Jump to content

Moto Zajednica

Kriv ili ne?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Ako udaris u bankinu i ostetis je, logicno je da platis stetu. Stoga je shvatljivo da te kazne ako si pokusao da zbrises.

ALI, "neprilagodjena brzina" je kolika? To bi vec morali da izmjere + tu mora da bude znak kolika je "prilagodjena" (odnosno maximalna) brzina dozvoljena za te "uslove".

Sve ostalo mi pravno gledano izgleda neodrzivo....

 

Bankinu sam zagrebao, nisam je polomio ili nešto slično (ali ajde da to kapiram). Što se brzine tiče - desilo se na autoputu kod Ražnja (ograničenje 120 ja vozio oko 90 - 100), ali jbg šta ćeš. Njihova priča je da čim se desio udes - to je neprilagođena brzina stanju puta i uslovima saobraćaja ...

 

 

Ali da ne off-ujemo temu nećemo više o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Nakon lezeceg je isprekidana linija, dvosmerna je ulica. Pomenuste i prostor, imao sam prostora ali lik nije cimnuo volan na kratno nego je naglo, skoro pa u potpunosti presao u drugu traku, kao pri nekom manevaru izbegavanje prepreke.

 

Zeznuta situacija u svakom slučaju, To mi je uvek fobija.

 

I

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Meni se ipak čini da bi bio kriv vozač motorcikla. Kod ležećeg policajca je uvek puna linija (iskreno ne znam gde to nije slučaj) i vozač auta je imao fokusiranu pažnju na ležeći ( na tu baru)

 

To da te nije video je takođe realan scenario (nekada kombi bude u "slepom uglu" a kamoli motor).

 

Uglavnom, sve se dobro završilo. :zdravo:

 

 

Zavisi kako je udario u motociklistu....ako ga je pukao sa strane, onda je kriv auto....ako je motor kresnuo u auto pozadi, onda se zna....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1075 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Nakon lezeceg je isprekidana linija, dvosmerna je ulica. Pomenuste i prostor, imao sam prostora ali lik nije cimnuo volan na kratno nego je naglo, skoro pa u potpunosti presao u drugu traku, kao pri nekom manevaru izbegavanje prepreke.

 

Pa kakvu si onda dilemu imao oko krivice? Zasto bi ti bio kriv?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1042 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Apsolutno nema veze da li je puna ili isprekidana linija i kojom je brzinom isao. Ako je automobil naglo skrenuo i izazvao nesrecu onda je on kriv jer je njegovom radnjom doslo do nesrece. Ukoliko je veca materijalna steta ili ima povredjenih onda odgovara krivicno.

 

Medjutim ukoliko je motor preticao preko pune, prekoracio brzinu ( mada kako dokazati) onda i on odgovara ali samo za te prekrsaje a ponekad i a za doprinosenju nastanku vece stete, ali ne i za izazivanje nesrece.

 

Pre dve godine prijateljica izlazila iz ulice sa znakom stop na desno. Pogledala levo nema nikog i skrenula. Medjutim sa te strane lik preticao kolonu, na punoj liniji i to pri brzini bar 80km/h. Savio je yuga ko bananu i okrenuo za 360 stepeni. Srecom zadobiloi su samo lakse povrede.

 

Laicki gledano on kriv. Medjutim njoj kazna zatvora ( uslovno), novcana kazna, oduzimanje dozvole, a on odgovara zbog preticanja preko pune. Srecom sto joj je prvi prekrsaj. DA ona nije izasla na stop , da je taj lik vozio i 200km/ha do nesrece nebi doslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Kao neko ko je dvesta puta pročitao taj deo zakona koji se tiče preticanja, mislim da on uopšte ne tretira ležećeg policajca. ŠTo znači da važe sva ostala pravila koja bi na datom mestu važila kao da ležećeg nema. To se, dakle, odnosi na punu ili isprekidanu liniju, postojanje znaka, širinu trake za eventualno bezbedno preticanje u svojoj traci, nadolazeću raskrsnicu, kolonu vozila itd.

 

U tom smislu, vozilo koje je preticano, mora da se povuče udesno i ne sme da ubrzava. Osim toga, važe i opšta pravila, vozilo ne sme naglo menjati svoj pravac, pazi sad, osim u slučaju izbegavanja neposredne prepreke. Tu su za mene dve nepoznanice, jedna je pitanje da li je bara prepreka, a drugo - šta i kad to uradi i time izazove udes, kako to sud tretira? Onaj koji bi u tom slučaju preticao, ne bi trebalo da nosi krivicu jer je uradio sve po propisu. Onaj koji je pretican a ipak napravi nagli potez usled prepreke...jebem li ga, moguće da bi sud, mada mi to izgleda kao naučna fantastika, oslobodio obojicu krivice i naložio osiguranjima da isplate štetu i jednom i drugom.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Pre bi bilo da bi sud obojcu proglasio krivim i ni jedan ni drugi ne bi dobili ni dinara! :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Naravucenije, ono sto ima ima veze sa zdravim razumom, nema veze sa zakonom... :neznam:

Ovu izjavu moram zapamtiti,legendarna je! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja