Jump to content

Moto Zajednica

Kada zavrsiti sezonu .. ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

  Kada zavrsiti sezonu .. ?

Nikada. Od .01.01.-31.12. je sezona. ;):D

...a,hladno?..jbg standard... ;D

Moram da priznam.Da me malo opterecuje,posle svake voznje da:perem motor,cistim lanac-podmazujem.Ali dobro.Sto se mora,nije tesko.

Pitao me je neki prijatelj "kako vozis po kisi?".

"..sporije,nego po suvom." ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Zavrsis sezonu kad god ti mislis da treba... ako ti ne prija hladnoca i/ili nemas dobru opremu nema potrebe da se maltretiras...

 

Ja se konkretno normalno vozim dokle god je temperatura iznad 5-6 stepeni, a od 0-5 samo kada "kriziram" (sto je obicno svaki vikend ;D)...

Kada temperatura padne ispod nule trudim se da uopste ne izlazim iz kuce, a kamoli da se vozim (probao, video da ne prija i to je to).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Dosta hrabrih i qrchevitih vidim...lepo! ;)

 

Potsesti cu vas na ovaj post za jedno..hmm,2 mesca,otprilike! :D

 

A shto se tiche mog kraja sezone..paaa,tu smo negde! Opasno sam se potrudio da mi sezona bude ispunjena i kilometrima(recpect Dane&Koma) i dogadjanjima,tako da je meni,mogu da kazzem,dosta....kao i svakog kraja sezone,zahvalicu se Bogu jer sam zziv i zdrav,bez ijednog problema,zavrshio josh jednu moto-godinu, te spakovati spravu u ,nije medved ali, zimski san! I ne vadim je do stabilnog prolecnog vremena. Tako ja razmishljam i chinim.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Kakav kraj, tek sam poceo  ;D Samo da nabavim windstopper potkapu i zimske rukavice. Zajebano kad nemas one stitnike za ruke na volanu a vozis preko 60 s letnjim rukavicama... A uzeh XR patike pre nekog vremena u IXS-u i skroz sam zadovoljan, nije mi bilo hladno veceras, a i one Spool pantalone su tople. Gore majica bez rukava, majica kratkih rukava, duks, ulozak iz jakne, pojas i fajerka ;D Jedva sam je zakopcao  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Bitno da mi je motor u blizini, pa  onda  kao u ovu  hladnu i  kisnu subotu odlucim,  da se malo provozam da napunim akumulator i onda malo produzim na kafu,  pa do drugara, pa jos malo dalje. Mislim da nema pravila, osim kise, snega i hladnoce. Cim temperatura dotakne 15 stepeni, spremam se za voznju, barem do Ade Ciganlije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Neki staRRiji ljudi imaju obicaj reci nista od voznje motora u mesecima koji u nazivu imaju bar jedno slovo R. :)
...nemojte, molim vas... SeptembaR, OktobaR, MaRt, lek za dušu kad ufatiš koji topao dan za djir naokolo... Kakva slova R, >:( pa to pola godine ima u sebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Motocikl: Yamaha XVS 650A DragStar

Ja sam juce bio u Kladovu i vracao se nocu za Beograd, kada je prilicno hladno pored Dunava. Jedini problem mi je bio sto sam krenuo u farmericama pa sam posle Golubacke klisure dobar deo puta vozio desnom rukom, dok mi je leva bila na jajima (imao sam grejace za kolena)...  ;D U klisuri inace, kamenje kao da raste po asfaltu i niko ga ne sklanja... Par puta sam stao i sklonio prilicno velike komade sa puta, jer sam se pre desetak dana prosuo na tom delu puta (tada je bila i slaba kisa)...

Sreo sam jos dvojicu entuzijasta u klisuri i to je sve od motora sto sam video juce ne racunajuci Beograd...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja moj motor sada sređujem da bi se zimi bezbrižno vozio  ;D

 

A ume da bude gadno, 40 je nekad brzina snova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja vala jos uvek motrom na posao (ko ce po ovakvim guzvama kolma) jedini uslov je da bude iznad nule,da ne ledi podloga.

Ostali te gledaju ili sa postovanjem ili sa cudjenjem i prvo sto me pitaju jel ti nije hladno a kad skinem jaknu i vide me ispod u majici sa kratkim rukavima onda valjda shvate da nije-oprema,oprema..

Slazem se da ljudi obracaju manje paznje na bikere zimi ali sam primetio da se pomeraju,ustupaju ti mesto,prave prostor cim te uoce a to je opet ili iz postovanja ili od sraha jer misle kad si budala da vozis po ovom vremenu mozda si raspolozen i da lomis retrovizore kao neki clanovi ovog foruma :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Zavisi i od tipa motora i od opreme i od tebe "koliko si lud" ;D. Npr. ja odoh sada da se vozikam sa tenerom, svi kazu da tako rade pametni i razumni ljudi ::) :o ;D ;) A ono da se ne vozi u mesecima koji se zavrsavaju na R, vazi za R motore ;D Moj je xt600Z, znaci poslednje slovo Z=zima ;D :D;).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad sam bio mnogo mlad i lud (citaj: kad nisam imao auto :) ) nisam imao sezonu, isao sam motorom na posao i po snegu dubokom 20cm. Sad kad vidim zaledjena stakla na autu odmah se hvatam za grebac leda umesto za kacigu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Hahaha, malopre se vratih sa "puta", predjoh 40km okolo po gradu i malo van njega, 0 stepeni, sediste "zainjilo", tj, inje se nahvatalo po njemu, iliti led BRE  :o, ali meni lepo brate, makina pali iz prve, samo prede, a ja se vozikam. Ko ne veruje, posto ovde retko ko kome veruje bilo sta ;D, obezbedio sam za svedoke Pabla, Nesu XX, Igora XT i CICI-ja ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

I ja se vozio danas i preso 30km, kolena i prsti na rukama i ako sam imao rukavice su mi utrnuli tako da nisam osecao bol ;D. Ali mi je bilo super i nisam ni malo zazalio zbog toga, slicno vreme ce biti sutra tako da cu isterati makinu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja