Jump to content

Moto Zajednica

Laverda ghost 650?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Burazer od strica  je video na moto-berzi, Laverdu ghost 650ccm, i pozvao me je da mu kazem nesto o tom motoru.

Kako nisam upoznat sa ovom markom, nisam znao sta da mu kazem, pa vas molim da mi pomognete kako bih ja njemu pomogao.

 

Znaci motor je 1998 godiste, kosta 3000evra. Konkretno, burazera zanima kakav je kvalitet, da li je isplativo uzeti ga,kakva je situacija sa delovima i servisom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

V motore cini mi se...

 

Ali motor stvarno dobro izgleda, zar niko nije vozio Laverdu, bilo koji model, zanima me mehanika, servisi...

 

Moji poznanici su vozili Laverdu JOTA 1000, i 1200 (ne secam se oznake).  Cudovista od motora,teski,"neupotrebljivi",  ALI IDEALNI SA ONE TACKE GLEDISTA 80-tih godina.  Sve se to tada kupovalo novo,slovenci su bili zastupnici i oni su drzali servise. Mislim da se tada i islo u Sloveniju na servis. Inace LAVERDA je proizvodila iskljucivo redne motore ,dvocilindras od 500ccm i trocilindrase od 1000,1200ccm.  Delovi danas za te modele  ????  Za ovaj novi model ima delova kao i za sve "novo",ali verovatno su papreni kao sva Italijanska ekskluziva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Poslednji trzaj Laverde pred bankrot.  :(

 

'94 pretstavljaju V masinu od 650ccm od 70ks. Tokom godina zapremina je porasla na 750ccm, a snaga u zavisnosti od modela ( Ghost, Ghost S (najlepsi naked), Sport) kretala od 80-100ks.

 

"Labudova pesma" bio je model Formula, ekskluzivna verzija modela Sport.

404.jpg

 

Ogibljenje na svim modelima je proizvod marke "paoli", potpuno podesivo, kocnice takodje vrhunske- Brembo serie Oro. Oni koji su je vozili kaze da je osecaj kao na Ducatiju SS. Ja, na zalost nisam vozio ni jedno ni drugo ;D, ali znam jednog starijeg gospodina iz Segedina (drzi malu radionicu za Italijanske i druge egzoticne marke, kod njega sam se snabdevao delovima za Apriliu) koji ima u svom vlasnistvu model 668 SP, u fabrickom stanju. On mi je rekao navedene utiske u voznji (koliko smo uspeli da se sporazumemo), ali jedno je sigurno- motor uzivo izgleda zaista prelepo.

 

 

Proizvodnja je prestala negde '99-'00 kada Laverda odlazi pod stecaj. Necu da te obeshrabrujem, ali potraga za rezervnim delovima i dalja prodaja mogu da ti zadaju prilicnu glavobolju. Zato razmisli dobro pre kupovine.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam je nikada vozio, ali poznajem lika koji ima nekoliko laverda ne znam tacno koje su oznake ali znam da uzivo izgledaju fantasticno i da su velike zverke. Taj prijatelj mi je rekao da su to extra motori i da mnogo dugo traju. Ali sto se tice delova nemam nikakve informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

ponosni vlasnik 8 laverda

 

Jbt, taj ih skuplja k'o znachke... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam je nikada vozio, ali poznajem lika koji ima nekoliko laverda ne znam tacno koje su oznake ali znam da uzivo izgledaju fantasticno i da su velike zverke. Taj prijatelj mi je rekao da su to extra motori i da mnogo dugo traju. Ali sto se tice delova nemam nikakve informacije

taj lik se zove IVKE , clan je MK FAMILIJA zivi u sremcici i ponosni vlasnik 8 laverda

po njegovoj prici extra motor koji se ne kvari, delova ima dosta ,sto polovnih sto novih,

malo je skuplji za odrzavanje,al se i ne kvari

 

 

Jeste Deki u pravu si, reko mi je da te poznaje posto sam te ja pomenuo u nekoj prici i da je bio sa tobom kada ga je udario neki lik autom  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Laverda Ghost ima redni motor sa dva cilindra. I da, lijep motor (treba li sumnjati u italijanski dizajn).

 

Ali ako je jasno da je redni motor, ostaje pitanje da li ima celicni ili aluminiski ram. Ja imam ovu fotku

 

Laverda20Ghost20Strike201998.jpg

 

 

lijep pogled instrumente

 

DSC07396b.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Wulfy je u pravu. Izvinjavam se, moja greska... :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Pozdrav svima!

Ja imam Laverdu 500 S vec 17 godina i stvarno volim motore marke Laverda.To niso obicni motori nego su rucni rad i nema jih mnogo.Englezi kazu,da su Laverde " technikal art".Na ovu temu sam se javio jer trazim Laverdiste iz Srbije.U Maju 2008 imat cemo susret Laverda ( Slovenija),pa bi mi bilo drago,da doze i koja Laverda iz Srbije.Ove godine sam organizirao  jedno dnevni susret Laverda,da vidim koliki je interes.Za pocetak nije bilo lose,evo nas link :

 

http://www.motorclassics.si/index.php?option=com_zoom&Itemid=29&catid=22&PageNo=5

 

Izvinte ako su u tekstu greske,ja sam Slovenac i samo mislim,da znam Srpski.

 

Lp

 

Matjaz-Laura

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja