Jump to content

Moto Zajednica

Jagodina (31. 05. 2012.)

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd

Jagodina -- Dvadesetogodišnji D.V. poginuo je kada je motorom udario u drvo u Ulici kneza Miloša u Jagodini. Devojka koja je takođe bila na motoru povređena je i prebačena je u bolnicu.

 

Kako je za RTS rekao istražni sudija Radojica Leković, najverovatniji uzrok nesreće je prekomerna brzina.

 

Prema njegovim rečima, dvadesetogodišnji D.V. i devojka koja je povređena nisu nosili kacige tokom vožnje.

 

Izvor:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=05&dd=31&nav_category=16&nav_id=614270

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Neka mu je laka zemlja!

 

20 godina, bez kacige, ne piše koji je motor, ali ne verujem da je neki omanji skut......Koliko ja znam, po novom zakonu ne može preko 125ccm do 21. godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2576 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

I mi smo nekad bili mladi i nepromišljeni,bar ja,ali koliko se sećam nije se toliko ginulo niti lomilo sa motorima.

Da li je za to zaslužno to što je 99% moje generacije krenulo od tomos automatika pa polako na jače i jače ili je bilo manje saobraćaja a vozači su mnogo više obraćali pažnju na ono što se oko njih događa.

Tuga je kad se jedan mlad život ovako završi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Mislim da je i bilo manje saobraćaja i počinjalo se od Tomosa.

JA bih pod OBAVEZNO uveo da prvi motor mora da bude do 49ccm i tako bar jednu sezonu, ali ko nas pita. Sada se ispravljaju krivine i overavaju objekti pored puta i nikom ništa

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Opamete....pa nastave dalje, ili ne opamete, pa opet nastave dalje. Za ovog dečka nažalost više nema nastavka, došao je do kraja puta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Naj veca greska je sto je dozvoljeno,da mladi vozaci voze saputnike.Kasno je za momka,ali ne i za ostale mlade bajkere.Nadam se da ce devojka biti dobro.Opet mozemo o ne nosenju opreme,ali to nekima kao sto vidimo nije bitno.Njih ja zovem trendy bajkerima,i takvih je naj vise na grobljima.Ja sad sidjoh sa suprugom dve ulice nize,pa stavih i jaknu,i kacigu,i rukavice,i stitnike za kolena...pa nisam ja lud...a znate kako utice na mlad mozak devojce na bajku,on bi odmah da se malo kurci,a ne zna i eto zla.Pa koliko je strasno da se ugasi mlad zivot,na ovakav nacin.Imam decu,i ne smem da pomislim na te puste roditelje sad.Moje iskreno saucesce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Neadekvatna (nikakva) obuka, prejake mašine, agresivnost (i prema drugima i prema sebi), nekorišćenje opreme, nedostatak iskustva, ... ! Ukratko, ispunjeni svi uslovi da se dogodi tragedija. Nedostaje jedino još i da nas u nekom momentu i sreća napusti!

Ovo što sam napisao ne odnosi se isključivo na dečka koji je nastradao, već na veliku većinu učesnika u saobraćaju (pre svega na mlađu populaciju).

Saučešće porodici i prijateljima!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Pored mene je on prosao sinoc i posle 500 metara pao ...

 

Sinoc oko ponoci cujem motor u daljini u BLOKADI , ako je krenuo sa semafora onda je to sigurno bila druga brzina , toliko je brzo prosao da nisam ni svetla na motoru video . Decko je ispravio krivinu (blagu) i direktno udario u drvo (debela Lipa) i na mestu preminuo. Stravican prizor , decka nisu mogli da indetifikuju ali su se brzo pojavili drugari njegovi koji kazu da je dobrooo bijo pijan i da je uzeo tudj motor bez znanja vlasnika i provozao devojcicu od 18god .. Motor je 750 GSXR i na mestu nesrece nije bilo tragova kocenja . Posto je prvi put seo na (jaci od skutera) motor pretpostavlja se da se zbunio i da nije ni kocijo ali postoji i to da je bio mnogo pijan ...

Devojcica je tesko povredjena , kazu ovi iz Hitne da su na licu mesta videli otvoreni prelom butne kosti ...

 

Decko je inace po prici njegovih drugara bio prblematican i alkoholicar i da je svako vece ludovao vozilima po gradu ..

 

Jos mnogo toga se izedsavalo sinoc i cela prica je duga za pisati ovde ..

 

Svako dalje komentarisanje nesrece bi bila prica ispricana milijon puta , Bog nek mu dusu prosti !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Evo ovde se lepo pominje da se krene od 49 kubika, 125... Ali kada dodje neko sa pitanjem da li mnogo za prvi motor itd (on je vec odlucio da ce kupiti taj motor ali pita cisto da bi pitao), onda slede komentari ma nije samo pamet u glavu i polako itd. Pod obavezno je to R motor. Znaci nije freewind, bmw gs i slicno nego R od 600 kubika. Kakva crna pamet u glavu to je prvi motocikl, nije ti zadnji. Sada je srecom zakon to ogranicio, sto podrzavam.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A možda je isti broj nesreća, samo sada zahvaljujući sretstvima informisanja možete da saznate da je neko poginuo u Jagodnini dan kasnije, a niste čitali novine ni gledali vjesti. Prije 20-30 godina to nije moglo, a ginulo se i sa tomosa a pogotovo sa tada vjerovatno jedinog velikog motora, Jawe 350

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Kopiram komentar vesti sa sajta:

"E deco moja... Gde zurite? Pa nije sve u brzini. Znate li kako je na motoru lepo, a tek kada imate i devojku pozadi, kada lagano odvozate krug do obliznje planine? Znate li kako je lepo postepeno uciti voziti motor i imati svest koliko mozete da ga vozite i kada je kontrola u vasim rukama?

 

Svi znamo da stisnemo gas i nase masine mogu brzo da idu, ali znamo li da zakocimo kada treba? Znamo li uci u krivinu? NE - bez godina iskustva. Motor je divna sprava kada se prema njoj ophodite sa strahopostovanjem.

 

Motor je djavolska sprava koja vas ubije kada izgubimo strah od nje.

 

Deco, kada kupite motor - kupili ste odgovornost! To je opasno vozilo jer je lagano i brzo, a nezasticeno i jedva upadljivo u saobracaju. Takodje je tesko upravljivo u poredjenju sa kolima. To najcesce kasno ukapiramo. Ne radite to svojim roditeljima koji ne smeju ni da vam kazu koliko su zabrinuti kada sednete na motor. Mislite na sebe i njih!

 

Tuzno. Nadam se oporavku devojke! Saucesce porodici nastradalog!"

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Evo ovde se lepo pominje da se krene od 49 kubika, 125... Ali kada dodje neko sa pitanjem da li mnogo za prvi motor itd (on je vec odlucio da ce kupiti taj motor ali pita cisto da bi pitao), onda slede komentari ma nije samo pamet u glavu i polako itd. Pod obavezno je to R motor. Znaci nije freewind, bmw gs i slicno nego R od 600 kubika. Kakva crna pamet u glavu to je prvi motocikl, nije ti zadnji. Sada je srecom zakon to ogranicio, sto podrzavam.

 

ja sam kupio novog R-a od 600 kubika kao prvi motor i to je najbolja stvar koju sam u zivotu uradio. uostalom sto komentarises tako nesto? vidis da je ovaj momak koj je poginuo uzeo tudj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1629 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
ja sam kupio novog R-a od 600 kubika kao prvi motor i to je najbolja stvar koju sam u zivotu uradio. uostalom sto komentarises tako nesto? vidis da je ovaj momak koj je poginuo uzeo tudj motor.

 

Ovaj je seo prvi put na 750 i eto.. Nije sve za svakog. Neko moze - neko ne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
ja sam kupio novog R-a od 600 kubika kao prvi motor i to je najbolja stvar koju sam u zivotu uradio. uostalom sto komentarises tako nesto? vidis da je ovaj momak koj je poginuo uzeo tudj motor.

 

Ovaj je seo prvi put na 750 i eto.. Nije sve za svakog. Neko moze - neko ne.

 

ne ne ne. nije seo prvi put na R i eto poginuo. nego uzeo kljuceve vlasniku motora bez znanja, poveo ribu da bi bio smeker, pijan, seo bez kacige i krenuo punim gasom. ako je sve ovo sto je peca bmw napisao o njemu onda nemam ni trunku zaljenja za ovog decka, jer on nije bajker nego napaljena budala i tako je zavrsio. surovo ali realno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Kopiram komentar vesti sa sajta:

"E deco moja... Gde zurite? Pa nije sve u brzini. Znate li kako je na motoru lepo, a tek kada imate i devojku pozadi, kada lagano odvozate krug do obliznje planine? Znate li kako je lepo postepeno uciti voziti motor i imati svest koliko mozete da ga vozite i kada je kontrola u vasim rukama?

 

Svi znamo da stisnemo gas i nase masine mogu brzo da idu, ali znamo li da zakocimo kada treba? Znamo li uci u krivinu? NE - bez godina iskustva. Motor je divna sprava kada se prema njoj ophodite sa strahopostovanjem.

 

Motor je djavolska sprava koja vas ubije kada izgubimo strah od nje.

 

Deco, kada kupite motor - kupili ste odgovornost! To je opasno vozilo jer je lagano i brzo, a nezasticeno i jedva upadljivo u saobracaju. Takodje je tesko upravljivo u poredjenju sa kolima. To najcesce kasno ukapiramo. Ne radite to svojim roditeljima koji ne smeju ni da vam kazu koliko su zabrinuti kada sednete na motor. Mislite na sebe i njih!

 

Tuzno. Nadam se oporavku devojke! Saucesce porodici nastradalog!"

 

Ово је суштина вожње мотора ( и свега осталог на два точка, од ролера до тркачке бицикле)...

 

Д. В. Почивај у миру!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

Nemoguce kolko je klinaca nastradalo samo od pocetka ove godine! Apsolutno podrzavam deo novog zakona koji se tice kategorija i mladih vozaca.Pa tolko se namnozilo tatinih i maminih sinova kojima je u najmanju ruku prvi motor 600 cc i to obavezno r....Normalno bez ikakvog iskustva sa malo alkohola i zeljni dokazivanja-eto sta se desi...tuga R.I.P.

 

 

---

I am here: http://tapatalk.com/map.php?pekdqy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne mora da bude R naravno, ali velika je razlika voziti R ili 125 kubika motor koji navlaci do 100km/h 15 sekundi. Ima razlike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

I onda zbog ovakvih "padobranaca" (o pokojniku sve najbolje)...svi mi dobijemo "etiketu". Kako ovo sprečiti zaista ne znam :neznam: Ovoga će uvel biti, mimo svakog zakona, drakonskih kazni, zatvora. Dobro bi bilo da se za "kamikaze" organizuju neke "trke", pa možda kad se tamo malo izduvaju, oni koji prežive neće ugrožavati druge u regularnom saobraćaju. A za te trke staza, van grada, ulaz slobodan za posmatrače, za "trkače" neka skromna kotizacija, minimalno obezbeđenje staze, naravno, za pobednika prigodna nagrada. :(

 

Molim administratora ako smatra da je komentar neprimeran da ga ukloni, jer sam zaista ogorčen na ovakve situacije i ishodima na našim drumovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

bocca_bastard user_popup.png

Postavljeno Danas, 02:20 AM

 

snapback.pngGrom 01, on 31 May 2012 - 21:12 PM, said:

 

Nemoguce kolko je klinaca nastradalo samo od pocetka ove godine! Apsolutno podrzavam deo novog zakona koji se tice kategorija i mladih vozaca.Pa tolko se namnozilo tatinih i maminih sinova kojima je u najmanju ruku prvi motor 600 cc i to obavezno r....Normalno bez ikakvog iskustva sa malo alkohola i zeljni dokazivanja-eto sta se desi...tuga R.I.P.

 

 

---

I am here: http://tapatalk.com/map.php?pekdqy

 

ma ne mora da bude R. Isto bi mu bilo da mu je tata uzeo Harley Vrod, pa da se sa 400 kila motora zabije u drvo. Nije bitno da li brzina, ili masa x ubrzanje, na kraju ostane griz od tebe :stabre:<br class="Apple-interchange-newline">

Pa zaista ne mora da bude R, ali se pokazalo da Itekako ima veze o kakvom se motoru radi!

Pokušajte da promenite pravac kretanja u periodu dok "oštro" ubrzavate od nule do .... , (a na motoru koji do stotke ubrzava za manje od 3 sekunde), pa onda komentarišite da nije bitan tip motora za eventualni udes. Ima majstora koji to zaista mogu, ali ih je malo i ja takvog (na putu) još nisam upoznao.

Neki zakoni fizike su jednostavno takvi kakvi jesu i svaki pokušaj da im se suprostavimo ne donosi ništa dobro.

Uostalom i podaci ukazuju na to, da se u udesima gde nije bilo drugog učesnika (dakle samo motociklista), radi uglavnom o "sportskim" motorima (čiji vozači očigledno nisu bili dorasli mogućnostima motora).

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

I onda zbog ovakvih "padobranaca" (o pokojniku sve najbolje)...svi mi dobijemo "etiketu". Kako ovo sprečiti zaista ne znam :neznam: Ovoga će uvel biti, mimo svakog zakona, drakonskih kazni, zatvora. Dobro bi bilo da se za "kamikaze" organizuju neke "trke", pa možda kad se tamo malo izduvaju, oni koji prežive neće ugrožavati druge u regularnom saobraćaju. A za te trke staza, van grada, ulaz slobodan za posmatrače, za "trkače" neka skromna kotizacija, minimalno obezbeđenje staze, naravno, za pobednika prigodna nagrada. :(

 

Molim administratora ako smatra da je komentar neprimeran da ga ukloni, jer sam zaista ogorčen na ovakve situacije i ishodima na našim drumovima.

 

ne, ne, masis poentu

ovde nije rec o praznjenju energije i zelje za brzom voznjom brzog motora, jer ovaj momak nije omlatio drvo divljajuci negde po krivinama, vec u strogom centru grada ili gde vec

ovde je rec o izvitoperenom machoizmu proisteklom iz izvitoperenih devedesetih godina koje i dan danas opstaju, gde se koliki si baja dokazuje time sto ces staviti plavusicu na motor i cepati pun gas, jer motori su kul (naravno R motori, ostali traktori su za sisice i neke tamo budale), uzbudjenje je kul, biti vidjen je kul, kaciga je nekul, jer ko ce da te vidi...

jos kad u jednacinu ubacis balavca koji je odrastao na totalno pogresnim uzorima, koji pijan i bez iskustva uzima tudji motor i na voznju sa njim pristaje nafurana klinka koja se lozi na te satro maco face, nikako ne obecava dobar epilog

 

iskreno, zao mi je kad bilo ko pogine, ne mogu da kazem da me boli uvo jer to je necije dete, necija sreca najveca na svetu, kolika god budala on bio, ali stvarno je stoprocentno sam kriv za ovo sto mu se desilo i ovakvim postupkom ne moze da izazove bas preveliko saosecanje

svi mi nekad pogresimo u saobracaju, nekad sa ne bas lepim posledicama, ali ovoliki niz propusta stvarno nije primeren normalnom coveku

najveca osuda je za to sto je i tu devojku unesrecio, ali delom je i ona kriva kada je sela sa takvim likom, na takav motor, gole guzice

 

R.I.P. Darko

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Saucesce porodici momka a devojci zelim brz oporavak.

Kad bih se ja pitao,motor preko 125 ccm bi mogao voziti sa navrsenih 30 godina.Tad si zreo i cenis svoj zivot na ozbiljniji i drugaciji naci.

Opasna je to igracka za mlade.

I ne radi se samo o maminim i tatinim sinovima.Danas omladinac nasteka 1500 eur,kupi tarabu i to da bira,i najbrzi je do......dokle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja