Jump to content

Moto Zajednica

Napokon... PRESUDA...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Nakon tacno, 1 godine, 4 meseca i 4 dana, od dana udesa... 4. opstinski sud je izrekao (procitao) PRESUDU, coveku koji mi je tada u raskrsnici na zelenom svetlu oduzeo prvenstvo prolaza i naneo mi "lakse" telesne povrede (5 nedelja noga u gipsu + 2 meseca terapija, sto je ukupno 3 meseca na bolovanju).

 

PRESUDA glasi: 3 meseca zatvora, uslovno, na godinu dana. Ne znam dali je jos i novcano kaznjen jer nisam bio na citanju presude, ali obavesticu vas kad je dobijem zvanicno (napismeno)

 

Veceras me je Okrivljeni pozvao telefonom i pitao da li cu ga tuziti, za naknadu nematerijalne stete, na sta sam mu odgovorio, naravno ukoliko mi ne ponudi vansudsko poravnanje (on ili njegovo osiguranje) i ukoliko ne budem zadovoljan svotom ;D

 

E, a sad da postavim pitanje zbog kojeg sam i postavio ovu temu:

Nadam se da tih godinu dana krece da se broji od danas, jer u protivnom bi mogao odmah da "obori" sledeceg bikera vec danas i da ne ode u zatvor nego da mu se ponovo sudi... Ili, sta se desava u slucaju i ako se od danas broji ta godina uslova, a ako im opet treba preko godinu dana da presude da li je kriv ili ne???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Presuda je pravosnažna od danas(znači rodjendan), znači od danas mu curi godinu dana pa do eventualnog ne-daj-bože nesrećnog slučaja tj. do 26.10.2008. mu je uslov da ne sme napraviti nikakav belaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

zaboravio sam da dodam:

 

Za sve vreme sudjenja, nisam cuo niti bilo kako zakljucio da mu je neko trazio potvrdu da vec nema takvu uslovnu kaznu, osim onoga,"majke mi nisam osudjivan, niti pod nekim drugim postupkom"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Za sve vreme sudjenja, nisam cuo niti bilo kako zakljucio da mu je neko trazio potvrdu da vec nema takvu uslovnu kaznu, osim onoga,"majke mi nisam osudjivan, niti pod nekim drugim postupkom"...
Verovao ili ne, to je podatak koji imaju u compu, i mogu ga dobiti jednim stiskom na ENTER, (čak i u Srbiji) tako da....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Mashala! Ma bitno da su se navatali svi svedoci i vestaci i zavrseno sudjenje. Ne verujem da ce on opet skretati ulevo bez da 3. proveri da nema nekog da mu ide u susret.... Ako je iole normalan, mada je to ovdenak retka pojava.... Sto bi rekle strine it tetke, naka si ti sine nama ziv i zdrav! :-)

pozdrav, dule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Mashala! Ma bitno da su se navatali svi svedoci i vestaci i zavrseno sudjenje. Ne verujem da ce on opet skretati ulevo bez da 3. proveri da nema nekog da mu ide u susret.... Ako je iole normalan, mada je to ovdenak retka pojava.... Sto bi rekle strine it tetke, naka si ti sine nama ziv i zdrav! :-)

pozdrav, dule

 

Pridruzzujem se strinama, tetkama i Duletu, pa ti isto zzelim. :D

 

A shta bi sa "vansudskim poravnanjem" ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ovde se radi o tužbi po službenoj dužnosti? Za koje je krivično delo tačno osuđen?

 

Da, drzava je podigla optuzbu, a mene su pitali da li hocu da se pridruzim, pa se tako ispostavilo da javni tuzilac nije dosao ni na jedno rociste jer ja mogu da zastupam i za njih... :D

A optuzba, mislim da je, za ugrozavanje bezbednosti saobracaja sa materijalnom stetom i nanosenje laksih telesnih povreda... ali posto nisam bio na citanju presude... javit` cu kako tacno glasi kad dobijem presudu pismenim putem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

brate, nemoj mnogo da se raduješ, samo ti njega oderi privatnom tužbom.

 

nije mi jasni kako lakše telesne ako ti je polomio nogu?! šta ti je pisalo u lekarskom izveštaju?

 

mislim da je presuda pravosnažna tek kad se iscrpe svi pravni lekovi to jest žalbe i ostale zajebancije, ali ovde ima dosta pravnika pa će oni napisati tačno.

 

evo šta se desilo mom bratu, dva lika su se jurila po gradu jer je jedan očešao drugog, brat je bio suvozač u autu i majmun koji je jurio ovog drugog je prošao na crveno sa nekih 80-90km/h udario u bratova vrata i bacio auto dijagonalno preko raskrcnice i trotoara i na kraju su udarili u zgradu. bratu je pukla ključn kost jer je bio vezan pojasem, i malo je isekao facu.

 

e sad, lik koji ga je udario je već bio na uslovnoj, tako da su ga osudili na godinu zatvora (bez uslovne znači samo robija), e sad pošto mu ta prva uslovna nije bila pravosnažna, ova presuda od godinu robije ne važi nego mora ponovo na sud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

E ovako, sudska odluka postaje pravnosnazna danom kada se donese resenje. Posle toga postoje rokovi u kojima se eventualno ulaze zalba i ostali pravni lekovi.

Sto se tice uslovne osude. Na uslovno moze da se osudi neko ko nie imao ranie osude i kod koga se veruje da bi sama uslovna osuda mogla da postigne cilj kaznjavanja. Ako neko prekrsi uslovnu tj ne isluni uslove koje mu je predvideo sud, onda se ona ukida i taj mora da izdrzi kaznu zatvoara u preostalom roku koi mu je ostao. Uslovna osuda je kasnije i otezavajuca okolnost ako neko o5 pocini isto delo.

Znam da je ovo malo nabacano, ali to mi je za sad ostalo sveze u glavi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

nije mi jasni kako lakše telesne ako ti je polomio nogu?! šta ti je pisalo u lekarskom izveštaju?

 

e, to je ona nelogicnost, koju priznaju i doktori. Nisam imao lom, vec pokidana 2 od 3 ligamenta. Oporavak i posledice mnogo komplikovanije nego kod loma, a svrstava se u lakse telesne povrede. Tako i kod odstete... ako je odsteta za lom 150.000 dinara, za ovo je 30.000 dinara, nisam siguran ali rekli su mi da je otprilike taj omjer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Dragi drugari nema potrebe da se odvaljuje ko maksim po diviziji, ;D  pravni fax dugo traje i svasta se nauci , a u tim stvarima je potrebno biti jako precizan, narocito ako se trazi zastita nekog subjektivnog prava.

 

Dakle nemojte pricati coveku i objasnjavati pravne termine a da pritom nemate pojma sta su i da nagadjate. To je jako opasno!

 

Odluka postaje pravosnazna kad istekne rok za zalbu, osim ako nema prava na zalbu , ili se od nje odustane ili odrekne, tj odluka je pravosnazna kada vise ne moze biti napadnuta Redovnim pravnim lekom, a ne momentom kada se donese odluka. Nemojte da se igramo pravnika.  ;)

 

Upravo poznavanje terminologije i rokova je od presudnog znacaja ostvarenje prava i uspesno vodjenje postupka, sudskog, prekrsajnog, parnicnog, upravnog i sl.....

 

(Proveri sa advokatom da li imas sledece prao: Tuzi ga za naknadu stete, uzmi mu svaki dinar za lecenje, gips, izgubljenu dobit itd itd....vidi prokonsultuj se s nekim advokatom, dace ti savet za dzabe nadam se.)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Odluka postaje pravosnazna kad istekne rok za zalbu, osim ako nema prava na zalbu , ili se od nje odustane ili odrekne, tj odluka je pravosnazna kada vise ne moze biti napadnuta Redovnim pravnim lekom, a ne momentom kada se donese odluka. Nemojte da se igramo pravnika.  ;)

Priznajem nisam se dobro odrazio, ovaj izrazio. Odluka postaje pravosnazna kad je donese drugostepeni sud ili kad isteknu svi rokovi u kojima se moze uloziti zalba. Posle odluke druostepenog suda mogu se ulagati samo vanredni pravni lekovi, ali to je vec druga prica  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Ja bih ga tuzio maximalno. 30.000 dindzi za ligamente - strasno... A sto ce tebe celoga zivota ta noga znati da zhigne na promenu vremena? Plus 3 meseca bolovanja... Meni je to blaga kazna koju su mu izrekli. Trebao je on 3 meseca u zatvor, pa bi sledeci put zesce pazio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

ma, naravno da ce ici tuzba i trazenje para... tu se svasta moze nakarikati, a sta se moze izvuci to cemo videti... Meni padaju na pamet stvari kao sto su: zakonski iznosi za svaku povredu,  prateci troskovi lecenja (participacije, lekovi, troskovi svakodnevnog odlaska kolima na terapije), izgubljena dobit za vreme bolovanja, promena radnog mesta (radi posledica) koje znaci i daleko manja primanja. Onda, pretrpljeni strah, strah od raskrsnica ;), strah od voznje motorom (koju volim)... Pogotovo sto sam (srecom) u to vreme bio na obuci za "A" kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

 

evo šta se desilo mom bratu, dva lika su se jurila po gradu jer je jedan očešao drugog, brat je bio suvozač u autu i majmun koji je jurio ovog drugog je prošao na crveno sa nekih 80-90km/h udario u bratova vrata i bacio auto dijagonalno preko raskrcnice i trotoara i na kraju su udarili u zgradu. bratu je pukla ključn kost jer je bio vezan pojasem, i malo je isekao facu.

 

 

lezao 5 nedelja  i zaradio 1100e od kojih sam kupio MZ, polozio i kupio kacige bratu i  meni

sta sve covek prezivi da bi dosao do motora ;D

 

PS

samo ti njega tuzi i oderi, ja sam napravio tu gresku sto sam na sudu rekao da ne zelim nikakvu naknadu od optuzenog nemoj i ti napraviti istu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Predlazem da mu usmeno u jednom korektnom razgovoru predocis koliko smatrash da treba da ti plati (prvo se kao sto rekoh prokonsultuj s advokatom jer postoje neki ustaljeni znosi za naknadu raznih vrsta stete u saobracajnim nezgodama).Dakle, potpunio je normalno da dobijesh novac kao naknadu. Daj mu rok da ti  plati i naknadi troskove. Ako ti ne plati imas opciju da ga tuzis tj pokrenesh parnicu za naknadu stete, a prethodno ces ga upozoriti na ovu mogucnost ali reci kako nema potrebe da se vidjate po sudu.

 

Informativno: Sudske i advokatske roskove nakon postupka placa strana koja izgubi, i svoje i protivnicke strane, o dolascima advokata na rociste da ne govorim, a advokatske tarife za podnesak nisu jeftine, dakle kad se presabere, verovatno cete se dogovoriti.

 

Ako bude bas tvrd ili se nesto zainatish , javi se meni,  pa cemo redovno, u nasoj adv. kanc. da nadjemo resenje za drugarsku cenu, ali otom potom.

 

U krajnjem, slucaju uradi kako god hoces, bitno da si ti u redu sa zdravljem. Predlozi su jedno a sta ce te se dogovoriti, to je sasvim drugo. I trece je ono sto sud presudi. Uzdravlje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Endurac@

 

 

Ako bude bas tvrd ili se nesto zainatish , javi se meni,  pa cemo redovno, u nasoj adv. kanc. da nadjemo resenje za drugarsku cenu, ali otom potom.

 

 

Drugar mi je advokat, ima svoju kancelariju i on je dolazio samnom na proteklo sudjenje, utvrdjivanje krivice. Ali koliko shvatam i ti radis u tom poslu pa bi nesto voleo da te pitam! On se u poslednje vreme ne bavi parnicama, vise radi pravna lica, firme i te vrste pravnih usluga, ali posto smo drugari kaze da ce on ovo da izgura do kraja "za mene". Ne trazi naknadu, ali naravno da cu ga castiti na kraju...

Njegov predlog je da, kad dobijemo pravosnaznu presudu, napravimo tuzbu i odrednimo sumu za naplatu (+10 do 15% vise da imamo prostora za cenkanje) i da se pre podnosenja tuzbe obratimo njemu i njegovom osiguranju, pa ako pristanu na vansudsku naplatu da se dogovorimo, a ako ne onda da podnesemo tuzbu regularnim, sudskim putem.

 

E, sad me interesuje, da li mogu slobodno njemu da to dam, da nastavi sa privatno tuzbom, ili ti mislis da je bolje da to preuzme advokat kojem je to uza specijalnost?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Endurac@

 

 

Ako bude bas tvrd ili se nesto zainatish , javi se meni,  pa cemo redovno, u nasoj adv. kanc. da nadjemo resenje za drugarsku cenu, ali otom potom.

 

 

Drugar mi je advokat, ima svoju kancelariju i on je dolazio samnom na proteklo sudjenje, utvrdjivanje krivice. Ali koliko shvatam i ti radis u tom poslu pa bi nesto voleo da te pitam! On se u poslednje vreme ne bavi parnicama, vise radi pravna lica, firme i te vrste pravnih usluga, ali posto smo drugari kaze da ce on ovo da izgura do kraja "za mene". Ne trazi naknadu, ali naravno da cu ga castiti na kraju...

Njegov predlog je da, kad dobijemo pravosnaznu presudu, napravimo tuzbu i odrednimo sumu za naplatu (+10 do 15% vise da imamo prostora za cenkanje) i da se pre podnosenja tuzbe obratimo njemu i njegovom osiguranju, pa ako pristanu na vansudsku naplatu da se dogovorimo, a ako ne onda da podnesemo tuzbu regularnim, sudskim putem.

 

E, sad me interesuje, da li mogu slobodno njemu da to dam, da nastavi sa privatno tuzbom, ili ti mislis da je bolje da to preuzme advokat kojem je to uza specijalnost?

 

 

 

Da, pa eto i on je slicno predlozio kao ja, da prvo pokusas da ustedis troskove i stetniku i sebi. Ako je advokat, on to ima u malom prstu, ne znam coveka i ne mogu da dam takav savet, ali trebalo bi da zna, to su ipak neke osnovne stvari. Zaista ne smem da te savetujem da li da uzmes za advokata coveka koga ne znam.

 

Uostalom, pokusaj prvo kao sto rekosmo VANSUDSKI, lagano, i korektno izadji pred njega sa nekom korektnom cifrom, a onda, ako nece da prihvati, ili nudi manje nego sto ti mislish da treba da dobijesh, onda mozes natenane da se smislish da li zelish preko suda i sa kojim advokatom.

 

Ako moze i ako taj covek hoce van suda da se poravna, na konju si :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Imao sam nemilu situaciju prošle godine. Zakačio sam čoveka motorom na pešačkom prelazu (bilo zeleno i njemu i meni). Čovek pao i ogulio koleno i ruku. Pošto se cela situacija dogodila u centru grada, odmah se stvorila policija, hitna pomoć, itd...

Uradjen je uvidjaj, a čovek dveden na urgentni na pregled. Uzeo sam broj telefona nesrećnog čoveka i ispratio ga na urgentni. Sva sreća pa nije slomio ni mali prst, jer bi bilo kuku lele. Svaki pa i naj manji prelom se tretira kao teška telesna povreda.

 

Isti dan sam ga zvao da vidim kako je i šta je. Sreća sve ok  malo se ogulio, ugruvao, pocepao pantalone. Kažem mu da sve što treba mogu da mu nadoknadim mimo suda, a kad dodje do suda e onda šta mi Bog i zakod odredi. Pistane čovek i nadoknadim mu sve što je tražio.

 

Na sudu sam se našao brzo. Bez advokata sam dao iskaz. Došao sam samcat i rekao sve kako je bilo. Brzo zatim opet na sudjenje sam. Sudija mi je rekao da mogu da se žalim i da udjem u fajt, ili da me proglase krivim, dobijem novčanu kaznu i bez prava na žalbu završim proces. Pedvidjena kazna je bila 30.000 dinara + 6.000 troškovi, i to uz žalbu na materijalno stanje mogu da dobijem da platim na 6 mesečnih rata pa biraj...

 

Nisam želeo da se mnogo svadjam, jer sam evidentno kriv. Da angažujem advokata i sl. nisam imao potrebu jer je fala bogu nesrećni čovek dobro prošao, a ja jeftino platio školu vožnje za ceo život...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Imao sam nemilu situaciju prošle godine. Zakačio sam čoveka motorom na pešačkom prelazu (bilo zeleno i njemu i meni). Čovek pao i ogulio koleno i ruku.

 

...mislis tebi bilo uslovno zeleno? ;D ;D ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Imao sam nemilu situaciju prošle godine. Zakačio sam čoveka motorom na pešačkom prelazu (bilo zeleno i njemu i meni). Čovek pao i ogulio koleno i ruku.

 

...mislis tebi bilo uslovno zeleno? ;D ;D ;D 

 

U dimu ili 'presno'? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Imao sam nemilu situaciju prošle godine. Zakačio sam čoveka motorom na pešačkom prelazu (bilo zeleno i njemu i meni). Čovek pao i ogulio koleno i ruku.

 

...mislis tebi bilo uslovno zeleno? ;D ;D ;D 

 

Jok, čisto zeleno, nego sam skretao desno a pešacima je tek trebalo da se upali zeleno. Mislim čak i da je pešacima bilo crveno svetlo u momentu kada je kročio na ulicu, ali ne mogu da tvrdim jer nisam video. Gledao sam samo kako da zakočim što je bila greška - bolje da sam ga obišao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Zar ne bi osiguranje trebalo da plati nadoknadu trecem licu?

 

Znam da moje standardno pokriva do £1m "liability"... odnosno to kad vas neko privatno tuzi posle udesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Pa koliko sam ja skontao svog advokata, ja treba da tuzim i njega i njegovo osiguranje, a onda valjda osiguranje treba da preuzme sve na sebe... ali posto nisam siguran bolje da o tome pise neko ko zna materiju ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja