Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Kako drzite podesenu rucicu kvacila ?

Procitao sam da je najbolje da bude zagegnuta i da nema ,, lufta ,, ali tako odvaja previsoko...

Ja kada je malo olabavim cuje se mjenjac, ne ide onako meko u saltanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Kako god da se nasteluje i sta god da se uradi na Vari ce se menjac cuti. SVe je to OK... tako je dzaponeze predvideo ;)

 

Ja drzim malo opusteno kako bih mogao da opustam prste ispruzene na rucicu a da ne cimnem slucajno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Jel neko probao bilo sta da radi sa zadnjim amortizerom tipa remont i slicno. Ima neki likovi u uk rade za 100 evra komplet reparaciju i daju 2 godine garanciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jel neko probao bilo sta da radi sa zadnjim amortizerom tipa remont i slicno. Ima neki likovi u uk rade za 100 evra komplet reparaciju i daju 2 godine garanciju

 

Moram da se umešam, cena u UK kreće od 120&=167€ plus troškovi poštarine a ostrvljani međunarodnu poštu rade avionski i po informaciji, iz Bosne bi  usluga koštala oko 200&=280€ za Afriku bez dodatnih radova koji se ekstra naplaćuju a u većini slučajeva ih je neophodno uraditi, mislim prevashodno na estetski deo,

 

http://www.brooksuspension.co.uk/honda-xrv750-africa-twin-shock-absorber-rebuild-repair-service.html

 

a da ne govorim o nužnoj modifikaciji koji ja radim recimo:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/86141-servis-amortizera/?p=1731888

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Djunta, hvala sto si se umesao. U italiji moze da se nadje nov showa amort za 150 evra, vidi link dole, a nasao sam i jednu firmu za 120, samo sad ne mogu da nadjem. Ja sam voljan da uradim reparaciju, ali ako reparacija kosta kao i nov amortizer, onda mislim da je bespredmetno i pomisljati na to... mozda gresim

 

http://www.ebay.it/itm/AMMORTIZZATORE-MONO-REAR-SHOCK-ABSORBER-SHOWA-HONDA-VARADERO-1000-/271890700075?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item3f4df2d72b

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Djunta, hvala sto si se umesao. U italiji moze da se nadje nov showa amort za 150 evra, vidi link dole, a nasao sam i jednu firmu za 120, samo sad ne mogu da nadjem. Ja sam voljan da uradim reparaciju, ali ako reparacija kosta kao i nov amortizer, onda mislim da je bespredmetno i pomisljati na to... mozda gresim

 

http://www.ebay.it/itm/AMMORTIZZATORE-MONO-REAR-SHOCK-ABSORBER-SHOWA-HONDA-VARADERO-1000-/271890700075?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item3f4df2d72b

 

Cena sa linka je izuzetno primamljiva, kupuj, predpostavljam da nemaš na motoru nešto posebno što zavređuje servis. Kvalitetabn amortizer pre svega u smislu performansi uvek vredi reparirati, ( i redovno servisirati), umesto kupiti nov no name ili sumnjivog kvaliteta. Pojavilo se nekoliko daleko istočnih marki po prihvatljivim cenama međutim po pričama sa neta su ispod očekivanja. Ne košta baš bez veze dobar amortizer i po 1.500€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ne znam kod koga ali jedini razlog takve potrosnje  Vare su karbovi. Obavezno stelovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bilo je mesanog puta ali i cimanja. Cuo sam se sa majstorom resicemo to. Moze da bude svasta. Do 7 L maximum bi trebao da pije.

Tako je... Ako se bas cepa na autoputu moze da ode na oko 8 a u varijanti putovanja i mesane voznje ne bi trebalo preko 7. Meni na putovanjima (dvoje na motoru + 3 kofera) obicno trosi izmedju 5.8 i 6.7 zavisi kakvim putevima se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Meni je na bivsoj Vari pre puta u Albaniju prosle godine sredio Bokilic i bilo je ok.Na autoputu sa nas dvoje i tri kofera brzina konstantno 150 do 160 nije islo preko 8.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5411 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Drugari, prodaje se Varadero, 2005 godina, havarisan. Geknuo na lijevu stranu, otisao lijevi kofer, korman, vizir. No, ono sto me brine je kako da budem siguran da je viljuska ostala zdrava? Koje su varijante provjere, pregleda?

 

Ako je to zdravo, onda i nije losa kupovina, inace nemam namjeru da se zajebavam sa popravkom viljuske, a zamjena pojede previse parita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

Pozdrav svima.Do skoro sam bio vlasnik jedne XT660R 2005,u planu mi je Varadero 1000 od 2003 godista,sa einsprtz-om.Procitao sam sve od prve stranice na forumu,dosta toga sam saznao...medjutim nisam nigde pronasao,posto imam prikolicu za motor,tj prikolica klasicna kojoj je dodat onaj dodatak gde se utera prednji tocak,pitanje je koliko je Vara dugacka od tocka do tocka tj najvise vertikale tocka posto mi je prikolica 210cm od stranice do stranice,Sa XT mi je falilo mozda 2cm da zatvorim stranicu (sto nije bio problem)ako neko moze da premeri ili zna vec dimenziju bio bih veoma zahvalan.Da dodam da su stranice visine do 30cm.Jos nesto nasao sam jednu 2003 koja mi se svidela pa ako neko hoce da kaze koju rec postavio sam link....Unapred zahvalan

 

 https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/motorrad/honda-varadero-1000-sd-02-6-gang-euro-3-999-140904712/?folderId=330611

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5411 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ekipica, gdje bi mogao da nadjem onaj plasticni stitnik motora dole za Vararedo 2005 godina? Nasao sam za stariji model, ali nije isti. I da li negdje ima onaj nosac fara, ona kao zica, gelender, kako li se zove?

 

HONDA_XL_1000_Varadero_2005_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja