Jump to content

Moto Zajednica

Hit & Run - raskrsnica Mite Ružića i Milana Rakića

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Pre nedelju dana, u petak 05.10. , na raskrsnici ulica Mite Ružića i Milana Rakića u Beogradu, oboren sam sa motora. Nešto pre deset uveče, išao sam od Bulevara ka Mirijevu, semafor je bio otvoren i ja sam produžio ka Vitezova Karađorđeve zvezde. U tom trenutku sam pravo ispred sebe snimio crnog BMWa koji je obilazio kolonu na semaforu i išao u mene. Nije bilo ni vremena, ni mesta za izbegavanje. Stisnuo sam prednju, legao na bok, uspeo da izbegnem čeoni, ali sam se odbio o njegovu levu stranu i završio na desnom ivičnjaku, par metara ispod raskrsnice.

 

Dok sam se ja podigao na noge, auto je već nestao. Niko od vozača koje sam zaustavio nije mu video tablice. U startu sam pomislio da šteta nije velika, a onda sam snimio da je prednji točak stigao izduvnu granu i da su štapovi u qrcu. Ne mogu da vam opišem taj osećaj besa i nemoći. Dosta ljudi je stalo da mi pomogne. Motociklista Goran na enduru mi je pomogao da podignem motor - još jednom hvala ako ovo čitaš. Većina me je ubeđivala da ne zovem policiju pošto ne znam ko me je udario. Kao retko kad u životu, isplatila mi se moja tvrdoglavost - naime, neko je ispratio junačinu u bembari i prijavio ceo slučaj policiji. Kada su mi preko telefona rekli da već imaju prijavu o nesreći, počeo sam da skačem okolo, koliko sam mogao.  :(

 

Na sebi sam imao kacigu, jaknu, obične rukavice, farmerke i šunjalice. Kaciga je ostala neogrebana, protektori na jakni su odradili fantastičan posao, rukavice su takođe pomogle. Farmerke i šunjalice definitivno nisu deo moto opreme. Ja sam završio sa odranim kolenom, modricom na kuku i laktu i bolom u ramenima. Kako je moglo da bude, prošao sam odlično. Evo slike jakne:

 

404.jpg

Molio bih sve koji mogu da pomognu da bace pogled na temu Vasa iskustva sa naplacivanjem preko osiguranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Izgleda da ipak ima ljudi koji gledaju malo sire, svaka cast liku koji se potrudio da ga prati i obavesti policiju.

Ako si otisao u urgentni i prijavio povrede, nece se bas glatko izvuci.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Uh! Svaka čast!

Ne znam kako bih ja to preživeo...

Najvažnije je da si živ i zdrav... jebeš modrice i to... ali mu se sad najebi keve tužbom! Uzmi nekog dobrog advokata! I uzmi mu toliko da mu ostane da hrani porodicu a da nema za kurčenje!

 

Molim te, ako budeš imao nekih novosti napiši ovde da pratimo šta se dalje događalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Imao si ti vise srece nego pameti mogao te ubiti.bitno je da si ok, a ako pretekne od tuzbe novaca racunaj me za jednu Hondu  CR500 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

za uskrs 1996 sam imao udes. Jos nisam dobio ni dinara a dao sam za koje kakva vestacenja oko 1000 eur, kada preracunas marke, jer sam u to doba poceo sa sudjenjem.

Daj boze da izvuces nesto, ali eto kako stoje stvari kod mene. 15 minuta sam bio u nesvesti. Drljao licem po asfaltu, pa cekao na operaciju butne kosti, koja je pukla na 3 dela i smakla se...da ne smaram...sto se tice tuzbe, mozda nesto uradis, ja sumnjam. Ako uspes javi da uzmem tog tvog advokata.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Danas je tačno 3 nedelje od saobraćajke, a zapisnik još nije stigao u Dunav. Ima li neko ideju koliko bi ovo još moglo da potraje?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Bio sam prošle nedelje u SUPu da vidim šta se dešava. Rekli su mi da su kontaktirali vlasnika bmwa i da je on auto prodao nekome ko ga vozi na ovlašćenje. Pravog vlasnika nisu uspeli da pronađu i ne znaju gde je. Predpostavlja se da je on upravljao autom. Nisu umeli da mi kažu koliko ovakvo stanje može da potraje, ali koliko sam shvatio ja ništa ne mogu da uradim dok on ne da izjavu. Šta se dešava ako bude tvrdio da nije on vozio ili da kontakta nije ni bilo (pošto je do sada sigurno sve sredio) mogu samo da zamišljam.

 

Mogu li ja u ovoj situaciji da naplatim štetu od osiguranja ili da tužim formalnog vlasnika (na koga se auto vodi)? Šta biste vi radili na mom mestu?

 

U svakom slučaju, ovih dana radim uslužnu procenu štete i krećem sa sređivanjem, pa šta mi Bog da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Na tvom mestu ja bih tuzio trenutnog vlasnika,sto je dao coveku da vozi na ovlastenje,on ce se onda naprasno setiti kome je prodao vozilo ili,ako nema jos puno do isteka registracije,da sacekas da vide u SUP-u ko ce da vrati te tablice i trazi preregistraciju na svoje ime ili zadrzavanje istih i produzetak registracije!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja