Jump to content

Moto Zajednica

Schuberth S1 Pro ili Shoei XR-1100

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Posto su obe kacige na popustu (obe kostaju po 35000 din) razmisljao sam da napokon uzmem neku kvalitetnu kacigu. Ove dve spadaju u vrh ponude i citao sam po forumima o obema,ali nikako da se prelomim i da odlucim koju uzeti. :neznam:

Ono sto je meni zapalo za oko je to da je Schuberth dosta lose prosao na Sharp testu ( Schuberth S1 Pro Sharp Test ) za razliku od Shoei ( Shoei XR1100 Sharp Test ). Sad koliko je merodavan ovaj test nemam pojma.

Schuberth je nesto teza, ali to je verovatno zbog toga sto ima integrisan suncani vizir koji Shoei nema. Citajuci forum primetio sam da je Schuberth tisa kaciga, ali i dosta toplija leti...

Zanima me kakvi su vasi utisci, prevashodno onih koji poseduju jednu od ove dve vrhunske kacige.

Cena jeste povoljna,a uz to moze i na rate. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: vinkovci

Posto su obe kacige na popustu (obe kostaju po 35000 din) razmisljao sam da napokon uzmem neku kvalitetnu kacigu. Ove dve spadaju u vrh ponude i citao sam po forumima o obema,ali nikako da se prelomim i da odlucim koju uzeti. :neznam:

Ono sto je meni zapalo za oko je to da je Schuberth dosta lose prosao na Sharp testu ( Schuberth S1 Pro Sharp Test ) za razliku od Shoei ( Shoei XR1100 Sharp Test ). Sad koliko je merodavan ovaj test nemam pojma.

Schuberth je nesto teza, ali to je verovatno zbog toga sto ima integrisan suncani vizir koji Shoei nema. Citajuci forum primetio sam da je Schuberth tisa kaciga, ali i dosta toplija leti...

Zanima me kakvi su vasi utisci, prevashodno onih koji poseduju jednu od ove dve vrhunske kacige.

Cena jeste povoljna,a uz to moze i na rate. :takoje:

 

ako mene pitas- SHOEI!

 

al ti naravno MORAS isprobat da vidis koji ti kalup odgovara

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Shoei. (tacka)

 

Probaj obe, pa ces videti koliko je bolja.

 

Imao i S1 i R1 i nisam nasao zglavnu Schuberth kacigu do sada. S1 je kaciga od skupih materijala, odlicne zavrsne obrade i totalno besmislena. Prevelika je, preteska je, ima jako losu aerodinamiku i jos losiju ventilaciju. Mozda ima smisla ako se nosi na onim BMW-ovim automobilima na dva tocka, na normalnim motorima boli vrat od nje posle celodnevne voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Padajući sunčani vizir je skoro nezamenljiv. Traži neki drugi model, a pre svega moraš obavezno da probom izabereš da ustanoviš dal ti paše kalup po tipu oblika glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Mozda si vec video ovo. Ali evo ti za svaki slucaj jos jednom.

Casopis "Motorrad" radi ozbiljne testove kaciga jos od 80-ih (ne testira samo pasivnu, vec i aktivnu bezbednost). Kriterijumi koje je "Motorrad" poslednjih godina razvio, spadaju u najkompletnije ili bolje reci najostrije. "Sharp" (program britanske vlade) je nastao 2007. Ne zelim da ulazim u raspravu, jer nemam ni Schuberth ni Shoei kacigu (vec HJC :zvizduk:), ali kad vec pominjes Sharp-a, evo da vidis da postoji i neki drugi test (ako mene pitas, mnogo merodavniji). Tu su naravno i tvoja 2 favorita. :zdravo:

 

Unbenannt-1.782887.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

A gde to ima za te pare? I meni S1 zapala za oko, prvenstveno zbog male buke, 85Db na 100kmh.

 

Mislim da je u "Moto Land"-u, vidi na sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

S1 i S1 pro su dve različite kacige pa je bitno na koju pojedini članovi misle u svojim komentarima

 

Schuberth S1 (ne S1 pro) je kaciga koja gotovo da nema ventilaciju, tj. jako loše radi i to joj je ogroman problem.

Na S1 PRO su u odnosu na S1 dodata dva ventilaciona usisnika verovatno da bi se taj problem sa ventilacijom rešio. Ja nosim Schuberth R1 koja ima skroz OK ventilaciju i sa kojom sam zadovoljan i ukoliko su nešto slično uspeli da urade sa S1 pro to može biti odlična kaciga.

 

Shoei nisam nosio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ja imam Shoei XR 1100. Super kaciga, lezanje na glavi, ventilacija, ma sve je super, ali bi mogla biti tisa, ja vozim K4, pa mozda je kod mene zato malo bucnija. Ali nije problem. Uzeo sam i tamni vizir sa efektom ogledala, super je.

 

 

IvLiX_img9217y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

S1 i S1 pro su dve različite kacige pa je bitno na koju pojedini članovi misle u svojim komentarima

 

Schuberth S1 (ne S1 pro) je kaciga koja gotovo da nema ventilaciju, tj. jako loše radi i to joj je ogroman problem.

Na S1 PRO su u odnosu na S1 dodata dva ventilaciona usisnika verovatno da bi se taj problem sa ventilacijom rešio. Ja nosim Schuberth R1 koja ima skroz OK ventilaciju i sa kojom sam zadovoljan i ukoliko su nešto slično uspeli da urade sa S1 pro to može biti odlična kaciga.

 

Shoei nisam nosio.

Tacno tako :takoje:. Covek je lepo napisao da ga zanima "S1 Pro".

 

p.s. "S1" vise i nije u Schuberth-ovoj ponudi, vec samo "S1 Pro"

Promenio član unas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Sheoi svakako. A jesli li razmisljao o Shoei Qwest koja je bas turing kaciga i koja mnogo vise odgovara tvom motoru(transalp, barem tako stoji u potpisu). Ja imam bas tu kacigu mnogo je vise turing orjentisana, samim tim i dosta tisa od xr1100. Ventilacija odlicna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Krema obrati paznju da vozis Transalpa a ne GSX-Ra !

Kacige koje si naveo nisu za tvoj polozaj u voznji.

Gledaj recimo Scorpion 1000 model ili 900 flip up.

To se meni pokazalo na istom motoru kao najbolje.

Araija sam prodao jer je na Transalpu bila neupotrebljiva-a na sportskom motoru idealna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 629 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Krema obrati paznju da vozis Transalpa a ne GSX-Ra !

Kacige koje si naveo nisu za tvoj polozaj u voznji.

Gledaj recimo Scorpion 1000 model ili 900 flip up.

To se meni pokazalo na istom motoru kao najbolje.

Araija sam prodao jer je na Transalpu bila neupotrebljiva-a na sportskom motoru idealna

 

Nisam baš razumeo ovo sa Arai kacigom.Koji model si imao?U čemu se ogledala neupotrebljivost?0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Što se mene tice ja sam uzeo u Louis-u Shoei XR 1100 i to bele boje zbog vrucina i sunca. Dosad što sam je nosio ali u procesu obuke za motor i u voznji skutera mi se dobro pokazala. A što se tice sunca ja sam to rešio dodatnim vizirom (iridijum) i stvarno super leži.

 

 

 

post-20374-0-40826800-1331630379_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: 011 Banovo brdo

Posto su obe kacige na popustu (obe kostaju po 35000 din) razmisljao sam da napokon uzmem neku kvalitetnu kacigu. Ove dve spadaju u vrh ponude i citao sam po forumima o obema,ali nikako da se prelomim i da odlucim koju uzeti. :neznam:

Ono sto je meni zapalo za oko je to da je Schuberth dosta lose prosao na Sharp testu ( Schuberth S1 Pro Sharp Test ) za razliku od Shoei ( Shoei XR1100 Sharp Test ). Sad koliko je merodavan ovaj test nemam pojma.

Schuberth je nesto teza, ali to je verovatno zbog toga sto ima integrisan suncani vizir koji Shoei nema. Citajuci forum primetio sam da je Schuberth tisa kaciga, ali i dosta toplija leti...

Zanima me kakvi su vasi utisci, prevashodno onih koji poseduju jednu od ove dve vrhunske kacige.

Cena jeste povoljna,a uz to moze i na rate. :takoje:

ako te interesuje ja prodajem S1 Pro, potpuno nova donesena iz Slovenije, crne boje sjaj, velicina 52. Tamo je placena 350 EUR, ja je prodajem za 300 EUR, jos ova mi je ostala.

post-13938-0-18235100-1332067629_thumb.jpg

post-13938-0-62480700-1332067639_thumb.jpg

post-13938-0-75945800-1332067650_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

ako te interesuje ja prodajem S1 Pro, potpuno nova donesena iz Slovenije, crne boje sjaj, velicina 52. Tamo je placena 350 EUR, ja je prodajem za 300 EUR, jos ova mi je ostala.

 

Hvala Sale,ali ja sam "malo" glavatiji. Obim glave mi je 57,znaci M ili L mi treba velicina.

Za sada sam najblizi kupovini Shoei Qwest. Jedini nedostatak je sto nema integrisane naocare za sunce,ali se to moze nadomestiti kupovinom jos jednog (tamnog) vizira. Doduse nije mali izdatak, oko 70 evra. A vizir se skida i postavlja (menja) bukvalno za 5 sekundi. Jos se nisam definitivno odlucio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

tamni vizir i integrisane naocare nemaju veze jedno sa drugim,

tek da ne shvatis to kad kupis kacigu... :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Znam za to @zli. U svakom slucaju hvala. :)

To mi je jedini izbor ako uzmem Qwest,dva vizira. Mada ljudi voze i bez integrisanih naocara i bez drugog vizira tako da ne treba da izmisljam toplu vodu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja