Jump to content

Moto Zajednica

kako registrovati ATV, ili QUAD?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

Pozdrav svima,.....imam jedno pitanje koje me jako interesuje,.....A to je kako da registrujem ATV, ili QUAD ili cetvorotockas, kako god ocete...... da li je iko to radio, treba uskoro da mi stigne motor iz Amerike marka je ARTIC  CAT 650. svaka informacija mi je dobrodosla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ako ti na tehničkom upišu da je maksimalna brzina 30kmh, možeš ga registrovati kao radnu mašinu...

 

Na A kategoriju nema šanse da ti ga upišu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

U Srbiji nikako, na zalost, bar po mojim informacijama. Ne mogu nikako da se odluce da li je to A ili B kategorija, dzabe sto ima svu potrebnu signalizaciju. I tako, umesto da odlucuju, oni lepo kazu ne moze, i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

znam to sam jednom video na jednom atv-u u gradu jedan lik je vozio i ima zelene table...... neki veliki atv je bio, neznam koji,.....nego neznam koja je procedura kako da zapocnem taj postupak registrovanja? i on treba da mi stigne za koji dan sa kontejnerom, e sad tu ce trebati sigurno da se plati carina, porez, i ta sranja,....koliko ce me to izaci, i kako to ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Koliko traktora vidjas ovih dana da se voze ulicama? I koliko njih ide preko 120km/h. Nemoj da zezas, bre.

 

To sa zelenom tablom moze, ako ga registrujes kao poljoprivredno vozilo, odnosno, ako imas neku zescu vezu u SUP-u. I to opet nije garancija da neces imati problema. Na primer, zaustavi te radarska kontrola, i onda im objasnjavas kako si prekoracio brzinu poljoprivrednim vozilom. Nece ici to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ovo moje cudo i moze da bude poljo masina, ima prikljucak pozadi za kacenje masina za rad, mozes staviti plug, a napred imam sajlu sa koturom koja se koristi za vucu.......MORAM GA REGISTROVATI KAKO GOD!!!!! ocu da se vozim njime, a ne da mi stoji!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

reg. na SO table ( zelene ) i uzivaj izguraj to na tehnickom i u SUP-u i nemoj da se sekiras ako nemozes u svom gradu ima u nekom drugom mogucnost i td... bas sam ih letos dosta vidjao ( velike ATV ) na SO table

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Dobro, neka ga registruje onda na zelene table, i sve ok, ja nisam u pravu. Nego, mene nesto drugo ovde muci, tek sam sad primetio, mora da sam obnevideo od umora danas...

 

Jeli, decko, kakav ti je to avatar, i sta znaci tvoj potpis? Sta zamisljas, gde se nalazis, na forumu Srpske radikalne stranke, ili sta? Ovde se okupljaju ljudi razlicitih politickih, pa i zivotnih opredeljenja, koje vezuje samo jedna stvar - ljubav prema motorima. I nista drugo. Nema mesta za politiku, niti za kurcenje sa razjapljenim celjustima i idiotskim zakletvama. Zato se lepo upristoji, pa da razgovaramo o svemu sto te zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Do izlaska novog zakona i kategorizacije vozila važi na žalost ova sadašnja polutanska varijanta.

 

Vozilo sa četri točka može biti automobil, traktor, specijalno vozilo ili radno vozilo. Varijante da se pomenuti quad registruje kao radno vozilo , specijalno vozilo ili traktor naravno postoje uz rizik da će zbog toga biti zatvoren tehnički pregled koji je obavio pregled i upis u registracioni list. Najrealnije za sada je registracija kao automobila (obaška što je kod većih kubikaža i jeftinije). E tu nastaje problem što vozilo mora imati svu opremu koja je propisana za automobil, pojas za prednje sediše, rezervni točak...

Ako je širi od 1,3m onda mora da ima i udvojenu svetlosnu opremu.

 

Ako prema novom bude rešeno kao u Evropi onda će ATVćići da se dele u dve grupe u kategorijama L6 i L7 (motocikli četvorotočkaši) sa obavezom nošenja kacige ili korišćenja pojasa i kaveza preko vozača. Vozačaka dozvola bi bila B i B1, uz mogućnost da se lokalno dozvoli vožnja sa kategorijama A i A1. Najveće težine za L kategorije su 450 kg pa je time u stvari ustanovljena granica i za takozvane ultralake automobile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja