Jump to content

Moto Zajednica

AJMO,SUBJEKTIVNO--NAJBOLJ KACIGA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Subjektivno--znaci samo kacige koje ste probali i to na motoru. Vasi utisci , ocene i naravno preporuke.

 

SHARK RSF-2i

skoljka od fibera,debeo vizir,ne magli uopste,ugodna unutrasnjost,provetravanje dobro,dosta tiha kaciga,  zamerka--ne moze da se skine postava zbog pranja

SPASLA MI GLAVU

 

post-1658-12878991386351_thumb.jpg

post-1658-12878991386547_thumb.jpg

post-1658-12878991386768_thumb.jpg

post-1658-12878991386969_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Nolan N60, odlichna kaciga i ima sve shto je potrebno, lagana i udobna +(ne svira ;D) a nije ni skupa. Verovatno nije najbolja ali je extra dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

AGV GP PRO - za moj oblik glave najbolja. Probao sam sve zivo sto sam mogao da nadjem po Beogradu, bez obzira na cenu, i ova kaciga odvaja kvalitetom izrade i "lezanjem" na glavi neuporedivo. Nazalost, stigoh da probam MS (imaju MS i ML), pa mi se cinilo da bih mooooozda mogao i S da nosim, i ne uzeh je...S nece imati verovatno nikada da mogu da je probam, tako da moram da cekam da odem negde u inostranstvo da je probam-kupim...

BTW, zna li neko da li u Budimpesti ima izbor tih kaciga (znam da ima AGV predstavnistvo, ja im napis'o mail, i pitao da li imaju S i SM, spreman da potegnem put i uzmem jednu od te dve, ali nista ...nema odgovora...ocigledno ili ne znaju Engleski, ili sam ja beznacajan kao kupac za njih...)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja nosim Nolan N61 replika. Za sada me odlicno sluzi, kada je toplo nemam problema sa magljenjem ali cim padne temperatura pocinje da magli. Sto se tice udobnosti, meni odlicno odgovara. skidaju se sundjeri bocne i zadnje strane ali se ne skidaju oni sa gornje strane. Do brzine od nekih 200km/h svakom je preporucujem. Evo slike:

C:\Documents and Settings\Aleksandar\My Documents\My Pictures\26032007(003)manja.JPG

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ja nosim Nolan N61 replika. Za sada me odlicno sluzi, kada je toplo nemam problema sa magljenjem ali cim padne temperatura pocinje da magli. Sto se tice udobnosti, meni odlicno odgovara. skidaju se sundjeri bocne i zadnje strane ali se ne skidaju oni sa gornje strane. Do brzine od nekih 200km/h svakom je preporucujem. Evo slike:

C:\Documents and Settings\Aleksandar\My Documents\My Pictures\26032007(003)manja.JPG

 

Ko ima problema sa magljenjem sa bilo kojom kacigom kada je toplo  ??? I ja imam N61 genesis, odlicna. Doduse, to, do 200, preko 200, stvarno ne znam, meni se cini da odlicno prigusuje zvuk. Od onih koje sam probao, Shark RSR 2 Duhamel.... Nisam nosio u voznji naravno, ali mi se cini da je mnogo dobra, a lepa je nevidjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

ja sam uzeo grex crnu, cijena oko 100e i sasvim sam zadovoljan, nije bucna,jedino sto se ne moze unutrasnjost maci, mada nijesam ozbiljnije ni pokusavao.magli,ali dako to rijesim nekim sredstvima. kacigom sam bas zadovoljan sobzirom da nije skupa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Ko ima problema sa magljenjem sa bilo kojom kacigom kada je toplo  I ja imam N61 genesis, odlicna. Doduse, to, do 200, preko 200, stvarno ne znam, meni se cini da odlicno prigusuje zvuk. Od onih koje sam probao, Shark RSR 2 Duhamel.... Nisam nosio u voznji naravno, ali mi se cini da je mnogo dobra, a lepa je nevidjeno.
.

Ako nekad budes vozio po kisi videces da vizir zamagli i da se nista ne vidi, jedino ako imas onaj dupli sto ne magli. Znam da na temperaturama ispod oko 10stepeni moras da vozis brze od nekih 50km/h da bi otvor za odvodjenje vlage uspeo da je otkloni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

Ja imam HJC FS 10! Stvarno odlična kaciga, nema puno šumova, ima dupli vizr (sunčani)!

Antifog je vrhunski, tako da nema reči o magljenju vizira!

I na brzinama preko 270 ne stvara nikakve zvukove!

Mogu reći sve najbolje o njoj! Košta cca 300€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam pre nedelju dana kupio nolan n102 ncom, na par stepeni napolju ne magli ni malo. ima pin lock,vizir za sunce, skida se unutrasnjost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zajecar

SUOMY Spec-1R (Biaggi) nema kacige koju sam probo da na glavi bolje stoji od ove,jedino sto je u voznji malo glasnija ipak to je trkacka kaciga,vezir nema sanse da se zamagli ni namerno...Placena nesto preko 400 e. u radnji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Da li se pomera onaj spoljasnji vizir za sunce? Izvinite za off, ali kupujem kacigu pa pitam....

 

na standardan vizir je sa unutrasnje strane usrafljen jedan manji koji sprecava maglenje, a sa spoljne strane se spusta taj za sunce.

 

post-744-12878991574203_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Da li se pomera onaj spoljasnji vizir za sunce? Izvinite za off, ali kupujem kacigu pa pitam....

 

Pomera se tj moze i da se otvori ne zavisno od glavnog vizira, a moze i da se skine skroz o5 ne zavisno od glavnog vizira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

treba reci najbolja i najprihvatljivija za nas djeb jeb.. ti kacigu koja je 400evra i vise kad ja nemam ni gumu da kupim dajte sad predloge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Uvex Quatro. Dan danas ne mogu da prežalim što sam je prodao pre 16 godna kad sam "sišao" s motora. Imala je otvaranje bradnog dela da može da se nabaci preko cvikera. Ležanje na glavi savršeno tiha i udobna.

 

Sad malo pljuvka na GREX. Kupio sam je pre šest meseci kada je bila taman koliko treba tesna na glavi, doduše od početka muči većom težnom (flip up model) i popriličnom bukom. Ali najgore je što se sve više klima, kao da je stiropor unutra bednog kvaliteta i popušta sa svakim stavljanjem-skidanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Da li se pomera onaj spoljasnji vizir za sunce? Izvinite za off, ali kupujem kacigu pa pitam....

 

Pomera se tj moze i da se otvori ne zavisno od glavnog vizira, a moze i da se skine skroz o5 ne zavisno od glavnog vizira.

 

Vizir za sunce na vecim brzinama tandrce i oce da se digne, sama kaciga pravi veliku buku, istina da ne magli ali je kanta !

moja je skoro nova, nosio sam je 10-15 X i oce da se raspadne !!!

Moje skromno misljenje, najbolja je arai, sto se tice sigurnosti, izrade itd...

jeste skupa, ali jedna je glava !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Vizir za sunce na vecim brzinama tandrce i oce da se digne, sama kaciga pravi veliku buku, istina da ne magli ali je kanta !

moja je skoro nova, nosio sam je 10-15 X i oce da se raspadne !!!

Moje skromno misljenje, najbolja je arai, sto se tice sigurnosti, izrade itd...

jeste skupa, ali jedna je glava !

 

Nece da se digne nego na 200 okruglo sam se spusti dole ko neka opomena da si presao dve glave.  ;D

Da je kanta, kanta je. I teska...uhhh ko da sam ciglu nosio na glavi vezanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: kikinda

Ja imam AGV Stalth. Ona je za jednu klasu ispod GP PRO ali je jako dobra. Pri brzini od 270 nema nikakvih zvukova,stoji na glavi kao zalepljena,a na niskim temperaturama ne magli vizir (mada sam ja uzeo race zatamljeni vizir). Po meni to je perfektna kaciga. Cena:oko 27000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja