Jump to content

Moto Zajednica

GSX-F 600 problem sa paljenjem ili sa karburatorima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Imam dosta problema sa paljenjem bez sauga.

 

Npr,prvo paljenje sa saugom bude sasvim ok,odmah upali,radi motor 3-4 minute pod saugom dok se ne zagreje kako treba.

 

Zatim,nakon voznje,ugasim motor na nekih sat vremena,ali kasnije jako tesko upali bez sauga...upalim ja njega nekako sa malo povucenom rucicom gasa,ali se ugasi nakon par sekundi i moram ga opet paliti pod saugom da radi bar 1 minut.

 

Da napomenem da imam dosta otvoren izduv (ulaz,izlaz i perforirana cev fi 60mm,duzina 25cm ) pa da nije mozda i to jedan od uzroka ili su karburatori uglavnom?

 

Kad smo cale i ja doterali motor pocetkom aprila,nije mu bila odradjena vakumetrija uopste,das gas u leru i obrtaji ne padnu brzo,nego se zadrzavaju i padaju veoma sporo,veoma veoma neravnomeran i visok ler (ja mu namestim ler gas na 1200obr nakon voznje),ali sutradan nakon nove voznje ler gas ode na 1800-2000obr i tako sam mu morao stalno smanjivati ler gas.

 

Vakumetriju je moj cale odradio sa sublerom,valjda se to zove mehanicki,ja se zaista ne razumem oko toga,uglavnom namestio je da siberi (ako se tako zovu) otvaraju jednako.

 

Zatim,motor je mrtav do 4000 obrtaja,slabo vuce,naprimer vucem se iza kola u 2 brzini na 2500-3000obr i kad krenem u preticanje,dam gas,motor zabruji cudno i povuce tek nakon 1-2 sekunde.

 

Od 4000 do 12000 obrtaja vuce kao blesav i tu nema apsolutno nikakvih problema.

 

Da li je je moguce da je problem negde oko karburatora,da nisu bas totalno precizno nastelovani ili je to takav motor da tesko pali i nema snage do 4000 obrtaja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Karburatore smo ocistili,bili su dosta prljavi...samo ovo da se sredi da ga mogu normalno upaliti i vozati do 4000 obrtaja bez stucanja,trzanja i brujenja tokom dodavanja gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Malopre se vratih iz voznje i bas sam obracao paznju kad ce motor krenuti da zeza.

Uglavnom,nakon nekih 10-ak minuta voznje krecu problemi,a pre toga ide ovako:

 

-upalim motor pod saugom,pustim ga da radi 2-3 minute na 2000 obrtaja i krece voznja

-motor lepo povlaci od niskih obrtaja s obzirom da je F,nema nikakve knedle,trzanja,nema zadrzavanja obrtaja kad mu stisnem kvacilo u toku voznje i slicnih simptoma

 

Nakon 10-ak minuta voznje,kad se motor lepo ugreje,krecu sledeci problemi:

-u 1 i 2 brzini motor trza na niskim obrtajima kad hocu da ubrzam (jednostavno ima knedlu i puno zabruji kad dam gas)

-kad krecem sa semafora u 1 brzini,motor trza na oko 2000-3500 obrtaja bez obzira koliki mu gas dao...

-kad ga vozim u 2 i 3 brzini na 4000-5000 obrtaja konstantno,motor cudno brboce i cim stisnem kvacilo,obrtaji ne padaju,nego se zadrze 2-3 sekunde pa tek onda krecu lagano da padaju (a kad mu isto to uradim dok je hladan,obrtaji odmah padnu)

 

Potrosnja mu se krece oko 6.8 litara po gradu umerene voznje (do 6000 obrtaja i do nekih 80-90km na sat),a van grada 6 - 6.5 litara

 

Motor ima otvoren auspuh dimenzija,duzina 25cm,ulaz,izlaz i perforirana cev fi 60mm,dosta je kratak i otvoren,mozda je i on deo problema ?

 

Imate li neku ideju sta bi moglo da uzrokuje ove probleme i gde valja traziti uzrok ?

 

Da li mozda karburatore treba dobro nastelovati posto je kratak i otvoren auspuh,pa je izgubljen taj povratni pritisak i zato brljavi ?

 

Na izlazu auspuha ima veoma puno garezi :stabre: ,a motor ne trosi ulje,proveravam pre svake voznje ono malo prozorce za nivo ulja.

post-1780-0-43828600-1339414735_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Sta bi valjalo pogledati i probati namestiti drugacije,jel mozda ler smesu,posto mi motor ionako radi traljavo do 4000-5000 obrtaja kad se ugreje?

 

Da li bi valjalo mozda malo obogatiti ili osiromasiti ler smesu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e to napamet,,nebih znao kasti.. lici to i na falsiranje neko,gde sta i kako stvarno napamet neznam,lici i na nesinhronizovane karbove,napamt stvarno ....morao bih da vidim pa da ti kazem,ovako..neznam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Isprobacemo sve redom,da se produva filter vazduha,da se malo obogati ler smesa,pa probati motor kako ide kad se zagreje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Resili smo jedan problem :)

Motor vise ne trza do 4000 obrtaja,vec ide potpuno ravnomerno.

I nema vise garezi iz auspuha,nego postaje sivkast kraj auspuha.

 

U cemu je bio problem ? Ler smesa je bila na 3 karba na 1.5 kruga,a na cetvrtom karbu 2 kruga.

 

Mi smo smanjili na 1 krug i eliminisali problem.

 

Ali sad se pojavio drugi problem,a to je,mnogo setaju obrtaji na leru,oko 200-300 obrtaja sigurno,vise nego kad je bila bogata ler smesa.

 

I jos se pojavio novi problemcic,a to je da kad mu dam gas do 5000-6000,obrtaji padnu do 2000-2500 i onda se spustaju jako polako do 1100-1200.

 

Sve u svemu,igracemo se sa karburatorima,valjda cemo uspeti da ih namestimo da i obrtaji brzo padaju i da se ne gasi na leru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Ja imam slican problem na mom suzukiu gsxf 750 '92.

Ista situacija kao kod tebe. Upalim motor sa saugom , radi minut-dva, krenes lepo vozis se i onda kada stanem prvi put recimo nakon 10tak km on drzi obrtaje na 1800-1900?! nista ne diram, saug je spusten i vozim se sledecih recimo 10 km i stanem radi lepo na 1100-1200 obrtaja i tako stalno!!! :)

 

 

Nekada mi se desi i da se ugasi na semaforu kada stanem??

 

Ali nemam nikakvih problema sa povlacenjem, voznjom, nema knedlu ide savrseno!

Nije bitno u kojoj si brzini i na koliko obrtaja kada dam gas on povlaci ravnomerno i lepo !

 

Ja mislim da kod mene trebaju samo da se nasteluju karburatori, ali sada se za to nema para :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Resili smo jedan problem :)

Motor vise ne trza do 4000 obrtaja,vec ide potpuno ravnomerno.

I nema vise garezi iz auspuha,nego postaje sivkast kraj auspuha.

 

U cemu je bio problem ? Ler smesa je bila na 3 karba na 1.5 kruga,a na cetvrtom karbu 2 kruga.

 

Mi smo smanjili na 1 krug i eliminisali problem.

 

Ali sad se pojavio drugi problem,a to je,mnogo setaju obrtaji na leru,oko 200-300 obrtaja sigurno,vise nego kad je bila bogata ler smesa.

 

I jos se pojavio novi problemcic,a to je da kad mu dam gas do 5000-6000,obrtaji padnu do 2000-2500 i onda se spustaju jako polako do 1100-1200.

 

Sve u svemu,igracemo se sa karburatorima,valjda cemo uspeti da ih namestimo da i obrtaji brzo padaju i da se ne gasi na leru.

znas,vi tek sada imate problem,obicno kod suzukija sve to radi na 3 kruga.. znaci da imas sasvim drugi problem,to jest viska goriva cim si morao tolko da zatvoris smesu, i naravno imas problem sad jer imas viska vazduha,,karbovi moraju da se rasparcaju ociste svaka gumica proveri dali dihtuje usteluje nivo smesa prvo fizicki klapne pa tek onda na vakumetre...tek ste otvorili pandorinu kutiju...i javi kako i dali pali ujutro...kad je mrtav hladan,ispravni karbovi sa smesom na 1 krug,,tesko pale...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

znas,vi tek sada imate problem,obicno kod suzukija sve to radi na 3 kruga.. znaci da imas sasvim drugi problem,to jest viska goriva cim si morao tolko da zatvoris smesu, i naravno imas problem sad jer imas viska vazduha,,karbovi moraju da se rasparcaju ociste svaka gumica proveri dali dihtuje usteluje nivo smesa prvo fizicki klapne pa tek onda na vakumetre...tek ste otvorili pandorinu kutiju...i javi kako i dali pali ujutro...kad je mrtav hladan,ispravni karbovi sa smesom na 1 krug,,tesko pale...

 

A ja sam to negde pročitao da je štelovanje karburatora sasvim jednostavno i da to može svako......ccccc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Upalio motor normalno jutros pod saugom,povucem saug do kraja i odmah upali.

 

Danas cemo proveriti visinu plovaka,nasao sam informaciju u manualu da se podesavaju na 14.6mm.

 

Jedino ne razumem sta im znaci ovo:

-Pilot screw setting 1-1/2 turns back

post-1780-0-60444700-1339669671_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Upalio motor normalno jutros pod saugom,povucem saug do kraja i odmah upali.

 

Danas cemo proveriti visinu plovaka,nasao sam informaciju u manualu da se podesavaju na 14.6mm.

 

Jedino ne razumem sta im znaci ovo:

-Pilot screw setting 1-1/2 turns back

 

pilot screws su shrafovi za smeshu. 1 do 1 1/2 kruga ali ako ja dobro vidim ovo nije za nashe trzhishte, gornji9 su preset (zapechacheni) a donji UK.

 

ono shto sam ostavio u gsxf temi, wiki carbs za katanu lepo pishe "1990-1997 600ccm 2.5 turns out for stock exhaust and air filter"

 

http://katriders.com/wiki/index.php5?title=Image:Carbs101.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Nasao sam i ovu temu:

http://katriders.com/vb/showthread.php?t=94641

 

Citajuci,vidim da vecina vozaca preporucuje 2.5 kruga za ler smesu,dok se kod mene motor davi cak i na 1.5 <_<

 

Dakle,moramo nastelovati karburator tako da i moj motor uspesno radi na 2.5 kruga za ler smesu,jel tako ?

 

Da li treba nesto dodatno prestelovati posto je stavljen otvoren izduv ili da vratimo sve na fabricku meru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Nasao sam i ovu temu:

http://katriders.com/vb/showthread.php?t=94641

 

Citajuci,vidim da vecina vozaca preporucuje 2.5 kruga za ler smesu,dok se kod mene motor davi cak i na 1.5 <_<

 

Dakle,moramo nastelovati karburator tako da i moj motor uspesno radi na 2.5 kruga za ler smesu,jel tako ?

 

Da li treba nesto dodatno prestelovati posto je stavljen otvoren izduv ili da vratimo sve na fabricku meru ?

 

probaj sa fabrikom, pa ako se ispostavi da ne valja opet shtelovanje...

otvorenim auspuhom malo razblazhish smeshu pa treba malo odvrnuti.

pogledaj dizne i reci nam koje su velichine, pogledaj iglu shibera i reci poziciju, premeri visine plovaka i reci koje su visine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Visina plovaka je 12mm.

 

Da li fabricki treba da bude 14.6mm (+/- 1mm) ?

 

Glavna dizna,stoji oznaka 110,ako je to to ?

 

Iglice sibera nismo proveravali na kojem su zarezu.

 

Sta nam je ciniti,jel da namestamo visine plovaka na 14.6mm ?

 

otvorenim auspuhom malo razblazhish smeshu pa treba malo odvrnuti.

A sta treba malo odvrnuti,ne razumem,jel ler smesu ili treba nesto drugo stelovati ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Visina plovaka je 12mm.

 

Da li fabricki treba da bude 14.6mm (+/- 1mm) ?

 

Glavna dizna,stoji oznaka 110,ako je to to ?

 

Iglice sibera nismo proveravali na kojem su zarezu.

 

Sta nam je ciniti,jel da namestamo visine plovaka na 14.6mm ?

 

otvorenim auspuhom malo razblazhish smeshu pa treba malo odvrnuti.

A sta treba malo odvrnuti,ne razumem,jel ler smesu ili treba nesto drugo stelovati ?

 

shto su nizhi plovci to ti vishe goriva ulazi u karbove, vrlo verovatno da je upravo to problem kod tebe...

sad lenjir u ruke, nakosish karbove da limchich taman dira iglicu i merish, ako ne valja, krivish limchich. POLAKO! VRLO LAKO MOZHESH SLOMITI LIMCHICH! radi lagano polako, 3 puta meri 1 seci itd.

uputstvo.

http://www.allthingsmoto.com/forums/f-15/how-set-your-motorcycle-carburetor-float-level-more-commentary-13608/

 

znachi merish visinu od ivice karburatora do gornje strane plovka tako da limchich tek dira iglu, bez sabijanja one male iglice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Da,odradio je to moj cale,namestio visinu na 14mm za sve plovke,pa cemo uskoro isprobati masinu...mozda da isprobamo i ler smesu odmah na 2 kruga,sta kazes ?

 

I iglice sibera mislim da su sve na trecem (srednjem zarezu),samo smo skinuli jedan poklopac i proverili jednu iglicu,ove ostale nismo jos uvek,ali i to cemo proveriti,da su sve iglice na trecem zarezu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

Jedino ti ostaje da ides postupno. Znaci sve redom eliminisi jedno po jedno, Kreni od kompresije, paljenja, karburatora, cak je pozeljno ako imas nekoga da ima ispravan takav motor da probas njegove karburatore. Svasta tu moze da bude, ja sam imao slicne probleme rasturao sam masinu 2 puta a karburatore sam skidao bukvalno jedno 50 puta dok nisam resio problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Cini mi se da polako resavamo problem.

Visina plovaka je bila oko 11.5mm i bio je veoma visok nivo goriva.

Sad je visina namestena na oko 15mm i nivo je zadovoljavajuci...iglice sibera su na 3 zarezu...ler smesa je na 2 kruga...probali smo ovakve karbove,da s njima upalimo motor i motor pali...NEMA VISE NERAVNOMERNOG LERA...dakle ler stoji zakucan mirno,prosto neverovatno,a pre je varirao,nekad po 100,nekad po 300 obrtaja...

 

Problem:

-motor sad prima nesto slabije gas i od 6000-7000 pa nadalje puca iz auspuha strasno,najverovatnije da je smesa siromasnija,pa cemo probati sutra da odvrnemo ler smesu na 2.5 kruga i da vidimo jel prima gas bolje.

 

Ovo je sve isprobano u mestu turirajuci motor i bez kucista od filtera vazduha,dakle nismo probali voznju jos uvek,to cemo sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

bez kutije kucista filtera za vazduh tesko da ce raditi kako treba..nivo slobodno na 16 do 17mm. smesa,,i do 3 kruga.ali dobro svaki karburator treba stelovati posebno smesu,to 2 ili 3 kruga jednom odgovara jednom ne, to se stela za svaki posebno ako hoces idealno da bude,to sto puca je jer nema filter za vazduh,dobro je da je bez njega i radio ....moras sve da sastavis i da tek onda probas..ako treba zavijes color tune pa po njemu stelujes smesu,ili na uvo..:takoje:

nivo,,da to u mm.nekad zna da zaebe radnju,moras da se potrudis da nivo bude recimo 1 mm ispod spoja tela i poklopca karburatora,nemoras da znas meru u mm,ako se neka dizna razjela i van svog kalibra je moras da smanjujes nivo na tom karbu.e sad bez kalibratora,,to zna da bude dugacak dugacak posao,ali ako ti sad lepo radi,okaci kutiju filtera,izduvaj filter i gasssssssss

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Cini mi se da polako resavamo problem.

Visina plovaka je bila oko 11.5mm i bio je veoma visok nivo goriva.

Sad je visina namestena na oko 15mm i nivo je zadovoljavajuci...iglice sibera su na 3 zarezu...ler smesa je na 2 kruga...probali smo ovakve karbove,da s njima upalimo motor i motor pali...NEMA VISE NERAVNOMERNOG LERA...dakle ler stoji zakucan mirno,prosto neverovatno,a pre je varirao,nekad po 100,nekad po 300 obrtaja...

 

Problem:

-motor sad prima nesto slabije gas i od 6000-7000 pa nadalje puca iz auspuha strasno,najverovatnije da je smesa siromasnija,pa cemo probati sutra da odvrnemo ler smesu na 2.5 kruga i da vidimo jel prima gas bolje.

 

Ovo je sve isprobano u mestu turirajuci motor i bez kucista od filtera vazduha,dakle nismo probali voznju jos uvek,to cemo sutra.

\

brate ne mozhesh bez filtera, filter ipak gushi protok vazduha, sad ti fali goriva, odvrni smeshu na 2,5 krugova MONTIRAJ FILTER i provozaj... ako bude shtucao ili neshto prijavi ovde, pa chemo polako da reshavamo ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Hvala na savetima :takoje:

Onda cemo ujutru prvo isprobati ovakav motor sa namontiranim kucistem filtera vazduha i igrati se malo sa podesavanjima dok ne dobijemo zadovoljavajuci rezultat :)

 

A visinu plovaka smo merili tako sto okrenemo karb naopacke,pa merimo od onog spoja gde se spaja loncic,pa do najvise tacke plovka,tako sam pogledao na nekoliko slika na Google.

 

javljam sutra kako je proslo podesavanje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja