Jump to content

Moto Zajednica

Stigla je napokon

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Posle duzeg premisljanja odlucio sam da uzmem ovu kacigu. U opciji su bili razni modeli, takodje sam probao skoro sve sto se nalazi na nasem trzistu od kaciga (Scorpion , HJC , Nolan, X-Lite, Arai,...) i na kraju je izbor pao na Shoei Qwest, koja je turing kaciga i odgovara motoru koji vozim (Transalp 650). Do sada sam,za prvu ruku, koristio MTR flip-up kacigu, i iako motor ima povisen vizir kaciga duva za sve pare,a iskreno i preteska je (1900 +/−50 grama). MTR ide od sada suvozacu na glavu pa nek se on (ili ona) bori sa njom. :)

Uz novu kacigu sam kupio i tamniji vizir (Spectra Silver) koji je trenutno na popustu 50%. Od svih kritika na racun ove kacige ja bih izdvojio dve: nema suncane naocare i unutrasnjost postave se delimicno vadi tako da je pranje donekle otezano.

Zbog prvog minusa sam i kupio dodatni vizir, koji se stvarno menja za 5 sekundi. Ja sam malo bio skeptik po tom pitanju,ali dok sam nisam probao da zamenim vizir tu sumnju nisam odagnao.

Kad budem prao unutrasnjost kacige reci cu vam kakve sam (i da li sam ) imao probleme sa tim.

Cim vise "izvozam" kacigu pokusacu da vam prenesem moj licni utisak o njoj.

Zelim da se zahvalim i kolegama koji su aktivno ucestvovali svojim komentarima i predlozima u kupovini moje nove kacige (klikni OVDE za vise informacija). :takoje:

 

A sada malo slicica:

2ljpy6r.jpg

 

fdu62f.jpg

 

15ob7e8.jpg

 

hwajh1.jpg

 

28kmsza.jpg

 

dq5hz9.jpg

 

30t46k2.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

nisam video ruzniju kacigu od ove moze da kosta i 2000pezosa ali ruzna je za sve pare....1nanana.gif

 

 

ps.salim se prelepa je,neka te sluzi dugo vremena i da je nikada ne izgrebes 0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U zdravlje da te služi (i da je u takvom stanju i "penzionišeš" kad ponovo kupiš novu).

I ja već odavno "meračim" istu ovakvu kacigu (belu Qwest,) ali nikako da se dođe do para. Gde si je kupio i koliko te košta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Hvala svima. :takoje: Pivo se podrazumeva. :cirka1:

Kacigu sam platio okruglo 40000 dinara, naravno cekovima na rate (a kako drugacije). :D

Ovaj vizir sto sam ja uzeo (Spectra Silver) sa popustom kosta oko 4600 dinara, a znam npr. da je Dark Smoke oko 3100 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

nek je sa srecom, u zdravlju da je nosis i nikad da je ne ogrebes, a meni sad dugujes dva pica, i za motor i za kacigu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

dobro da je bijele boje. ne apsorbira toplinu sunca kao one tamnije. imao sam crne kacige i nebi nikada više kupio crnu. cjena je ok. to znaci da je i kaciga ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Imam ovu kacigu, samo je u grafici paragot TC6, vec oko godinu dana. Ja sam prezadovoljan. Jako tiha i udobna kaciga sa dobrom ventilacijom i zavidinim kvalitetom izrade. Ako nisi obavezno kupi i pinlock za oba vizira, para vrijedi kad je kisa i hladno vrijeme napolju.

 

Neka je sa srecom nosis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja