Jump to content

Moto Zajednica

Posao preko letnji raspust u Leskovcu

Recommended Posts

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

E ovako, posto sam odlucio da sakupim malo pare spreman sam malo da se zaposlim za letnji raspust (22.06-31.08),

A evo sta znam

-Odlicno poznavanje francuskog jezika (materni jezik)

-Napredno poznavanje engleskog jezika

-PSP dozvola

-Mogucnost rada sa mojim skuterom (pokrivanje troskova goriva+ 1% od troskova goriva za amortizaciju eksploatacionih troskova)

-Zavrsavam trecu godinu u struci tehnicara drumskog saobracaj

-Iskustvo u radu u porodicnoj prodavnici

-Znam da rukujem kasama i slicno

-Osnovno poznavanje mehanike i masinstva

 

Trazim posao u Leskovcu ili blizoj okolini (Bojnik,Lebane,Vlasotince,Grdelica)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

superlativ je prejeban u tom kraju :)

 

1. kiselo

 

2. pokiselo

 

3. najkiselo

 

4. civot

 

5. ne tura se usta

 

 

 

 

1. glup

 

2. glupsi

 

3. najglupsi

 

4. bulco

 

 

 

 

:takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Nisam punoletan, a i nemam nikakav smestaj, niti znam ikoga. Ne bih mogao da ustedim nista.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

znaci francuska nekom majka nekom maceha bez obzira na maternji jezik? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Nisam siguran da li je ova rasprava za ovu temu, ali te prazne price majka ili maceha, ekonomska kriza i slicno su daleko od istine.

Treba uvideti da Francuska, Engleska, Svajcerska i Nemacka cine ekonomsku formaciju koja je kicma evropske unije. Ove drzavee su tokom godina razvile sistem zaposljavanja koji doveden do te mere savrsenstva da strane faktore mogu samo negativno uticati na ekonomiju.

Problem, ako se to moze nazvati tako, je nastao kada je 2007. godine Rumunija usla u EU, sto je dovelo do toga da veliki broj Rumuna se odseli u bolje situirane drzave EU. Rumuni su prihvatai bilo kakav posao, radili po 12-13h dnevno za neki minimalac kako bi skrpili kraj sa krajem. Takva radna snaga je odgovarala kapitalisitima i oni su naglo poceli da otpustaju radnike koji su radili dugi niz godina i zaposljavali rumunsku jeftinu radnu snagu. Kada su Rumuni skapirali da nista ne mogu postici na ovaj nacin i da ih iskoriscavaju, oni su naglo poceli da napustaju svoja radna mesta i da se vracaju u domovini, sto je dovelo do ekonomskog kolapsa. Taj ekonomski kolaps je zahvatio Francusku i Nemacku, ali najvise Svajcarsku jer je ona vec bila poljuljana 2001. kada je aviokompanija Swiss-Air zajedno sa sobom u propast povukla i celokupnu drzavnu ekonomiju.

Sve je to dovelo da se zaostri politika prema stranim drzavljanima i sezonskim radnicima. Najostriju politiku protiv strance trenutno vodi Svajcerska. 2011. na vlast su dosli ultra-nacionalisti sto je jos vise zagorcalo zivot strancima. Evo nekolko primera zakona koji su oni uveli koji su cak i neki nazvali rasistickim:

- Zabrana gradanja hramova, kao i isticanje verske razlike posebnim odevnim predmetima (islamske maske i marame preko lica, nosenje belih kapica i sl.)

- Uvodjenje strogog sistema za dobijanje drzavljanstva i sprovodjenje kontrole ( osoba mora ziveti 12 godine u istom gradu i ne sme napustati teritoriju drzave duze od tri nedelje)

- Uvodjenje specijalne tarife za placanje poreza, registracije vozila, osiguranja i drugih drzavnih taksa prema nacionalnosti ( Za primer Srbin placa 30% skuplji registraciju i osiguranje vozila nego Svajcarac jer se smatra u grupi rizicnih osoba po bezbednost saobracaja)

- Uvodjenje egzilacije iz drzave umesto sluzenje zatvorske kazne do 5 godine za strane drzavljane ( filozfija je prosta ovde, sto Svajcaraci da placaju troskove zatvora kada prosto mogu da ga oteraju iz drzave i zabrane mu pristup drzavi)

Ima mnogo jos slucaja gde se pokazalo da prosto ne zele vise da tolerisu strance.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Drugar, srecno sa trazenjem posla i svaka cast za kvalifikacije,naci ce se nesto vec i za tebe, mada je bas frka za posao!

 

A ovi bajkeri - drugari bi mogli kad su se vec raspisali da ponude nesto sami...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Je'l se kaze Svajcarska, ili Svajcerska? :zvizduk::staa:

 

Sad kad si rekao primetio sam da sam upotrebio oba nazvia a ne znam koji od njih je tacna, valjda neka tvorevina prostog naroda koji ne zna da prevede lepo. :stabre:

Ali znam da je izvorni naziv Elvetska konfederacija ili Confederation Helvetica (CH)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

A znas li pljeskavice da pravis? Dobro ti ova filoSofija ide al' neces se ti leba od toga najesti... :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Samo ti sine traži posao, a daće Bog da ga i nađeš. Kako god bilo i koliko god loše bilo, niko nije ostao gladan ako je tražio posao i nije bio gadljiv da radi. Samo je pitanje za koliko para. Reklo bi se da si vredan i to ti je ogroman plus od mene a koliko vidim, imaš i škole. Onaj gore sve gleda pa gleda i tebe. Ne brini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Samo ti sine traži posao, a daće Bog da ga i nađeš. Kako god bilo i koliko god loše bilo, niko nije ostao gladan ako je tražio posao i nije bio gadljiv da radi. Samo je pitanje za koliko para. Reklo bi se da si vredan i to ti je ogroman plus od mene a koliko vidim, imaš i škole. Onaj gore sve gleda pa gleda i tebe. Ne brini.

 

Ko traži naći će i ko ište daće mu se !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja