Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc!!!Suzuki vl 250 intruder kao prvi motor?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svim bajkerima!

 

Potpuno sam nov u svetu motociklizma i interesujeme da li vredi kupovati nov suzuki vl250 intruder kao prvi bajk.

Jos me interesuje da li sa takvim motorom bez bojazni da cu ostati na pola puta mogu da krenem na put od 500 km pa nadalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

ok to mi je jasno nego ne znam koliko kubikaza i konjaza znace za duzi put (ne mislim na brzinu vec istrajnost) s'obzirom da ima 24konja i 250 kubika...prvenstveno mislim na voznju po magistralnim putevima uzbrdice, opterecenje grejanje i sve to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Ima da izdrzi taj suzuki i mnogo vecca putovanja od 500km, samo je problem shto cce na dugim putovanjima da umori i ugnjavi on tebe pa ccesh zzeleti posle prvog duzzeg puta neku jachu makinu. Bolje odmah uzmi neshto od 500ccm, npr. vulkana ili slichno i necce biti problema. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

ok to mi je jasno nego ne znam koliko kubikaza i konjaza znace za duzi put (ne mislim na brzinu vec istrajnost) s'obzirom da ima 24konja i 250 kubika...prvenstveno mislim na voznju po magistralnim putevima uzbrdice, opterecenje grejanje i sve to...

Presudna je putna brzina...  Ako iscooliraš na oko 70-80km/h to je to. Ako forsaš 9 banki i preko, ne valja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

ok to mi je jasno nego ne znam koliko kubikaza i konjaza znace za duzi put (ne mislim na brzinu vec istrajnost) s'obzirom da ima 24konja i 250 kubika...prvenstveno mislim na voznju po magistralnim putevima uzbrdice, opterecenje grejanje i sve to...

 

Ne znace ti kubikaza i konji nista za duzi put niti za uzbrdice, nzbrdice, magistrale,... Uticaj ima samo na krajnju i krstarecu brzinu, ali to je sad vec stvar ukusa. Ne znam samo koliko je pametno uzimati kao prvi motor, nov motor, pa jos da se i razmislja o nekim duzim putovanjima. Nije da smatram da ne moze da se ide, naprotiv. Ta kubikaza je idealna za pocetnika, ali posle 1-2 duza puta se plasim a ces se zasititi i da ce ti ipak biti potrebno nesto vece, jace,..., govorim iz svog, licnog iskustva. Smatram da je za ono za sta tebi treba motor (barem koliko sam iz 2 tvoja posta skontao), bolja bila polovna varijanta, posto polovnjaci ne gube mnogo na vrednosti, a veruj mi ako budes hteo da putujes, menjaces motor vrlo brzo. Nov motor za jednu sezonu moze mnogo da izgubi na vrednosti, a neces ga toliko iskoristiti. Druga stvar, mozda jos i ne znas sta bi ti najvise lezalo, odgovaralo, sta ti se svidja, i da ti se bilo koji, prvi, nov motor nece svidjati ili ti nece leci bas kako si mislio, a vrednost ce brzo izgubiti. Moj savet je da ili za prvi motor uzmes polovnjaka, pa kad osetis sta ti lezi, kad shvatis koja ti kubikaza i snaga odgovaraju da promenis motor, ili da sacekas malo i da isprobavas razlicite opcije dok ne shvatis sta ti lezi.

 

Ispasce da sad mnogo pametujem, ali rekao sam ono sto je moje misljenje iz mog licnog iskustva, posto sam i ja promenuo nekoliko, t.j. evoluirao sam do neke tacke, ali jos nisam dosao do definitivne odluke sta je motor za mene.

 

Neka kazu nesto pametniji i iskusniji, pa ti saberi i oduzmi razlicita misljenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: vrsac

i moj ti je savet da za prvi motor uzmes nesto polovno a sto se tice kubikaze 250 ce ti biti dovoljno kasnije kad steknes iskustvo  znaces i sam sta bi ti najvise odgovaralo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja