Jump to content

Moto Zajednica

Iron Butt 2012

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc
<br>
<br>Kiša mu pravi problem zbog prosečne brzine.<br>
<br>pa rekao je da se mora poštovati propisana brzina a to znaci da s propisanom brzinom nema frke na kiši.<br>
<br><br>Ma nije brzina nego ona fina meshavina vode i prljavshtine kada pretekne kamion. A i kocenje je malo zeznuto ako ima ulja na putu. Ma znate vi to sve stare kuke, nego me samo zezate<div><br></div><div>Nije da se radi o kisici nego oluji , i nije da se vozi 4 sata nego 24. Za sve ove godine sam naucio da poshtujem vremenske prognoze. Neka ova deca nauce o cemu se prica.

 

</div>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Tail of the Dragon ! prijatelju moj nemoj ti mene shvacati preozbiljni jer ja volim tako, malo, unositi nemira na forum cisto da ne bude dosadno i da se ljudi raspišu pa da cujemo razno razna mišljenja.

 

tebi svaka cast na pothvatu kojega ceš bez sumlje realizirati i sa nestrpljenjem ocekujemo da se raspišeš nakon toga. svako dobro i srecu na putu želim tebi i tvojim kolegama u pothvatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Za one koji zele da se oprobaju u Evropi, evo jednog prijedloga ture:

IronBut 1000 tura

 

Krece se iz Beograda gdje po pravilu Iron Butt-a sipate gorivo na nekoj pumpi da dobijete pocetno vrijeme. Prva kontrolna tacka je naplatna rampa Stara pazova (dokaz: placena putarina za dionicu Beograd-Novi Sad), nastavljate autoputem do Horgosa (dokaz: placena putarina za dionicu Novi Sad-Subotica).

Ulazite u Madjarsku i vozite prema Budimpesti (dokaz: vinjeta za Madjarsku ili sipanje goriva na prvoj pumpi).

Od Budimpeste idete prema Becu (dokaz: austrijska Vinjeta ili sipanje goriva na prvoj pumpi), odakle nastavljate prema Grazu i ulazite u Soveniju (dokaz: slovenska vinjeta ili sipanje goriva na prvoj pumpi).

Prolazite kroz Sloveniju, preko Ljubljane do Kozine gdje se odvojite prema Rijeci (dokaz: sipanje goriva na prvoj pumpi pri ulazu u Hrvatsku i putarina Rupa). Iz Rijeke se preko Karlovca i Zagreba vratite do Beograda (dokaz: putarine kroz Hrvatsku i racuni za gorivo).

Kad udjete u Beograd, sipate gorivo i to vam je krajnje vrijeme stizanja na cilj

Citava tura ima nesto preko 1000 milja, od kojih je preko 900 milja autoput, a ostatak su obilaznice koje se ne racunaju kao autoput, a samo dio od Kozine do Rijeke, u duzini od nekih dvadesetak milja, je magistrala. Sve ove dionice sam pojedinacno provezao u raznim navratima i garantujem da su putevi odlicni

 

Ne znam da li se placaju vinjete za motore kroz Madjarsku, Austriju i Sloveniju, ali ce te, ako se ne placaju, kao dokaz pored racuna za gorivo imati i pecat u pasosu prilikom ulaska u Madjarsku, Hrvatsku i Srbiju tako da ce vas sigurno prihvatiti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

>>Hey Severian, i Aca -PM, ma kishno odelo je neverovatno izdrzljivo...<<

 

EH, Gagi, Gagi, nije u pitanju Aca-PM, vec Aca-PN!!! PM moze da znaci "Pecatno mesto", ili nesto sasvim drugo... u "PM", a "PN" je od Paracin... Da ne bude zabune, ovaj jezik Serbski je bash zahebat... Ali BASH-BASH!!!

Kazesh pratila bi te oluja tokom IB voznje??? Ma shta je 1600km pljuskova i oluje za Srbina u Ameriki??? Kao da mi nesto hajemo za te oluje americke...? A i 24 (sata) voznje po oluji, po tudjem dupetu, uopste ne boli, provereno 100%. XEXEXE... Pa jos ako vozis i bez ispravnog AMPLIFIRETA za Speakere... UZAS!!!

U svakom slucaju, ocekujemo novi termin,planiranu voznju, i obavezan izvestaj posle voznje. Pozzz!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Ma znao sam da necete da mi verujete, Ali je stvarno vremenska prognoza zaustavila moje planove. Ni meni nije drago sto sam morao da odlozim Iron Butt.

evo vremenske prognoze za 31 Maj 2012 godine:

http://www.digtriad....t---May-31-2012

za sledeci pokusaj ce da bude najverovatnije izmedju Avgusta 6-11 ovoga puta cu da dam sebi malo vishe vremena.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nema uopste potrebe da se pravdas. Ja mislim da ti ONI ne veruju... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Dosta sa pravdanjem, ajde da nastavimo. OK Iron Butt je odlozen , ali ako ste pratili, kraj pute je trebao da se zavrshi u Ohio. Naravno da cete da se upitate zasto? Mogao sam sa isplaniram put pa da se vratim odakle sam i posao... iz Chicago. Razlog tome je skup motorista tog weekend-a koji se zove Maintenance Day. posvecen odrzavanju motora uglavnom Yamaha Royale, Yamaha Royal Star Venture, Yamaha Royal Star Tour DeLixe.i Yamaha V-Max.

Daleke 2004 god osnovana je grupa ljubitelja motora koja ima zajednicki agregat a to je V4 cuveni V-Max engine. Don Nelson i sam owner of Yamaha Royal Star Venture je osnovao site za slican ovome posvecen gore navedenim motorima. Site se zove venturerider.org. Tu sve mozete da nadjete sto vas interesuje o Royal Star grupi motora, veoma slicno BJBikers comunity, ali veoma specijalizovanoj za Rojal Star. Tokom godina, kao i ovaj site, druzeci se zajedno, skupljati se na skupovima , organizujuci rally voznje i sve ostalo, postali smo vishe nego samo clanovi sa screen name, postali smo familija.

Don Nelson je pre 6-7 godina otvorio vrata svoje kuce u malom Colage grdicu Oberlin, Ohio. i pozvao clanove da kod njega kuci dodju da odrzavaju motore za novu sezonu. otvoriio je svoju garazu i ponudio alat. Prve godine se pojavilo 30 clanova. Godinama taj broj se povecavao i tu su se menjale gume, kicnice, amortizeri, stelovali su se karburatori, radile elektricne instalacije i brainstorm problemi na motorima.

Prosle godine je to poraslo tako da je postao mali vasar sa preko 300 clanova. Ove godine skup se odrzao 2, Juna 2012 broj je bio malo manji zbog pomenute oluje koja se protegla celom duzinom USA do Texas-a do Canada.

Posle odlozenog Iron Butt-a krenuo sam u petak ujutro iz Chicaga na 350 Milja ( 560KM) Pilgram to Maitenance Day. Iako sam vec bio spreman i spakovan, nije bilo zurbe da se krene. lagano uz kaficu, dorucak i sve ostalo sto ide krenuo sam oko 8 ujutro po kishi koja nije bila jaka ali me je pratila skoro celim putem, na nekim mestima je bio jak plusak koji je trajao vishe od sat vremena i svo vreme me je pratio jak bocni vetar sa severa. Na nekim mestima udari vetra su bili oko 40 milja na sat, sto me je malo bacakalo po autoputu. Temperatura je bila izmedju 6 i 10C sto je putovanju davalo poseban car. prthodno opisana oprema je odigrala svoju ulogu zasta je i napravljena. Kisno odelo Toggs Froggs je i ovoga puta odradilo svoju ulogu za 10-ku, a Heated pantalone su mi dodale bash dovoljnu toplotu da se ne vratim kuci sa reumom.

 

Prva Slika je negde u Indiani neznam dali moze da se vidi jacina vetra na zastavama

Druga slika pokazuje prelepo nebo na putu iako je podne jos uvek su upaljena svetla na benzinskoj pumpi

Treca slika je pauza u indijani za rucak

Cetvrta i peta slika su sa pauze ulaskom u Ohio

Sesta slika je na zadnjoj pauzi oko 15 kilometara pre dolaska u Oberlin Ohio

post-23459-0-88684700-1339036622_thumb.jpg

post-23459-0-80599800-1339036644_thumb.jpg

post-23459-0-45408700-1339036665_thumb.jpg

post-23459-0-10170300-1339036685_thumb.jpg

post-23459-0-23377100-1339036712_thumb.jpg

post-23459-0-32102500-1339036737_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Malo Caskanje sa starim i novim prijateljima

Naravno da je palo i pivce iz lokalne mini pivare

Nebo je jos uvek sivo, ali je stala kisa, naravno na sedistu moje micike je potrebna lubrikacija

prvi motor je ispod satre vec je pocelo da se popravlja

post-23459-0-99935800-1339038826_thumb.jpg

post-23459-0-98248700-1339039460_thumb.jpg

post-23459-0-59403700-1339039491_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Napred samo, nemoj da posustaješ i vežbaj,vežbaj,vežbaj-još snažnije od ove zadnje vožnje.

Pozdrav uz strong support.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Subota 2. Jun 2012

 

Predivno Jutro u Ohio Izlazak sunca

Malo domaci pejsaz

Prvi Motor ( Moja Micika (dobra je to kobila)) u redu za kaficu kod Gazde Don-a

Neki su razapeli satore u njegovom dvorishtu

Jos jedna slika prema kuci

Pozdrav iz Amerike

pasji zivit Don-ov Pas Anna

post-23459-0-08458700-1339061910_thumb.jpg

post-23459-0-78863700-1339061926_thumb.jpg

post-23459-0-53786000-1339061950_thumb.jpg

post-23459-0-05558800-1339061998_thumb.jpg

post-23459-0-08540900-1339062016_thumb.jpg

post-23459-0-13526600-1339062034_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Don-ov Pas Anna Uziva pasji zivot

Jezerce pored kuce

Cak i ribe uzivaju u jutarnjem suncu

Pogled preko jezerceta prema kuci

Predivna kucica, sa jezercetom i ogromnim dvorishtem jednom recju ididla

 

Upozorenje da se u jezercetu nalazi Monster ???? Postoji legenda da se svake godine pojavljuje Monster i pokazuje se samo na maitenance day. O cemu ovi Amerikanci pricaju 0zbunjen.gif0stabre.gif1neznam.gif

post-23459-0-35814700-1339062495_thumb.jpg

post-23459-0-71806600-1339062622_thumb.jpg

post-23459-0-32877700-1339062655_thumb.jpg

post-23459-0-52971000-1339062684_thumb.jpg

post-23459-0-75064000-1339063041_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

I onda se pojavio prvi motor ( Moja Micika dobra je to kobila)

Malo kasnije jos nekoliko motora

onda su poceli da dolaze

i Vasar je poceo

post-23459-0-89929500-1339063427_thumb.jpg

post-23459-0-01313300-1339063463_thumb.jpg

post-23459-0-42465900-1339063521_thumb.jpg

post-23459-0-52501200-1339063540_thumb.jpg

post-23459-0-51665600-1339063576_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Za one koji zele da se oprobaju u Evropi, evo jednog prijedloga ture:

IronBut 1000 tura

 

Citava tura ima nesto preko 1000 milja, od kojih je preko 900 milja autoput,.

Ovde nije problem bulja nego glava. Jel tu pobedi onaj ko ne umre od dosade?

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc
<br>
<br>Za one koji zele da se oprobaju u Evropi, evo jednog prijedloga ture:<br> <a href="http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31NDRkaHkxMGNORFF1T1RnMk5UUT1jTWpBdU1UWXdOelk9&strDestLocid=31NDRkankxMGNORFF1T0RJMU9URT1jTWpBdU1qSTFPVGM9&strStep1Locid=31NDFkY2sxMGNORGN1TkRrNE5ERT1jTVRrdU1EUXdOelk9&strStep2Locid=31MzMwbjEwY05EZ3VNakE1TWpJPWNNVFl1TXpjeU56VT0=&strStep3Locid=31NDIxY2sxMGNORFl1TURVeE5UST1jTVRRdU5UQTFPRFU9&strStep4Locid=31NDN6MzgxMGNORFV1TmpBNU1Eaz1jTVRNdU9UTTNPRE09&strStep5Locid=31NDIxZmgxMGNORFV1TXpJNE5EST1jTVRRdU5ETTJOVGM9&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=false&dtmDeparture=03%2F06%2F2012&distance=mi&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.6&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6" class="bbc_url" title="External link" rel="nofollow external">IronBut 1000 tura</a><br><br>Citava tura ima nesto preko 1000 milja, od kojih je preko 900 milja autoput,.<br>
<br>Ovde nije problem bulja nego glava. Jel tu pobedi onaj ko ne umre od dosade?<br><br><br><br>
<br><br>Ma za dosadu, je muzika, Na slici se vide zvucnici a iPhone je pokriven sa ziplock kesom. Ja imam prikljucak za slushalice u Helmet-u ili spoljnje zvucnike. kodje imam bluetooth stereo slushalice za telefonsku konverzaciju <a href="http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/BluetoothHandsFreeProducts/Motorola-S10-HD-US-EN" class="bbc_url" title="External link" rel="nofollow external">Motorola S10 HD</a>.  par dana  pred polazak riknuo mi amplifier pa sam morao na brzinu da ga zamenim. Tacno dosada je jedna od stvari koje mogu da te umore. Obicno dobar strech pomaze.

post-23459-0-36982800-1339152321_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Pre mnogo leta u malom jezercetu pored malog gradica Oberlin, Ohio vidjen je NZF ( Neindetifikovana zivotna forma) Ili kako bi se reklo na engleskom ULF ( Unindentifine Life Form). Zver je vidjena tokom proshlih godina u jezercetu, ali niiko nije mogao da napravi fotografiju koja bi bila dovoljno cista da se zver prepozna. Slucajni prolaznik je bio dovoljno srecan da ima fotoaparat spremnu i da bude na pravom mestu u pravo vreme. Americki naucnici su pomocu satelita i radiografske rezonancije uspeli da potvrde da je zver poreklom iz Srbije sto je i NASA potvrdila. Dali zemljaci mozete da potvrdite o kojoj zveri se radi???

post-23459-0-20740100-1339195714_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

objekat iz jezera je vidljiv i golim okom i ocito je pobjegao sa ovog foruma iz teme BUT - GUZ a Americki naucnici uz pomocu satelita i radiografske rezonancije to nemogu ni kod svojih žena naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Za one koji zele da se oprobaju u Evropi, evo jednog prijedloga ture:

IronBut 1000 tura

 

Citava tura ima nesto preko 1000 milja, od kojih je preko 900 milja autoput,.

Ovde nije problem bulja nego glava. Jel tu pobedi onaj ko ne umre od dosade?

 

17 sati na motoru ti nije problem? Svaka cast. Bolji si od mene.

Jedva cekam da procitam tvoj putopis sa osvajanja Iron Butt priznanja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Za one koji zele da se oprobaju u Evropi, evo jednog prijedloga ture:

IronBut 1000 tura

 

Citava tura ima nesto preko 1000 milja, od kojih je preko 900 milja autoput,.

Ovde nije problem bulja nego glava. Jel tu pobedi onaj ko ne umre od dosade?

 

17 sati na motoru ti nije problem? Svaka cast. Bolji si od mene.

Jedva cekam da procitam tvoj putopis sa osvajanja Iron Butt priznanja :takoje:

pa nije rekao da ce ga otici osvajati i pisati putopis o tome,nego da mu je problem bulja jer ju je vjerovatno nažuljao na nekih drugih 1600 km/ 24h, a što je dobar dio nas vec napravio samo se to kod nas nikako ne zove možda LJUBAV jer ja sam u to ime prije 30+ godina odvezao curu iz NS motorom kuci ( mz 250 ) i vratio se odmag nazad u Pulu. bez kacige, svih onih mokrih suhih odjela, elektro brisaca sa sedam brzina na kacigi, grijaca noktiju u cizmama, satelita i sl. šta je to onda bilo?

Iron Buut na drugu potenciju tek onako iz ljubavi prema curi. tada nismo radili nauku od toga a doma nisi n i smio reci di si bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Za one koji zele da se oprobaju u Evropi, evo jednog prijedloga ture:

IronBut 1000 tura

 

Citava tura ima nesto preko 1000 milja, od kojih je preko 900 milja autoput,.

Ovde nije problem bulja nego glava. Jel tu pobedi onaj ko ne umre od dosade?

 

17 sati na motoru ti nije problem? Svaka cast. Bolji si od mene.

Jedva cekam da procitam tvoj putopis sa osvajanja Iron Butt priznanja :takoje:

pa nije rekao da ce ga otici osvajati i pisati putopis o tome,nego da mu je problem bulja jer ju je vjerovatno nažuljao na nekih drugih 1600 km/ 24h, a što je dobar dio nas vec napravio samo se to kod nas nikako ne zove možda LJUBAV jer ja sam u to ime prije 30+ godina odvezao curu iz NS motorom kuci ( mz 250 ) i vratio se odmag nazad u Pulu. bez kacige, svih onih mokrih suhih odjela, elektro brisaca sa sedam brzina na kacigi, grijaca noktiju u cizmama, satelita i sl. šta je to onda bilo?

Iron Buut na drugu potenciju tek onako iz ljubavi prema curi. tada nismo radili nauku od toga a doma nisi n i smio reci di si bio.

 

Svaka cast mile! U to vrijeme bez autoputa to je bilo cjelodnevno putovanje.

 

P.S.

On nije napisao da je problem bulja nego glava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja