Jump to content

Moto Zajednica

DL650 Vstrom vs XTZ660 Tenere vs F650GS

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav,

 

u procesu sam kupovine novog motora. Ideja vodilja u startu mi je bila BMW 1100 GS ili 1150 GS, ali nazalost kod nas u Republici Srpskoj jos uvijek postoji porez na luksuz pa je registracija bilo cega preko 750 kubika za mene trenutno nedostizna, tako da se izbor za sada sveo na trojac F650GS (2004), DL650 (2006-2008) i XTZ660 Tenere (2008).

 

U principu trazim enduro-turer sposoban za dnevnu kilometrazu od 300-500 kilometara, ponekad i sa dvoje na sebi. Enduro volim i vozim zbog preglednosti u saobracaju i udobnosti na nasim losim putevima.Posto vec imam manji motor za malo zahtjevniju makadamsku i sumsku voznju, motor koji sad uzmem nece previse silaziti sa asfalta osim u slucajevima kad je to bas neophodno.

 

BMW sam uspio naci i probati, ali ni jedan od druga dva pomenuta nisam u mogucnosti da nadjem i provozam, jer ih u BiH ima jako malo, tj. gotovo nikako :). Prema onom sto sam do sad procitao, DL650 u ovom trojcu ima najizrazenije tourer sposobnosti, ali nisam ga vozio i ne mogu da to komentarisem. Takodje, on je jedini dvocilindras u izboru sto nosi odredjene poene u odabiru. Tezina motora i visina motora mi nisu neka prepreka niti pretjerano bitan faktor u izboru, do sada sam vozio Afriku Twin, pa sam se navikao na tezi motor. Bitne stvari su mi zastita od vjetra, relativna udobnost i pouzdanost kompletnog motora.

 

Trenutno lagano naginjem prema XTZ660, ali nisam siguran dimenzijski koliko je zgodna za dvoje i da li je dovoljno jak za 100-120 km/h sa dvoje na sebi ?

 

Zamolio bih upucene i vlasnike ovih motora da mi malo pomognu sa misljenjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Mislim da sobzirom da neces mnogo van puta treba da razmisljas i dl650 ,dva cilindra,najudobniji ,a najaci,znaci bas za put za off je isti ko i maltene bilo koji R motor :neznam: znaci sa endurom nema veze,a prijatelj moj je imao xtz660 i kaze da je odlican za jednu osobu i za off,al za put i dvoje + stvari ne bas...cak ga je i prodao i kupio africu 2002 :aha: za Gs a ne znam .mslm da je klasican sminkerski motor,po meni najlosiji izbor...Pozz i srecno,a zanima me tema jer i ja mozd sledece god budem jurio xtz660...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Mislim da sobzirom da neces mnogo van puta treba da razmisljas i dl650 ,dva cilindra,najudobniji ,a najaci,znaci bas za put za off je isti ko i maltene bilo koji R motor :neznam: znaci sa endurom nema veze,a prijatelj moj je imao xtz660 i kaze da je odlican za jednu osobu i za off,al za put i dvoje + stvari ne bas...cak ga je i prodao i kupio africu 2002 :aha: za Gs a ne znam .mslm da je klasican sminkerski motor,po meni najlosiji izbor...Pozz i srecno,a zanima me tema jer i ja mozd sledece god budem jurio xtz660...

:nanana:

Ima toga jos :takoje:

Moj izbor bi bio xtz660 ali posto vec imas neki cross koji teras na off a treba ti neki putni motor koji je za dvoje odlican i koji mozes da oteras na makadam ili blagi off izbor je naravno Strom :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

*Sharba* ,pa pazi sve moze,al realno bez zbica i 21 prednjeg tocka nije to to...a moj glas sobzirom na potrebe coveka def za vrhunski dl650 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

I ja bi se pridruzio kolegama koji ti savjetuju da trazis Stroma ( ja ga vozim 3 godine i veoma sam zadovoljan) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Preporucujem Strom-a za ono sto tebi treba. Nema greske!Strom, strom, stromcina, on je prava momcina!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 336 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Jos jedan glas za Stroma!0takoje.gif

Vozim ga 4 godine i prezadovoljan sam!

Dvoje nosi lagano i ekstra je udoban!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5525 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jel moguce da je ovakvo jedinstvo po pitanju odlucivanja...takodje glasam za Stroma u okviru trazenih osobina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Jel moguce da je ovakvo jedinstvo po pitanju odlucivanja...takodje glasam za Stroma u okviru trazenih osobina.

 

I mene je iznenadilo ovo jedinstvo :). Ocekivao sam vise otpora od clanova obe sekte, ali izgleda da nemaju sta da kazu protiv Stroma :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12297 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imam utisak da su Suzukijevci kad su krenuli da projektuju malog Stroma uzeli Transalp, zapisali i otklonili sve primedbe koje vlasnici TA imaju :)

 

- Malo više snage iz iste kubikaže

- Mogućnost držanja 150 km/h na autoputu

- Veća udobnost sedišta

- Šesta brzina

- Ubrizgavanje goriva

 

...i sve to za sličnu cenu :)

 

I moj glas ide malom Stromu, navedeni jednocilindraši su previše "drndavi" za moj ukus :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12297 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kepo, probao sam Stromčeta jedan dan na sat-dva i baš sam držao tu bzinu na autoputu, sad se ne sećam koliki je bio broj obrtaja ali što se tiče zvuka motora i vetra tu je neka granica lagodne vožnje.

 

Pitao sam i nekoliko vlasnika istog i svi kažu da je tih 140 - 150 km/h kraj normalne vožnje sa prihvatljivom potrošnjom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Kepo, probao sam Stromčeta jedan dan na sat-dva i baš sam držao tu bzinu na autoputu, sad se ne sećam koliki je bio broj obrtaja ali što se tiče zvuka motora i vetra tu je neka granica lagodne vožnje.

 

Pitao sam i nekoliko vlasnika istog i svi kažu da je tih 140 - 150 km/h kraj normalne vožnje sa prihvatljivom potrošnjom.

Slazem se :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Suzana!!! :takoje: GS nisam probao, iako sam hteo da ga kupim. Na svu sreću sam odustao od njega. Tenere sam vozio i ona je ok, ali nije za duža putovanja + 1 cilindar...

 

Dakle Suzana. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ovakvo nešto još ne videh. Ne samo da se komentatori slažu, nego se još niko nije pojavio da predloži neki sasvim deseti tip i model motocikla.

I od mene preporuka za Stroma glede Sveštenikovih zahteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ovakvo nešto još ne videh. Ne samo da se komentatori slažu, nego se još niko nije pojavio da predloži neki sasvim deseti tip i model motocikla.

I od mene preporuka za Stroma glede Sveštenikovih zahteva.

 

 

Pa čovek je lepo rekao da se troumi između ova tri tako da je to to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja