Jump to content

Moto Zajednica

Najcesci udes motociklista

Recommended Posts

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

Ja sam bio svedok identične nesreće!

Lik je rekao nisam ga video! ??? Nije ni gledao 100% jer sam ja bio 5 metara od njega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ono što mene jako muči su reakcije ljudi posle sudara! Prosto nemogu da verujem koliko ljudi samo prodje pored povređenog kao da se ništa nije desilo. Na ovom snimku kad se pogleda skoro svi automobili su nastavili da idu svojim putem  ???

Ja lično sam već nekoliko puta izvlačio ljude iz slupanih automobila a poslednji put sam se i posvađao sa nekoliko "svedoka" sudara koji su svo vreme samo posmatrali šta se dešava! Falile im samo kokice  :-X

***ostatak teksta brišem jer nema nijedne lepe reči...prosto odlepim samo kad pomislim na takve "ljude"***

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

      Cini se da vozaci cetvorotockasa imaju problem u proceni brzine motocikla . Slazem se da je masa bezobzirnih i drskih ali se ista situacija(kao na snimku) toliko cesto ponavlja da je ocigledno da postoji jos neki faktor. Jedini nacin zastite u takvom slucaju je uciniti sebe sto uocljivijim (sirena,dugo svetlo, mozda odelo u nekoj jacoj boji...) i definitivno MANJA BRZINA. Jedino tako mozemo sebi stvoriti ono minimalno vreme za kocenje ili evntualno promenu pravca ako je moguce.

      Licno sam vozeci automobil vec prilicno dugo sebi propisao par pravila kojih se drzim. Prvo. Kad god u toku voznje SAMO POMISLIM da radnja (na primer obilazenje) koju nameravam da obavim mozda ne bude uspesna, istog casa odustajem od iste i odlazem za drugi momenat. Drugo.Ovo se odnosi na predvidjanje ponasanja ostalih ucesnika u saobracaju. Kad god SAMO POMISLIM da neki od ucesnika u mojoj blizini moze uraditi neki ne logican potez, pustam ga da se udalji ili se udaljavam i pratim njegovo kretanje sa vise paznje

    S obzirom da ovo nije vezano za vrstu vozila ista pravila primenjujem i u voznji motora

    Ne bih da mnogo pametujem ovde ali ako bar nekoga ovaj post podstakne na vise razmisljanja na tu temu, nije bilo uzalud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kod nas postoji samo jedno saobracajno pravilo:

 

Ako prilikom izvodjenja nekog manevra nije bilo mrtvih i ranjenih, onda je taj manevar bio dozvoljen.

 

Ovoga se pridrzava ogromna vecina ucesnika u saobracaju, narocito u gradovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: BG-Rakovica
  • Motocikl: Honda VT500C

Ja sam pre desetak dana imao prisni kontakt sa asfaltom, pa su mi sveza secanja i osecanja prema takvim dogadjajima.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=11144.0

 

Po meni samo jedna rec opisuje stanje stvari a to je BEZAKONJE. Kakva crna pravila o saobracaju, pa po njima samo “ovce” voze a niko to nece da bude. Gledam svakog dana kako ljudi voze onako kako njima odgovara. I automobile i motore. Koliko njih stvarno zuri nekuda a koliko njih vozi tako, jer misli da tako treba ili se jednostavno izivljava. Svako jutro u Kosutnjaku dok idem na posao, idu kola po stazama u parku kao po putu. Neka mi kaze ko zna, kolika bi kazna za tako nesto bila u normalnoj drzavi. Stric koji radi u Francuskoj mi rece pre izvesnog vremena da je kazna za laksi prekrsaj, tipa pojas, svetlo itd, od 300 do 500 evra. Za nesto teze ode i pola plate, pa ko voli nek izvoli. Isti ti zapadnjaci kad dodju kod nas ili drugde, kad vide da se za male pare sve resava, podivljaju. Ogorcen sam. Mislim da je krivac za ovaj rat na drumu drzava, policija, pa vozaci i to tim rasporedom . Drakonske kazne i njihovo sprovodjenje, po meni jedini lek. Pitam se, koga ima vise, onih kojima odgovara sadasnje stanje ili onih drugih.

Pozdrav svima

 

PS: Ima u saobracaju ucesnika koji imaju neko svoje vidjenje stvari.

Naprimer, moja tasta. Iako se naplacala odsteta i imala vise svojom greskom izazvanih sudara i dalje kaze: Ja sam dama, ja imam prednost.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Tako je, djenerale, nisam komentarisao ponasanje ljudi koji prolaze da bih video hoce li ko primetiti tu zanimljivu situaciju. Pa ja stajem ako vidim povredjenu lisicu na putu, da je bar sklonim da je ne bi neko naknadno pregazio! E takvim ljude pravi novi svetski poredak, bezosecajne masine hladnog srca i bezdusne, koje ne zanima tudja nevolja. Na zalost, sve je vise takvih i u Srbiji. Meni se desilo da padnem sa suvozacicom (srecom, sa 30h) na deset metara od ljudi i niko nije hteo da pridje, makar reda radi. Svi su se pravili kao da ne vide sta se desava. Blago nama, ode Srbija u 21 vek, fuck >:(

A i Dex je dobro primetio za motor! Da juri, juri, cak udara u auto blizu sredisnje linije puta, cak ne moze ni da proba da ga izbegne. Jos ako je kocio, sta mislite, kojom brzinom se kretao u gradu ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

... Da juri, juri, cak udara u auto blizu sredisnje linije puta, cak ne moze ni da proba da ga izbegne. Jos ako je kocio, sta mislite, kojom brzinom se kretao u gradu ???

 

Ja sam imao identicnu situaciju, samo u raskrsnici (sa semaforima)... I tog trenutka, svakog delica sekunde sam bio svestan svega, a i sada kad vrtim taj trenutak u glavi i reci cu ti (vam) sledece... NEMA VREMENA ZA IZBEGAVANJE... samo pokusaj da se maksimalno smanji brzina do trenutka udarca !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

Duga svetla i palac na sireni, koncentracija iznad maksimuma i spora vožnja. Ostaje onda samo da se uzdaš i u druge.

 

najzli

Džabe ti sve to kad ima imbecila koji voze po principu ko jači taj kači!

U više navrata sam jedva izbegao takve majmune, pravi se kao da te nema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Uhhh.. kasno je, al` ne mogu da odolim temi. ;)

 

Pitanje je, kapiram: koliko je dobra/losha procena drugih vozacha o brzini kretanja motocikla ( pod uslovom da te primeti )?

 

Ja bi dodao: da li i oni koji gledaj, imaju vremena da te primete???

 

Nemam klip, ali sam dozziveo, pa cu pokushati u detalje da vam oslikam:

 

    Mesto dogadjaja je Vidikovac, prva autobusk stanica od okretnice 23-ojke prema gradu. Ne znaju svi, to je lepo osvetljena ulica sa po jednom trakom (svaka traka po 3m) u oba smera i sa vrlo blagom krivinom ulevo, malte-ne pravac. 22:00h, stojim u stanici na 10cm od ivichnjaka, sva chetvora vrata otvorena. Ushlo njih petoro, moj pogled zadrzzan u desnom retrovizoru. Ne ulazi vishe niko- chisto i pazi sad; sledece moje radnje odvojene zarezom rachunaj da su istovremene: zatvaram vrata, dajem levi migavac, , volan ulevo za 45 stepeni, pogled u levi retrovizor - chisto,

blago dodajem gas. Pri shetanju od desnog do levog retrovizora skenirana situacija ispred - idu par automobila u susret - normalno. E sad obrati pazznj na vremensku distancu. Znachi, lagano sam krenuo sa blagim odaljavanjem od ivichnjaka i pogled mi je u levom retovizoru. Vrecam se u desni retovizor kratko ( zbog nedaj Bozze da neko ne visi na vratima ) i ponovo u levi iz predostrozznosti i VIDIM  :o  jedan far u visini zgloba. KOLA NAM IDU U SUSRET, BUS SE ODALJIO OD IVICHNJAKA, VOLAN U DESNO, ODUZIMAM GAS, GRCH I TESTERA PO STOMAKU, a On, ma ne, nego ONI, u stilu "Top Gun"-a ( F-16 bezzi  Mig-u 31 ), prolecu tik  pored mog prednjeg  levog coshka. UUhhhh, jebote, chuka mi stala i sad dok pishem.

 

Sad vec znam da su "oni" ( F-16  i  Mig-31 ).Samo u vremenu koliko sam okrenuo glavu ka desnom i nazad do levog retrovizora, oni su se stvorili pored mene Boga bitaj kojom brzinom i sa totalnim rizikom "zujeci"  izmedju busa i vozila koja su ishla u susret.

Cesto pomislim da ce oci da mi se razidju svako na svoju stranu od gledanja u te retrovizore i ova situacija je proshla srecno samo zato shto 

je na neki nacin "ocekujem". I onda pomislim: O kom vremenu i uopshte uochavanju motocikla mozzemo da razgovaramo, recimo sa nekim ko je "juche" seo u auto i poshao u osvajachke pohode na ulice grada. ??? ??? ???

 

Onoj dvojici "pilota" zzelim puno srece u buducnosti, jer samo sreca mozze da ih spasi pri takvoj brzini i pri tako rizichnoj vozznji.

 

Bilo je u nekim temama razgovora bash o tim nesrecnim milisekundama i to bash brojkama i koliko brzo uopshte ljutski mozak mozze da registruje sliku itd. Mislim da je Lalajko to negde detaljno opisao, ali svakako treba iznova diskutovati , da se gradivo obnovi i ne zaboravi.

 

Rekao bi josh da su onaj grch i testera po mom stomaku u tim trenutcima proizveli mnogo "poruka" upucenih neduzznoj majci. Taj prepad i slichni osecaji uzrokovani ovakvim ponashnjem nekih "baja", donosi negativnu sliku o motoristima, a samim tim nadalje i nebrigu, pa se onda mi chudimo kad chujemo komentare u stilu: "ma go ga j*be kad je budala".

 

E, ja zzelim da toga vishe ne bude, pa mi nije teshko palo da pishem jutros do 5:20h.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova

Ja imam teoriju kako ljudi gledaju u saobracaju.

Posto priroda nije napravila ljude da jurcaju 100

i kusur na sat, vec negde do 25-30 km/h onda

se oni tako i ponasaju.

Da bi se ponasali drugacije, potreba je koncentracija,

odnosno kad se covek krece, pomocu neke naprave,

vecom brzinom od svoje prirodne, onda se tome i

prilagodjava, GLEDA u skladu sa brzinom kojom se

krece.

Prosto receno, sto se brze krece, GLEDA DALJE,

sto se pak sporije krece GLEDA SAMO BLIZU OKOLINU.

E, zbog ovog drugog dolazi do one cuvene:

"Izvini, nisam te video." ili "Odakle se ti stvori."

Ako ne verujete u ovu moju teoriju, testirajte sebe,

vozite brzo i primetice te da gledate kilometar dva

u daljinu, naglo usporite na 5 km/h i videcete da ce vas

pogled da se zadrzi na nekih 50-100 metara od vas, ne dalje.

A tek ako ste u gradu.  gde je ogranicenje 60km/h, a vi ste

toga svesni, gledace te jos krace, odnosno 50-100m,

jer NE-ocekujete da se tu neko (nesto) krece 100 i kusur na sat.

Znaci. da bi ste ucestvovali u DANASNJEM LUDOM SAOBRACAJU,

morate da budete NON-STOP KONCENTRISANI, jer jedino

pomocu koncentracije mozete da gledali i blizu i daleko,

bez obzira kojom se brzinom krecete, sto je, verujte NEMOGUCE

pored ovolikih stresova i ostalih pi'darija koje nam se svakodnevno

desavaju.

 

ZATO pamet u glavu, cim vidite da neko uspori, bilo da dolazi

od napred, sa strane, USPORITE i vi, jer taj ce nesto da

uradi, samo sta, to ce te tek da vidite, i uvek GLEDAJTE DALEKO.

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Ja sam bio svedok slicne saobracajke u Zemunu, crna honda, slicna situacija, manja brzina, vozac i suvozac, hitna, suvozac bez tezih povreda, vozac na nosilima, i vec krenuh da iznapushavam a mozda i nokautiram vozaca automobila misleci da je neka nemarna pijana budala, medjutim, ispostavlja se da je vozac automobila najnormalniji decko, odlikas i trezvenjak, sav prestravljen, u cudu, kune se i vice "nisam ga video", "nisam ga video". I onda sam shvatio da postoji fenomen, da cesto vozac auta ne vidi motorciklistu, cak ako i gleda u njegovom pravcu!? Ne treba se zaletati po gradu i po meni treba biti sto shareniji i uocljiviji. Biti sav u crnom jeste sminka, ali i vrlo opasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja