Jump to content

Moto Zajednica

Husqvarna Te 610

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000r Husqvarna Norden 901 Expedition

Kupio sam Husqvarnu Te 610 supermoto, 1999 godiste. interesuje me da li neko tacno zna periode servisiranja, koja ulja sve mogu da se sipaju u nju? Ovo mi nije prva Husqvarna, vec sam imao jednu TE 610 samo enduro, menjao sam joj ulje na nekih 15 sati, ventile stelovao na -usisne 0,10-izduvne 0,15, sipao motorex 4t i nakon nekog perioda mi se desio kvar od kog su mi stradali hilzna i klip,

Na ovoj mi se pojavio neki cudan zvuk kad se iz viseg stepena prenosa spusti u nizi. cuje se kao neko struganje. Dok radi u mestu i vozi se ika visem stepenu prenosa tog struganja nema.post-17050-0-08282300-1338586612_thumb.jpg Predhodni vlasnik mi je rekao da je zamenio lanac bregaste. Da li je moguce da zvuk potice odatlen? Da netreba nesto da se radi sa spanerom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Ja sam na SM 610 menjao ulje na 4000km, nisam imao problema nikad, sustinski je to taj isti agregat sa nekim modifikacijama. Zvuk lanca bregaste je specifican i uglavnom se cuje na ler gasu prvo, tako da ne verujem da je to problem kod tebe. Tad kad je menjan lanac b., da li su zamenjeni i klizaci i spaner? I jos jedno pitanje imas fabricku korpu kvacila ili AH korpu? Posto zvuk dolazi pri prenosenju opetrecenja kontra od pogona, tj. kad zadnji tocak pruza otpor agregatu vervatno je ili kvacilo ili menjac....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Tek sad vidoh da si imao ostecenje HILZNE i KLIPA, verovatno je tad i pretrpeo udarac koji je napravio ostecenje dalje..... :neznam:

Ne zahvalno je ovako na daljinu,pa ni iz blizine tesko se moze reci tacno sta je....

Ako nije DRAMATICNO, uzivaj i vozi..... ako bas se CUJE,,, >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000r Husqvarna Norden 901 Expedition

Tek sad vidoh da si imao ostecenje HILZNE i KLIPA, verovatno je tad i pretrpeo udarac koji je napravio ostecenje dalje..... :neznam:

Ne zahvalno je ovako na daljinu,pa ni iz blizine tesko se moze reci tacno sta je....

Ako nije DRAMATICNO, uzivaj i vozi..... ako bas se CUJE,,, :(

 

Resio sam to struganje sto se culo :moto3: neki pametnjakovic je umesto doljeg rolera preko kog ide pogonski lanac stavio obicni lezaj i onda kad bi lanac presao preko njega culo bi se struganje.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja