica ;D

Sa tobom vise ne idem u te krajeve ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Jes malo su me čudno gledali letos u Umagu dok sam im objašnjavao istorijske Srpske granice Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica ;D

Sa tobom vise ne idem u te krajeve ;)

neces ni morati jer ga zena ne pusti ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja