Jump to content

Moto Zajednica

SAVET ZA PRVI MOTOR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: CBR 600 F4i Sport

Matori vidim da si gledo moped od srkixt660 misim keeway. Ja sam ga licno video i motorce je totalno savrseno. Motrche od 200 kuba nije previse brzo, malo trosi, za grad je sasviim extra, a i ako hoces da se uputis npr. do beograda moze da izdrzi  put. Vidim da si dosta visok i da su zujealice tipa aprilia RS ili yamaha TZR totalno sicusne za tebe, ali enduro je sasvim nesto drugo, udoban motor, i mnogo upravljiviji pogotovu kad skreces ako do sada nisi nista vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: BOR / Beograd

druze evo i ja da se umesam! pre dve nedelje sam kupio svoj prvi motor!

pocetnik sam kako i ti...i hteo sam isto sto i ti 125, eventualno 250...

onda mi je jedan iskusni biker rekao ako nemas soli u glavi isto ti je da li uzeo cbr 900 rr ili skuter!

ja sam dogurao do 500ccm

yamaha virago...mislim da bih se pre ili kasnije pokajao da sam uzeo slabiji motor!

nemoj da te kubikaza ogranicava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

...

Ipak racunajuci tvoju visinu i ne-iskustvo, preporucujem ti neki putni enduro i posto su ti motori uglavnom ne-nervozni i teraju vozaca da vozi mnogo smirenije izasao bih iz okvira 125-250 kubika i rekao bih: KLE, Tenera, Transalp, ili slicno. Ti motori su zaista udobni i za niske i za visoke ljude, i apsolutno te ne teraju na jurcanje sto je dobro za pocetnika, a sto je najbolje voze se kao biciklo!

...

Jeste to lepo i slazem se da treba da ide na Enduro bar dok ne savlada dobro osnove ali savetujes mu da ne kupuje motor jaci od 125 eventualno 250cc,a gde si nasao KLE,Teneru i Transalp-a te kubikaze,zanima me jer nisam znao da postoje u toj kubikazi,mislio sam da ih ima samo u 500cc,650-750cc i 600-650cc!? :)

Pozdrav 8)

procitaj pazljivije bas onaj deo koji si ti uzeo za citat od mene

Procitao pazljivije,izvinjavam se sto nisam odmah primetio,mada da se razumemo ono sam te ozbiljno pitao tako da,i da jesi napisao ono sto sam mislio (da ne treba da ide na jace od 125cc za pocetak pa da uzme...) kao sto nisi :) moje pitanje bi i dalje stajalo,volim da naucim ponesto novo od svakog,evo do skoro nisam znao da su postojale i Dominatorke slabije od 650cc,a onda moj kumic kupi jednu od 500cc (zivi u Austriji i tamo je i kupio,mislim da nje nema na svim trzistima) i videh na oglasima i jednu od 125cc,a to nisam znao do skoro,znaci kao sto sam i napisao ozbiljno sam pitao a nisam ti se podsmevao,ali to sad vise nije bitno!! ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Moj ti je savet. NEMOJ JOS DA KUPUJES NIJEDAN MOTOR!!!!!

A zasto ne jos!?Sezona je zavrsena,dugorocne prognoze kazu da nas za nekih nedelju dana ocekuje sneg,a kad ne bude padao sneg bice i dalje ovako kisovito i sve hladnije i onda nema sta da ceka,a i ocigledno je da su cene vec svim motorima popadale solidno,SAD je pravo vreme,odnosno u toku zime,ne mora bas odmah sutra ali u sledecih nekoliko meseci je pozeljno,tako bi ustedeo par stoja eura,tamam dovoljno za jaknu! ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: BMW R1100RS

inace nisam vozio do sada nista to ce mi biti prvi....

do 125 kubika,da extra izgleda,da ima solidan zvuk,i ostalo mi nije toliko vazno.

 

 

Covek treba da izgradi ozbiljnije parametre izbora,sto znaci da jos nema dovoljan stepen aspiracije .Kada dodje do toga nece imati puno dileme,a u tome mu tesko ko moze pomoci i uz najbolju zelju."No hard feeling" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nema veze razumes li se ili ne. Da li imas nekakvu predstavu o tome sta bi ti sada hteo da vozis? Ne pitam te sta mislis da bi ti bilo najbolje, ni sta drugi misle, ni sta su ti savetovali,... Pitam te da li imas neku inicijalnu zelju. Ako imas isprati to. Ne mora da znaci da je odluka dobra ali cak iako nije mnogo ces nauciti iz te odluke i od tog motora. Znaces sta ti ne odgovara, sta ti fali, sta bi hteo da je drugacije, zelis li brzi, vislji, smireniji motor...

 

Mi ti ne mozemo reci sta bi tebi bilo dobro, mozemo samo da pokusamo da iznesemo svoje misljenje iz nekog naseg iskustva, ali to su opet veoma subjektivne stvari i apsolutno ne moraju biti dobri saveti u tvom slucaju. Znaci proprati svoj inicijalni instinkt, ali se nemoj voditi time da je 125ccm bolje za pocetnika od 650ccm. To nije uvek slucaj, cak sta vise ...

 

Ja ti opet ponavljam sta sam rekao i ranije. Transalp, Afrika, Tenera, KLE,... odlicni motori za ljude prosecne i visoke gradje, voze se lako t.j ti motori dopustaju pocetnicke greske i ispravljaju ih oni sami, sa tim motorima neces imati zelju za jurnjavom vec za laganim uzivanjem sa osmehom na licu i vetrom u kosi (a za pocetnika i ne treba nista za jurnjavu),... Ali opet ponavljam ovo je veoma subjektivan savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja