Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga-customizing

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Poshto imam kacigu koju koristim za stunt... znachi jet kaciga UVEX Police.. heh ironija...

reshio sam da je oshmirglam i ofarbam u kuccnoj radinosti... Fora napravi sam...

znam kako treba samo ne znam oko texture shmirgle... Sa kojom da krenem sa skidanjem farbe a sa kojom da zavrshim...

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

ako  nije ogrebana dovolno je uraditi samo vodeni 800,naravno ako farbas u metalik boji,ako radis u akrilu dovoljno je i vodeni 600

samo moj ti je savet,radi metalik.ako ima vise  i dublje ogrebotine,koje ne mozes sanirati sa 800,onda moras smirglom 240 suvom da istrljas sve riseve,pa da uradis prajmer,odnosno spric git

ako ti nesto nije jasno slobodno pitaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ne znam da li si citao uputstvo, gde kaze da je strogo zabranjeno farbanje, verovatno jer razredjivac steti kacigu !!!

Ko zna mozda i ne lazu, ja ne bi rizikovao (mozda nalepnice)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Ne znam da li si citao uputstvo, gde kaze da je strogo zabranjeno farbanje, verovatno jer razredjivac steti kacigu !!!

Ko zna mozda i ne lazu, ja ne bi rizikovao (mozda nalepnice)

 

Zabrana je da bi kupio novu kada izgulis staru. Nitro moze da naskodi kada bi se kaciga potopila u njega, od farbanja sigurno ne.

Treba imati u vidu da kada farbas kacigu ne farbas plastiku nego staru boju (novije kacige su uglavnom vec ofarbane). Zato ne treba skidati ceo sloj stare boje nego samo lagano preci sa smirglom 240. Ostecena mesta ne ukopavati smirglom nego popuniti gitom. Nakon toga ide dvokomponentni spric  git, koji se presmirgla vodenim 800. To je sva priprema. Ako kaciga nije farbana priprema je ista samo pre spric gita ide plastik prajmer.

Prica za drugi  deo je komplikovanija, zavisi kako hoces da ofarbas, u koliko boja....

Ovo je Haga replica poslednja kaciga koju sam uradio, a link dole su neki stariji radovi

http://www.minoa.co.yu/helmets.htm

 

post-0-12878991566548_thumb.jpg

post-0-12878991567723_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

ja bih da uradim mat crnu i preko bele shablone isto tako u matu...

shablone sam napravio samo treba da uzmem i da pochnem da trljam ovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nemojte samo da ovo preraste u temu o Farbach-u. Ako vas interesuju njegovi radovi imate temu Farbanje kod Farbach-a, a u ovoj temi pokusajte ipak da date savete u vezi teme. Ako enone smatra da je dobio potrebne savete neka zakljuca temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

oshmirlgano... gradacija shmirgle je bila 360 samo sam tu mogao da nadjem ovde na dorccolu... ::)

sad je onako mat.... znachi izgubila je sjaj...

imam dva pitanja...

prvo: Gde mogu da nadjem shpric git u konzervi tj spreju....

drugo: Kad predjem shpic gitom shta je bolje da prvo nanesem shablone koji cce biti u sjaju, ili boju tj crnu mat pa preko shablone??

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

E pa sad nije da imamo neke bruka dobre farbare ali smirglu 240(ili priblizno) sigurno mozes da nadjes sto za spric git u spreju ne vazi za njega skokni do buvljaka(tezga 2 ii 3 red pri sredini). Ja bi prvo stavio crnu mat pa onda sablone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

verovatno si u pravu ali ja sam onako malo lenj... pa me je mrzelo da se motam negde dalje od dorccola...

Josh jedno pitanje... gde je buvljak? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Nadjen shpric git i predjeno je jedared preko.

Shta sad. Da li treba shmirglati ili treba precci vishe puta shpric gitom??

Kaciga trenutno izgleda ovako:

404.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

ako se ne vide risevi ispod ne treba vise slojeva. Sacekaj da se dobro osusi pre farbanja, hoce da se potklobuci ako se boja nanosi previse mokro. Naravno spric git treba presmirglati vodenim 800. Ako negde probijes ponovo nanesi spric git.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Moja preporuka je da kada se kaciga zavrsi, dva puta izlakira.Prvi put,pa se osusi, pa se osmirgla vodenom1200, pa druga ruka.

 

Razlog je taj da kada se tako uradi onda ti se nece pod rukom osecati bele aplikacije nego ce sve biti kao jedna celina.MNOGO dobro bude.

Samo pazi da kad budes smirglao,ako budes ovako radio da ne krenes da smirglas i bele ivice.

Najbolje je polako, osusis, predjes rukom, pa jos malo.Kad ti pod rukom bude sve ravno, bez osecaja da prelazis sa boje na boju to je to. Onda druga ruka laka i bice EXTRA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja