Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Ovaj CFMOTO mi lepo izgleda ali je cena jaka za nase trziste po mom misljenju bar da je jos 1000 evra jeftiniji pa bi rekli da su konkurentni ja kad bi kupovao motor ove klase a planiram verovatno bi uzeo kawu ,72 ks Japanac proveren kvalitet,su zaista dosta ,i samo 600evra skuplji od ove masine. Drago mi je da ima i ovo kod nas ,kad sam pre oko godinu ipo dana gledao mislio sam sto nema ovo kod nas sad kad ima problem je samo cena ,zasto pa zato sto je tek malo ispod cene Japanaca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Поменуо сам ганц-нови "Фекон Карло" 250.  Ево утисци једног типа који је имао прилику да провоза прототипове - http://www.chinamotorrider.com/first-ride-fekon-fk250/#lightbox/2/

 

Fekonwhite.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Како иде фора са "оно кад..."?

 

Ево нешто типа "оно кад лопаташ по "Алибаби" гомиле истих и већ виђених кинеских мотоцикала, па налетиш на нешто баш необично".

 

post-3975-0-63365700-1431025214_thumb.jpg

 

Моја прва реакција била је "Вааау!". Ово чудо је из фабрике "Пионир" исте оне која нам шаље "Спринт Пулсере". За разлику од њих, на.... "овом" није клон "Сузукија" ГС, већ клон "Хонде" ЦБ. Чак се нису удостојили да му дају неко име, већ им у заглављу пише само "ретро стрит мотоцикл". Ови сочни котачи су 130/90-15, а неки других интересантних техничких детаља нема, али то овај мотоцикл не чини ништа мање интересантним.

 

Хоће ли га "Спринт" довући код нас?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

E, Zorge, nabode temu sa ovim hibridnim skutercicem...

 

ja se tom idejom nosim neko vredme, da sebi napravim jedan, i sada sam stupio najzad u akciju.

 

Kupio sam jedan Sky cross 50cc, sa 1P39FMB, sada ga osposobljavam za voznu (posto sam ga kupio u "rinfuzi", za 200 kinti)

 

Sledeca faza je road-hibrid, pogonski motor ostaje kako jeste, a umesto prednjeg tocka planiram da montiram hub-motor od jedno 1kW, otrpilike... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Evo i jedno osvezenje. Za razliku od ovih gore navedenih, koji nisu "kupovni" na nasem trzistu, jedan interesantan kinez koji je dostupan, kako se to moderno kaze... Bio je, cini mi se, vec ranije pominjan na forumu, a sada moze i da se kupi kod nas

 

maxresdefault.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Може да се купи код нас?

 

Појавио се неки нов играч на нашем тржишту?

 

Нека мала приватна иницијатива, или неко ко би да се баци на по'со током дужег времена?

 

Него, да и ја окачим нешто, али опет није са нашег тржишта.

 

Овај долази из више пута помињаног "Башана", из њихове "Либерти" линије мотоцикала.

 

post-3975-0-25764500-1432353073.jpg

 

Носи ознаку BS 150-3 и као што може да се види, то је обичан "комјутер бајк" спакован од већ уобичајених компоненти.

 

Мени је интересантан дизајн и та комбинација боја бордо-црно. Сасвом коректно направљено. И што је занимљиво - на сајту фабрике га нема, већ се појавио само на њиховој страници на "Алибаби".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Pa sad ja neznam da li je to protiv pravila foruma... ja nemam nameru da nikog reklamiram, nego samo da stavim informaciju na raspolaganje ostalim clanovima... 

 

Dakle, neko iz Nisa nudi SKYTIM ACE, kinesku repliku Honde, moze da se naruci kod nas. Detalje neznam, link je dole, pa pitajte koga sta interesuje: 

 

http://www.kupujemprodajem.com/SKYTEAM-ACE-17-125cc-2014-22381087-oglas.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Meni je to jako simpatican koncept, trziste je zasiceno raznoraznim "moderno dizajniranim" motoricima od 125-150cc, a ovaj je skroz originalan, lepo odradjena replika staroga cuvenog trkaca, simpatican cafe racer... ja bih rado posedovao jedan takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Било је речи баш у овој теми о кинеским товарним трициклима и знам да сам окачио и нешто што је уместо једног, напред имало два точка. Изгледало је веома рогобатно, али опет ми се чинило практичније од трицикла. А ево једна варијација не тему.

 

post-3975-0-42408300-1432732169.jpg

 

У Јужној Африци се продаје под именом "Биг Бој Монстер Д460". Немам представе ко је у Кини ово направио, али оно што се види је прометало на четири точка масе 550 кила, носивости 350 кила, са једноцилиндричним, ваздушно хлађеним дизел мотором од 456 кубика који даје 11 коња. Мењач има 4 брзине и рикверц, достиже 40 на сат и троши 3 литре дизела на 100 км. ДхШхВ - 374х135х155 сантима, док су димензије сандука 200х128х32 сантима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Hehe, nesto se slicno moze naci i na nasim drumovima, sasija od Dijane ili Spaceka, motor Lombardini 12KS. Naravno neregistrovano i glavnom za prevoz sekundarnih sirovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Samo da se javim da pratim temu...

 

Veoma zanimljiva, inače sam radio u preduzeću čija je delatnost prodaje i servis građevinske mehanizacije iz Kine.

 

Bio i tamo 2 x puta, jednom Bejing, drugi put Shangai.

 

Svaka čast autoru teme, entuzijazam na posebnom nivou  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Nadam se da nije off, al me interesuje jer sam skoro video u akciji kod mene u naselju na parkingu jedan kineski pocket bike, ili mini bike. Klinac od 7 godina ga baš lepo vozao. I mogu Vam reći da ono malo čudo ideeeeeee...Momak koji je pratio kinca kaže da je super zadovoljan, da nema nikakvih problema...i da je cena novog u Srbiji oko 250 EUR. Zaista ne znam koja je marka bila....osim da liči na mali cross bike  ;)

 

Moji klinci su još mali, imam temu za razmišljanje, pa ako može neka informacija više šta ima kinezi tu da ponude.

 

Hvala unapred

Ako je off, brišite post...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Покет бајкови"?

 

Мени је прва асоцијација са њима тај мали, тзв. CAG мотор, јер је у гро њих уграђен управо он.

 

CGEN302226-2.jpg

Колико капирам, то је ниво технологије мотора са моторних тестера, тримера и којечега другог погоњеног двотактним моторима, само што уместо неког "Валбро" карба са мембраницама имају обичан карб са цилиндричним шибером и ламеларним вентилом. А снаге имају довољно, барем колико и "Аутоматик", с тим што постоји којекакви тјунинг делови, па ствар може да потера то што већ тера, чак и брже. Имају центрифугално квачило, па после њега погонски ланчаник или редуктор па ланчаник, или чак и варијатор. Не знам колико могу да трају, али знам да је цена комплет мотора добро испод сто евра у малопродаји.

 

А све ово остало, рам, пластике, кочнице, точкови... Мени је све то поприлично скрнаво, али у мноштву њих сигурно може да се нађе нешто пристојно направљено.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Занимљивго ми је када налетим на неку кинеску фабричицу која је стварно анонимна и као таква годишње "искашље" тек педесетак хиљада мотоцикала. Једна од таквих је и "Џуђанг" из града Џухај у провинцији Гуангдунг. Од двоточкаша имају клонове старе "Хонде" ЦГ, па ЦГЛ, имају чак и клонираног "Баџаџ Пулсара", ту је и клон "Хонде" Икс-Ер-Е", клона "Сузе" ГН, којекакве "комјутер бајкове", али и нешто мало оригиналније - ту је један... онако.... назови интересантан "комјутер", као и један крузерчић са жбицаним котачима, али без хроме, већ је читав у мат антрацит боји са мат црним детаљима и са 233 цм3 мотором клоном "Хонде" ЦББ са балансним вратилом и хладњаком за уље. Онако... ко воли тај тип мотоцикла, имао би чиме да буде заинтересован.

 

Али ипак, највећи спектакл је... "ово":

 

post-3975-0-35677900-1433006156.jpg

 

Оно што ја видим на фоткама је нешто на раму једног од клонова "каба" некога из јапанске велике четворке. Не знам који произвођач је у питању, али ја га распознајем по комбинацији точкова 17' напред и 14' позади, баш као што је и на овом красном "Џуђангу". Мотор је стардардни клон "Хондиног" хоризонталца. Преко рама стоји та чудно дизајнирана пластика и то она АБС, од које се лију "фластике" за ендуро мотоцикле. Седиште је очигледно позајмљено од неког скутера и све то је како-тако спаковано у целину - мало рогобатну, али ипак целину.

 

И ко сад може да каже да је оригиналност добра ствар, а клонирање туђег дизајна бласфемија?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Meni je to razumljivo. Kineska moto i auto industrija je do juce za nas bila potpuna nepoznanica, a sad zanjih par godina smo otrkili da je ustvari NAJVECA autoindustija na svetu. 

 

Odavno kinezi prave vise od 60%-70% svetske proizvodnje skutera i motocikala, a zadnjih par godina su i najveci proizvodjac automobila, presisali su i SAD i japance.

 

i "sarena" je, ima svega i svacega. Iskreno, meni su jako interesantni ti raznorazni proizvodjaci i modeli koje Zorge izubunari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И мени је кинеска аутомобилска индустрија нешто као хоби, па са интересом испратим све материјале о томе. Кинеских аутомобила има по државама екс-СССР-а, па на Интернету има довољно материјала на језику кога разумем. Полако ти аутомобили "пуштају корење" на тим тржиштима и стичу базу корисника и оно што ја видим, јесте да су са сваком новом генерацијом, а то код Кинеза буде на сваких 2-3 године, све бољи и рафиниранији.

 

Топ 3 најпродаванијих "Кинеза" у Русији су "Лифан Икс-60" (~17к), "Грејт Вол Ховер" Х3/Х5 (~11,5к) и "Чери Тиго" ФЛ (~10,5к) и сви су кросовери, док је најпродаванији "нормалан" ауто био "Џили Емгранд" (~8к).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Кад сам већ ту...

 

На жалост, нема баш много "Кинеза" са V2 машинама - ту је "Челенџер", на самом почетку "кинеске ере" беше и неки "Лифанов" крузер са водом 'лађеним V2, па опет једaн "Лифан" класичне форме са цевастим рамом и то је мање-више то.

 

Већ неко време видим да се по Русији, под марком "Рејсер" продаје некакав а-ла "Харли Ве-род" од 250 кубика са ознаком "Cruiser RC250LV". Мени то личи на ову нову "Хјосунг Аквилу" 650 са "Хјосунговим" мотором од 250 кубика, али не капирам да ли је то неко "Хјосунгово" чедо, или су неки Кинези самоиницијативно зезали нешто и направили ово моторче. Иначе, мотор има пет брзина, две брегасте и четири вентила по глави, ваздушно-уљно 'лађење и даје 26 коња који моторчле дотерају до 120 на сат. База је 155 сантима, тежина 175 кила, котачи су 17-це...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Izvinjavam se ako off-ujem temu,trenutno sam u Kini pa nemam puno vremena da procitam sve postove ali me interesuje ako neko zna kako da dodjem do fabrike za ovaj enduro motor WK450RX.Sve sam pokusao cak i kineze pitao ali slaba vajda...jos jednom de izvinjavam ako je off. ☺

post-17754-0-99999600-1434198565.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

То је један од "Asiawing"-ових мотоцикала - "http://www.asiawing.com/english/contact.html

 

Ал' да знаш, можеш да пазариш и неки моторин који је мање "пипав" за одржавање. То је клон "Хонде" CRF 450 и, као и она, некако није за сваки дан.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

A tvoja neka preporuka za slican motor...uzgred ukinuli su i Kinezima zabranu na kubikazu motora koja je bila mislim 250-300 kubika.

Zaboravio da se zahvalim...☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сличан, у смислу да је чистокрвни ендуро или ти ради пос'о неки дуал-спорт, софт ендуро - какогод да назовеш неке такве? Или можда и било који други "форм фактор" ("комјутер бајк", нејкед, ретро)? А радна запремина, колико ти је то важно?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja